Stres, hamilelik, sorular..

Taşınma bir yandan,ev eksikleri bir yandan,bebek bir yandan,okul bir yandan üstüne bir de ehliyet eklemek istiyorsunuz bu kargaşaya. Her şeyi bu kadar sıkıştırmaya gerek var mı?
Eşiniz masrafları kafaya takıyor anladığım kadarıyla bir de ehliyet masrafı çıkarmayın derim.
Okulunuzu da bir süre dondurun bence. Önce ev işlerinizi,evin,bebeğin eksiklerini halledin. Daha sonra okul ve ehliyet işini halledin bence.
Eşim hep böyle para konusunu kafaya takıyor. Ama stres yaptığı kadar zor durumda değiliz(maddi olarak) kafası böyle çalışıyor.
Ehliyet için de o ısrar ediyor. Ben birazcık daha bekleyelim dedim.

Açıktan okurken evlenmiştim 5 yıl bitirememiştim. Derslerim öncesinde çok iyi olmasına rağmen. Maşşallah sen yine götürüyorsun. Pes etme. Hepsi hallolur olan sana olut. Senden baskasıda düşünmez seni
Çocuk doğunca nasıl olcak onu merak ettim?

Açıktan okurken evlenmiştim 5 yıl bitirememiştim. Derslerim öncesinde çok iyi olmasına rağmen. Maşşallah sen yine götürüyorsun. Pes etme. Hepsi hallolur olan sana olut. Senden baskasıda düşünmez seni
Çocuk doğunca nasıl olcak onu merak ettim?
Desteğiniz için teşekkür ederim. Ben de yılmak istemiyorum. Sadece bebeğime zarar vermek istemedim.
Çalışma düzenimiz esnek. Eşim yardımcı olacak. Bir de kayınvalidem. Okul kayınvalideme yakın. Eşim ilgilenemezse kayınvalideme bırakarım diye düşünüyorum.

Desteğiniz için teşekkür ederim. Ben de yılmak istemiyorum. Sadece bebeğime zarar vermek istemedim.
Çalışma düzenimiz esnek. Eşim yardımcı olacak. Bir de kayınvalidem. Okul kayınvalideme yakın. Eşim ilgilenemezse kayınvalideme bırakarım diye düşünüyorum.
Hepsini birden halletmek gerçekten zor. Koştur koştur olcak gibi. Stres olmaması garip olurdu. Bebek doğdugunda ders mers hakgetire valla. Gözümde hiç canlanmadı :) Başarılar

Hepsini birden halletmek gerçekten zor. Koştur koştur olcak gibi. Stres olmaması garip olurdu. Bebek doğdugunda ders mers hakgetire valla. Gözümde hiç canlanmadı :) Başarılar
Ben de inanmamakta zorlanıyorum. Ama son yıl olacak ve daha az dersim olacak. İnşallah yapabilirim. Belki de dondururum.
Daha önce bebeğim olmadığı İçin öngöremiyorum🥴

Gerçekten aşırı stresli olduğunuzu sırf bu yazıdan anladım. Bütün dertleri arka arkaya sıralamanın bu kadar negatif odaklı olmanın ne faydası var? Bu kadar stres yapıp her detaya takılan bir insana göre hayatınızda çok fazla düşünmeden ve zamansız alınmış kararlar var..şimdi artık hepsini düşünmekten size fayda yok, bence terapi almayı düşünebilirsiniz. Bazen bütün olumsuzlukların altında ezilmiş gibi hissederiz ama psikolojik yardım almak bize olaylara farklı bir bakış açısı kazandırır.

X