Sürekli kucak istiyor. Yoruldum...

Cilekliekler7

Hakediyorum her milimini bu dik gülüşün..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
970
1.687
Herkese merhaba. Bir çok anne aynı durumdan muzdarip biliyorum. Ama artık çok yoruldum ve çözüm arıyorum. Kızım 6 buçuk aylık. İlk 3 ay kolik bir bebekti. Sürekli ağladığı için biz de biraz olsun sussun diye hep kucağa aldık. Sanırım bu süreçte kucağa fazla alıştı. Şuan hep kucakta gezmek istiyor. Önüne koyduğumuz şeylerle en fazla 5 dk ilgileniyor. Yanına oturup oynayalım diyorum onu da istemiyor. Ev de hiçbir iş yapamıyorum, neyse o da önemli değil diyorum. Ama bel ağrısından duramıyorum artık. Eşim çalışmadığı zamanlar çok yardımcı oluyor her şeye. Ama kızım bu aralar bana okadar düşkün ki babasıyla bile durmak istemiyor. Hayır gece uykuları da düzensiz, hiçbir türlü dinlenemiyorum. Çok yoruldum çok bunaldım. Kucaktan vazgeçirmenin bir yolu var mı? Ne yapmam lazım? Allah rızası için biri şunu yaptım rahat ettim desin

Kanguru alabilirsin bu süreç kısa sürmeyecek kızım 3 yaşında hala zaman zaman kucak isteyebiliyor. Allahtan 10kilo da koymuyo

Öncelikle ben de aynı şeyleri yaşadım muhtemelen tüm anneler az çok yaşamıştır.benim oğlum da kolikti 6 ay sürekli kucaktaydi ve sonrası benim içinde zordu. Etrafimdakilere kucağınıza almayın ben yapamıyorum dediğimde dinletemedim.
Siz önce uyku sorununu çözün ben tracy hogg un bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabını okumuştum mucize gibi faydasını gördüm.
Sonrası zamanla olacak ama bu süreçte sizden öyle ayrılmasını beklemeyin önce kucaginizdayken oyunlar oynamaya başlarsınız. Zamanla bacak arama indirdim ama bana yaslaniyodu bir süre de böyle devam ettik hem kucağımda hem bacak aramda oynadık yavaş yavaş karşılıklı oyunlar . Bir süre de üçü birlikte oluyo. Bunlar uzun zaman alıyo. İlk önce uykusunu düzene sokun . Siz gece uyumaya başlayınca gücünüz de olacak

Bu kitabı daha önce de duydum. Gerçekten bu kadar işe yarıyorsa hemen alayım. Teşekkür ederim

Kanguru alabilirsin bu süreç kısa sürmeyecek kızım 3 yaşında hala zaman zaman kucak isteyebiliyor. Allahtan 10kilo da koymuyo
Benimki şuan 8 kilo ama yine de belimin ağrısından uyuyamıyorum. Günde 1-2 kere olsa bana da koymazdı. Bütün gün kucakta durmak istiiyo. Tek elle yemek yapıyorum resmen

Ne yapsın mesela ticari taksi plakası alın taksiye çıksın ek gelir olur? Hepimizin çocukları aynı şekilde büyüyor kızım 2.5 yaşında hala daha kucağıma gelmek istediği zamanlar olur ama küçükken emeklemedi de ve yürüyene kadar sürekli kucaktaydi. Çocuk yapmadan önce bunları dusunmeliydiniz. Sukretmekten başka çareniz yok elhamdülillah sağlıklı bir yavrunuz var

Gerçekten bu konuya bile ters cevap verecek ne yaşadınız çok merak ediyorum. Neyse, teşekkürler yine de...

