Stik allıklarla tanıştınız mı?

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.872
40.715
Boyama kalemi şeklindeki stik allıkların nasıl uygulanması gerektiğini makyaj artisti Will Malherbe’den öğrendik.

Makyajda pratikliği sevenler için düşünülmüş bir üründen bahsetmek istiyoruz size. Belki kozmetik reyonlarında gördüğünüz ama uzaktan bakmakla yetindiğiniz kremsi yapıda stik allıklar gün içinde minik dokunuşlarla allığınızı tazelemenize yardımcı oluyor. Üstelik sezonun makyaj trendi aydınlık ve ışıltılı yanaklar için tam ihtiyacınız olan şey bu!

BE_stikalliklar.jpg
CHANEL Les Beiges Healthy Glow Sheer Colour Stick, 157 TL
DIOR Diorblush Cheek Stick, 123 TL
CLINIQUE Chubby Cheek Colour Balm, 89 TL
SMASHBOX L.A. Lights Blendable Lip & Cheek Color, 79 TL

Uygulama önerileri
-Smashbox makyaj artisti Will Malherbe, stik allık uygulamadan önce cilt makyajının eşit ve iyi bir şekilde yapılması gerektiğini söylüyor. Doğal ve ince yapıda bir fondöten veya BB krem kullanabilirsiniz.

-Stik allık uygularken birden fazla seçeneğiniz vardır: Parmak uçlarınızı tampon hareketlerle yanak ve elmacık kemiklerinizde gezdirerek sürmek bir yöntem. Sünger ile hafif tampon ve dairesel hareketlerle de sürebilirsiniz. Beauty Blender kullanabilirsiniz veya fondöten fırçası ile yukarı doğru dağıtarak uygulayabilirsiniz.

“Işıltıyı arttırmak için ben ürünü çok fazla dağıtmamak adına eşit bir görünüm elde edene kadar parmaklarımla hafifçe bastırarak uyguluyorum,” diyor Will.

-Will, aynı anda birden fazla renk kullanabileceğinizi de ekliyor. “Yanaklara aydınlık vermek için pembe ya da bronz renk kullanırken aydınlatma rengini ise elmacık kemiklerinin üst kısmına yükselti noktasına uyguluyorum. Aydınlatma rengini aynı zamanda kaşların üst kısmına, dudak kalbine ve burun kemiğine de uyguluyorum.”

-Stik allıktan önce pudra sürmeyin. Pudrayı sadece stik allıktan sonra allığın dışında kalan bölgelere uygulayabilirsiniz.

-Stik allığın üzerine toz allık uygularken dikkatli olun. Pigmentler belli bölgede çok yoğunlaşacağından eşit olmayan bir görünüm elde edebilirsiniz
beauty edit

yurtdışında gerçekten baya çok çeşitli, türkiyede yaygın değil o kadar..

X