Erkek İnfertilitesi Spermiogram

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Gizoado

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2022
7
3
31
Arkadaşlar mrb eşimin spermiogram testi sonuçları sizce nasil sorun varmidir doktora gitmemize daha var sonuçları merak ediyorum

Bu arada evet sayı ve morfoloji sorunu var eşniz üroloji doktoruna muayne oldumu varikosel için ?

Daha yeniyim burda o yüzden yeni çözmeye çalışıyorum yok henüz gözükmedi ilk kendi doktorum istedi yeni yaptırdık hsg yapılacak bana ondan sonra tekrar doktora gideceğiz 5 senedir cocuk sahibi olmak için uğraşıyoruz diğer doktorlar hiç eşimden istemedi tahliller sürekli bana ilaçlar verdi ilk defa Bi doktor eşime bakmak istedi bakalim

Daha yeniyim burda o yüzden yeni çözmeye çalışıyorum yok henüz gözükmedi ilk kendi doktorum istedi yeni yaptırdık hsg yapılacak bana ondan sonra tekrar doktora gideceğiz 5 senedir cocuk sahibi olmak için uğraşıyoruz diğer doktorlar hiç eşimden istemedi tahliller sürekli bana ilaçlar verdi ilk defa Bi doktor eşime bakmak istedi bakalim
Süreç böyledir hızlıca kadın muayne olur smear testi hormon tahlili alınır bi sıkıntı yoksa erkeğe bakılır erkektede çıkmazsa rahim filmi istenir
5 sene çok uzun bi süre malesef
Beklemek istemiyorsanız rahim filmini çektirin ve bu arada da eşiniz üroloji muayenesi olsun
Afedersiniz ama testislerinde ağrı falan varmı sonuçlarınıza bakınca varikosel olma ihtimali yüksek görünüyor
Sizin hormon tahlilleriniz nasıl ?

Bu arada eğer eşinizde varikosel çıkmazsa ve hemen tüp bebek derlerse
Kesinlikle eşinize 3-6 ay vitamin tedavisi yaptırmadan tüp bebeğe başlamayın konuları olursanız çok sayıda değerleri yükselen arkadaşlar var

Bnm diğer tahlillerim normal gözüküyor dedi doktor fil çektircem bekliyorum eşimde herhangi Bi ağrı belirti yok

Bnm diğer tahlillerim normal gözüküyor dedi doktor fil çektircem bekliyorum eşimde herhangi Bi ağrı belirti yok
Benim eşimdede ağrı yok fakat ultrason da 1.derece varikosel çktı
Bizimde değerlerimiz bozuk fakat doktor ameliyat önermedi
6 aylık vitamin tedavisi verdi
Bizde 2 yıldır gebelik oluşmadı
Yaşlarınız kaç bu arada ?

Zor süreç çok isallah en yakın zamanda bebisinizi kucağınıza alırsınız 29 30
Yaşlarınız müsait hemen eşinize iyi bir üroloji doktoru bulup tahlille birlikte muayne olun
Amin hepimiz inşallah 🙏🏻

Eklentiler

• IMG_20220514_192314.jpg
    IMG_20220514_192314.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20220514_192256.jpg
    IMG_20220514_192256.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20220514_192234.jpg
    IMG_20220514_192234.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 10
X