Sperm testi ileri hareket düşüklüğü

Manukannn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
4
3
24
Kızlar merhaba eşimin sperm testinde sayı morfoloji yerinde hareket gibi değerler çok iyi çıkmış ama ileri hareketlilik %16 bu değer yıllardır hep düşük çıkıyor bende pko var eşimin bu değeri yüzünden mi doğal gebelik olmadı hiç acaba diye düşünüyorum 3 buçuk yıldır neler denedik kalamadım doktorlar yumurtladığımıda söylüyor ama olmayınca olmuyor tüp bebek yaptıracağım bi aksilik olmaz dimi 😓

Aynı şekilde benim de eşimde hareket sorunu var. Gitmediğimiz doktor az kalmıştır. Tüp bebek için hareketin sorun olduğunu söyleyen olmadı. Tüp bebekle zaten en hareketlisini en sağlıklısını seçiyorlar

Kızlar merhaba eşimin sperm testinde sayı morfoloji yerinde hareket gibi değerler çok iyi çıkmış ama ileri hareketlilik %16 bu değer yıllardır hep düşük çıkıyor bende pko var eşimin bu değeri yüzünden mi doğal gebelik olmadı hiç acaba diye düşünüyorum 3 buçuk yıldır neler denedik kalamadım doktorlar yumurtladığımıda söylüyor ama olmayınca olmuyor tüp bebek yaptıracağım bi aksilik olmaz dimi 😓
Varikosel olabilir mi eşinizde ultrason cektirseydiniz

Varikosel olabilir mi eşinizde ultrason cektirseydiniz
Varikosel nasıl bir şey ki benide şüpheye soktu şimdi bizde de aynı sorun var %18 çıktı ama zaten eşime testi zor yaptırdım şimdi desem ultrasona git delirir doktor sperm testi yaptıktan sonra varikosel el alakalı birsen demedi yani bu ultrason ne durumda isteniyor ki 1,5 yıldır deniyoruz tüp bebek istemiyoruz doğal yolla mücadele ediyoruz

Varikosel nasıl bir şey ki benide şüpheye soktu şimdi bizde de aynı sorun var %18 çıktı ama zaten eşime testi zor yaptırdım şimdi desem ultrasona git delirir doktor sperm testi yaptıktan sonra varikosel el alakalı birsen demedi yani bu ultrason ne durumda isteniyor ki 1,5 yıldır deniyoruz tüp bebek istemiyoruz doğal yolla mücadele ediyoruz
Varikosel testislerde olan varisler mor damarlar oluyor canım keşke bi ultrason cektirseniz cünkü bizdede aynısı oldu bende 1.5 yıllık evliyim hiç gebelik oluşmadı bende pcos vardı dr kilo ver olur dedi gerçekten 20 kg verdim adetim düzene girdi hormonlarım düzeldi artık cocuk olmayacak diye bir sorun kalmamıştı bende. Daha sonra tüm doktorlar sende bir sey yok esine bakalım dediler esim gitti ultrasonda varikosel cıktı dr dedi sperm testi vermesi lazım bu varisler spermin morfolojisini hareketini bozuyor bu sekildede cocuk olmuyor dedi gerçekten öyle eşimin sperm sayısı fln normal ama ileri hareketlilikte ve morfolojide sorun var hatta doktor 2. Bir test daha istedi garanti olsun diye ikiside aynı düşüklükte çıkarsa ameliyt olur ameliyattan sonra spermler kendini 3-6 ay içerisinde yeniliyormuş o sekilde dogaö yolla gebe kalan birsürü insan var he bi
İhtimal yine mi gebelik olusmadı o zaman tüp bebekle kesin olur dedi ama bu sekilde tüp bebekle de tutmaz bosuna ugrasırsınız dedi canım diyecegim o ki esine tatlı dille anlatmaya calış bu erkekler çok nazlı gururlu oluyor zor ikna oluyorlar ama farklı bi doktora gidin bi ultrason cektirsin esin