Gerçekten bu konuya bile ters cevap verecek ne yaşadınız çok merak ediyorum. Neyse, teşekkürler yine de...
Yaşadığım şey sadece yazdıklarınızı okumak, çok şükür ben yaşamadım ama çevresinde çocuğu aglayabilse kucak isteyebilse mutlu olacak çok fazla melek annesi var. Hayata hep kötü yönünden bakıp mutsuz olacak şeyler bulmaya çalışmamanızı tavsiye ederim. Elinizdekilerin değerini kaybettiğiniz zaman anlamayın. Sağlıklı bir yavrunuz var. En ufak dert dillendirmeden sadece şükür sebebi bu.
Dediklerinizi ben de yaşadım 6 ay değil hem de dediğim gibi yürüyene kadar ve 5 dk çocuğumu kucağında tutacak tek bir yakınım yoktu. Fakat şükretmek durumundayız gerçekten bu ufacık bir dert bile değil

Benimki şuan 8 kilo ama yine de belimin ağrısından uyuyamıyorum. Günde 1-2 kere olsa bana da koymazdı. Bütün gün kucakta durmak istiiyo. Tek elle yemek yapıyorum resmen
Yürümeye başladığı zaman biraz rahatlarsın. Mama sandalyesi varsa onu kullanabilirsin sen yemek yaparken yanında ona oturt önüne oyalanacağı şeyler koy bide böyle deneyebilirsin

Yürümeye başladığı zaman biraz rahatlarsın. Mama sandalyesi varsa onu kullanabilirsin sen yemek yaparken yanında ona oturt önüne oyalanacağı şeyler koy bide böyle deneyebilirsin
Aynen dediğiniz gibi yapıyorum mama sandalyesine koyup yanıma alıyorum. Ama ondan bile çok çabuk sıkılıyor. Sadece kucağımda olmak istese yine problem değil. Oturmama da asla izin vermiyor kas yaptım sayesinde

Söylediğiniz şeyler için tabiki şükrediyorum. Mahvoldum kahroldum demiyorum ki. Amacım hayatımı kolaylaştıracak Bi öneri varsa tabiki bilip uygulamak isterim. Bir yere giderken otobüs varken ayaklarım var çok şükür yürüyim demezsiniz değil mi?

Yazdıklarınızın ufak bir kısmında ne yapabilirim yazıyordu üstündeki yazılarda hep bıkkınlık vardı bu yüzden sert çıktım. 6 aylık çocuk laftan anlamaz bu konuda maalesef ki zaten bu arzusu değil ihtiyacı. Sling ya da kanguru alabilirsiniz ben bu şekilde yaşadım. Ellerinden tutup adım atmasına yardımcı olabilirsiniz bir kaç ay sonra inşallah özgürlüğüne çabuk kavuşur yürür ya da emekler o zaman uzaklaşır.

Daha çok küçük
Sen ne yaparsan yap kucaktan vazgeçmez
Ancak kendisi istediğinde vazgececek
Benim konularıma bir bak istersen :)
18 aylık kız bebeğim var
Kimse inanmaz ama İnan doğduğundan beri uyku zamanı hariç bir kere bile sırt üstü yatmadı
Ne mama sandalyesinde durdu
Ne yere yorgan serdim dönsün oynasın diye ama hayır o hep kucak istedi
Bir saniye bile birakamadım
WC ye bile evde tek isem kucağımda gittim
15 ay böyle geçti benim
Saçlarım döküldü seyrelmeler oldu ve beyazladı hep
Otursun düzelir dediler
Emeklesin düzelir dediler
Emekledi sürüne sürüne bacaklarıma yapışıp ağladı al diye
Yürüsün düzelir dediler 12 ayda yürüdü ama
Düzelmedi .
Tam 15 aylık iken kucak istememeye başladı
Benim için bu durum mucize oldu çünkü 15 ay kucakta ev gezdim
Aynen babasında ve diğer hiçkimsede durmazdı
Hala da pek durduğu söylenemez
Suanda 18 aylık oldu
Kucak istemez ama hep mızmız
Yanından kalkayım istemez
Su içecek olsam istemez
WC giderim yanımda gelir ağlar vs
İşin çok zor

Gerçekten benim ki de böyle olucak sanırım. Yanından kalkmamı hiç istemiyo. Babasına bırakıp yemek yapmaya gidiyorum aman Allahım çığlık kıyamet kendini paralıyo. Üzülüyorum bide. Pandemiden dolayı esnek çalışıyorum Allahtan . Tamamen işe başlayınca ne olucak bilmiyorum.

Ben başlayamadim işe
Daha birkaç gündür yarım gün gidebiliyorum
Ben de üzülüyorum çünkü sadece bize güveniyor demek ki
Birsey asla diyemem
Bebek çünkü
Canı sağolsun diyorum
Ama anneye çok zor oluyor gerçekten
Size de kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…