Ssvd Doğum

raim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2024
6
1
29
Merhabalar Arkadaşlar 2 yıl önce bebeğim kaka yaptığı için sezeryana alınıp doğumum gerçekleşti çok şükür ikimizde çok sağlıklıydık en önemliside bu . Şuan 6 haftalık hamileyim ve ssvd yapmak istiyorum bunu deneyimleyen izmirden arkadaşlarım var mı acaba sezeryan yaptığım için inanılmaz psikolojim bozuldu

Sezaryen kötü bir doğum şekli değil, önce bunu kafanızdan atın. Öyle gerekmiş o şekilde doğum yapmışsınız. Bebeğiniz sağlıklıysa sorun yok, şükredin. İki yıl geçmiş dikişleriniz kapanmıştır ama ssvd yaptıracak doktor bulmak çok zor çünkü tam teşekküllü bir hastanede yapmanız gerekiyor. Her doktor kabul etmiyor.

Çok şükür hep onuda düşünüyorum şükür iyiyiz diye ama o psikolojiye tekrar girmek istemsizce oluyor bakalım inşallah Rabbimin izniyle olur duanızı eksik etmeyin 🤲🏻❤️🌸

Çok şükür hep onuda düşünüyorum şükür iyiyiz diye ama o psikolojiye tekrar girmek istemsizce oluyor bakalım inşallah Rabbimin izniyle olur duanızı eksik etmeyin 🤲🏻❤️🌸
Benim iki çocuğum var ilki normal ikincisi sezaryen, inanın ikisi de zor. Keyfi değil tabii ki gerekli durumlarda sezaryen doğum büyük bir nimet, anne bebeğin hayatını kurtarıyor. Doktorlar önermezse ısrar etmeyin. Benim bir arkadaşım gebelik boyunca bunu araştırdı, doktor doktor gezdi, gebeliğin keyfini çıkarması gereken dönemlerde kafasına bunu taktı. Özel hastaneler kabul etmedi, tam teşekküllü devlet hastanesinde olman gerekiyor dediler, devlet hastanesi son anda gelen gebe kadını kabul etmek istemedi. En son yine sezaryen oldu. Belki şimdi şartlar değişmiştir, büyük şehirlerde yapan doktorlar var. Siz kendi doktorunuza danışın onlar bilir.

selam, ilk oğlum sezeryan ikincisi de ssvd. Harika bir şey tadı damağımda kaldı derler ya aynen öyle oldu ve hemen 3.ye hamile kaldım ama kızım ne yaptıysak normal olmadı sezeryan oldum yine.
İmkansız diye bir şey asla yok. Siz doğumunuza sahip çıkın son ana kadar deneyin.
İnstagramda bir sezeryan hep sezerysn değildir sayfasını takip edin orda her şehirde ssvd destekleyen doktorların listesi var. İzmirdekini de bulursunuz. Sağlıkla alın inşallah en güzel şekilde.

selam, ilk oğlum sezeryan ikincisi de ssvd. Harika bir şey tadı damağımda kaldı derler ya aynen öyle oldu ve hemen 3.ye hamile kaldım ama kızım ne yaptıysak normal olmadı sezeryan oldum yine.
İmkansız diye bir şey asla yok. Siz doğumunuza sahip çıkın son ana kadar deneyin.
İnstagramda bir sezeryan hep sezerysn değildir sayfasını takip edin orda her şehirde ssvd destekleyen doktorların listesi var. İzmirdekini de bulursunuz. Sağlıkla alın inşallah en güzel şekilde.
Ssvd doğan bebeğiniz kaç kilo doğdu? Allah bağışlasın üçünü de.

Ayyy ne kadar güzel aralarında kaç yol var acaba çok teşekkür ederim bilgilendirme içinde ❤️

Merhabalar Arkadaşlar 2 yıl önce bebeğim kaka yaptığı için sezeryana alınıp doğumum gerçekleşti çok şükür ikimizde çok sağlıklıydık en önemliside bu . Şuan 6 haftalık hamileyim ve ssvd yapmak istiyorum bunu deneyimleyen izmirden arkadaşlarım var mı acaba sezeryan yaptığım için inanılmaz psikolojim bozuldu
Sezaryen doğum yaptığı için psikolojisi bozulan ve ikinciyi normal doğum diye ısrar eden arkadaşımın bebeğinin doğumda omuz siniri zarar gördü. Yıllarca tedavi ve ameliyat geçirdi bebek. Doğumun ne olduğu mühim değil. Önemli olan sağlıkla dünyaya gelmesi, sizin sağlıklı olmanız. Takıntıya lüzum yok.

Ayyy ne kadar güzel aralarında kaç yol var acaba çok teşekkür ederim bilgilendirme içinde ❤️
Rica ederim. Aralarında tam 4 yıl var. Umarım istediğiniz şekilde en güzel doğum olur. Vajinal doğum bence harika bir şey. İlk sezeryanım da zordu ama mesela 3.kızımda sezeryan oldum maşallah diyim hiç zorlanmadım. Kendim kalktım ayağa. Dans ediyodum hastane odamda falan. Hemen de iyileştim zaten çok şükür. Ama vajinal doğum başka.

İzmird volkan dede. Engin sarıca aysel zabıt. Gibi doktorlarda yapan arkadaşlarla gorusuyoruz. Ayrıyetten vedat uluğ Barış büke alaaddin balcı melih erkan( ama ben yeni sormustum melih erkan yogunluktan kabul edemiyorum demişti) ali oner erdogdu gibi isimler var.

İzmird volkan dede. Engin sarıca aysel zabıt. Gibi doktorlarda yapan arkadaşlarla gorusuyoruz. Ayrıyetten vedat uluğ Barış büke alaaddin balcı melih erkan( ama ben yeni sormustum melih erkan yogunluktan kabul edemiyorum demişti) ali oner erdogdu gibi isimler var.
Ayyy çok teşekkür ederim inanılmaz yardımcı oldu bu ❤️🥹🌸

X