Varikosel testislerde olan varisler mor damarlar oluyor canım keşke bi ultrason cektirseniz cünkü bizdede aynısı oldu bende 1.5 yıllık evliyim hiç gebelik oluşmadı bende pcos vardı dr kilo ver olur dedi gerçekten 20 kg verdim adetim düzene girdi hormonlarım düzeldi artık cocuk olmayacak diye bir sorun kalmamıştı bende. Daha sonra tüm doktorlar sende bir sey yok esine bakalım dediler esim gitti ultrasonda varikosel cıktı dr dedi sperm testi vermesi lazım bu varisler spermin morfolojisini hareketini bozuyor bu sekildede cocuk olmuyor dedi gerçekten öyle eşimin sperm sayısı fln normal ama ileri hareketlilikte ve morfolojide sorun var hatta doktor 2. Bir test daha istedi garanti olsun diye ikiside aynı düşüklükte çıkarsa ameliyt olur ameliyattan sonra spermler kendini 3-6 ay içerisinde yeniliyormuş o sekilde dogaö yolla gebe kalan birsürü insan var he bi
İhtimal yine mi gebelik olusmadı o zaman tüp bebekle kesin olur dedi ama bu sekilde tüp bebekle de tutmaz bosuna ugrasırsınız dedi canım diyecegim o ki esine tatlı dille anlatmaya calış bu erkekler çok nazlı gururlu oluyor zor ikna oluyorlar ama farklı bi doktora gidin bi ultrason cektirsin esin
Şu Ramazan ayımız gecsın de Allahın izniyle sonrasında ikna etmeye çalışacağım umarım gerek yoktur buna ınsallah sorunsuz Allah versin hayırlıysa mucizemizi bize ve isteyenlere teşekkür ederim bilgilendirdiğin için Allah razı olsun 🫂🦋

Benim eşimde varikosel var sperm sayısı iyi ama ileri hareket çok düşük bize Doktorlar genelde aşılama dedi Ben de doğal yolla olsun istiyorum şimdi bir doktora gidiyoruz ilaç tedavisi verdi ir ay onu deneyeceğiz İnşallah faydasını görürüz olmazsa 2 ay sonra aşılama tedavisine başlayacağım
Kızlar merhaba eşimin sperm testinde sayı morfoloji yerinde hareket gibi değerler çok iyi çıkmış ama ileri hareketlilik %16 bu değer yıllardır hep düşük çıkıyor bende pko var eşimin bu değeri yüzünden mi doğal gebelik olmadı hiç acaba diye düşünüyorum 3 buçuk yıldır neler denedik kalamadım doktorlar yumurtladığımıda söylüyor ama olmayınca olmuyor tüp bebek yaptıracağım bi aksilik olmaz di

Merhabalar bu değerler nasıl sizce yorumlayabilirseniz sevinirim

Eklentiler

• IMG_4030.png
    IMG_4030.png
    138,7 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_4031.png
    IMG_4031.png
    98 KB · Görüntüleme: 55
İleri hareket yüzde 16 iyi değil mi ? Benim eşimde yüzde 0 dı. İlaçlar ile yüzde 5 e çıktı öyle gebelik yakalabildik. 5 sene olmadı bizimde benim stresten prolactin hormonum yükselmiş ilaç kullanmaya başlayınca oldu

Merhaba, toplam hareketli sperm daha önemli her zaman. Benim eşimin sperm sayısı, canlılığı ve total hareketi çok iyiydi fakat ileri hareket ve morfoloji düşüktü. Defalarca doktora gittik değerlerin mükemmel olmadığını ancak doğal gebelik için yeterli olduğunu söylediler, şu anki doktorum çocuğu olan erkeklerin spermlerine baksak birçoğu böyle çıkar dedi. Ancak 1 yılın sonunda gebelik elde edemedik, şu anda tüp bebek tedavisi görüyoruz ama sebepsiz infertilite tanısı aldık. Sperm değerlerine çok fazla takılmamak gerekiyor eğer ciddi bir sorun yoksa. 3.5 senedir hiç gebe kalamadıysanız tüp bebek için iyi bir zamanlama olabilir ve sperm hiç problem olmaz, merak etmeyin.

Merhabalar bu değerler nasıl sizce yorumlayabilirseniz sevinirim
Sayısı ve canlılığı gayet iyi -en önemlisi de bu- toplam hareketli sperm de iyi ancak ileri hareket ve morfoloji -spermde şekil bozukluğu- 0 çıkmış. Normal şekilde sperm olmadığını gösteriyor 0 çıktığı için ancak çok önemli olmadığını söyledi benim doktorum. İyi bir kadın doğum uzmanı ve üroloji uzmanına görünmenizi tavsiye ederim.

Merhaba kızlar, eşimin bugün sperm testi sonuçları çıktı, doktor bir sorun olmadığını söylemiş ama yavaş hareket hızlı hareketten daha yüksek çıkmış, bu bir sorun mu sizce? Lütfenn testi anlayanlar yorumlayıp yardımcı olur musunuz bana? 🙏🏻

e4ac47ad-adfa-43c2-ad97-11809a45c682.jpeg

X