Sürekli Oluşan Miyom

nedensude

Guru
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2011
533
219
Merhaba. 34 yaşındayım. 2 senede 3 kez kapalı miyom ameliyati oldum. Ikisi arasında sadece 6 ay vardı mesela. Aşırı kanama ve ağrı yapıyor benimkiler oyuzden ameliyat dışı bir yol gorunmuyordu. Alternatif tıp da denedim ama kanamalarım beni anemi seviyesine getirdi. Icim hala minik minik miyom dolu ve onlar elbet büyüyecek. Cok yoruldum ameliyatlar abtibiyotikler. Durumu benimkine benzeyen ve hormonlarına baktıran, ostrojen baskilayici tedavi gören var mı? Ya da miyomun bildiginiz bir ilac tedavisi var mi. Buna dair doktorum hic bir şey söylemedi. Sogan suyu vs onermezseniz sevinirim. Inanin her seyi denedim aylarca, sülük de dahil. Ama her miyomun yapısı farkli ve her alternatif tedavi her miyoma uygun değil. Mesela saracoglu kurleri benim miyoma hiç iyi gelmedi, bırakmistim hemen kullanmayı. Hormonlarla ilgili tedavi gören ve sonuç alan varsa deneyimlerinizi Paylaşır mısınız lütfen

Son düzenleme:
Merhaba bende 34 yaşındayım ve çocuğum yok. 7 cm miyom ( pandemi öncesi 3 cm idi) ama rahim içinde çok tehlikeli bölgede imiş. aşırı yoğun sancılı ve 10 günden önce bitmeyen regl dönemlerim yüzünden anemi oldum. östrojen için zoladex 3,6 kullandım ocak şubat ve mart olmak üzere (dün sonuncu iğneyi yaptırdım.) şuan bile aşırı kanamam var bitince anestesi için gidip , nisan başında ameliyat olacağım , Histeroskopi yöntemine benzeyen bir yöntemle alınacak, açık ameliyata uygun değilmişim. Miyom rahim duvarına çok zarar vermiş. çocuğum olsaydı kesinlikle rahmi komple alırdık diyorlar,Şuan o kadar canımın derdine düştüm ki Allah affetsin hiç çocuk düşünecek durumda değilim. Hakkımızda hayırlısı olsun umarım tekrarlamaz ama tekrarlama ihtimali var derler...

Ben de histereskopi oldum, ameliyatlarim rahattı ama rahim bi travmaya uğruyor haliyle ve her zaman risk var. Benim de sizin gibi kanamalarim aşırı uzun sürerdi. Bekarım ve doktor hamile kal, miyomları temizleyelim karnini acip dedi. Suan acik ameliyat olmak istemedigim için ve kapalıya uygun oldugum icin histereskopi oldum hep ama histereskopide de tek seferde hepsini alamiyorlar. Zor valla ya Allah yardimcimiz olsun. Ameliyatiniz cok iyi geçer umarim. Ben hic ilac tedavisi igne vs görmedim. Gidip hormonlarıma baktirip talep edicem doktordan, icimdekiler yine büyümesin diye :KK43:

Ben de histereskopi oldum, ameliyatlarim rahattı ama rahim bi travmaya uğruyor haliyle ve her zaman risk var. Benim de sizin gibi kanamalarim aşırı uzun sürerdi. Bekarım ve doktor hamile kal, miyomları temizleyelim karnini acip dedi. Suan acik ameliyat olmak istemedigim için ve kapalıya uygun oldugum icin histereskopi oldum hep ama histereskopide de tek seferde hepsini alamiyorlar. Zor valla ya Allah yardimcimiz olsun. Ameliyatiniz cok iyi geçer umarim. Ben hic ilac tedavisi igne vs görmedim. Gidip hormonlarıma baktirip talep edicem doktordan, icimdekiler yine büyümesin diye :KK43:
Bende ki çok büyük olduğu için küçülsün diye iğne dediler ama çok işe yaramadı sanırım. Peki histereskopi de iyileşme süreci nasıl nelere dikkat etmeli deneyimlerinizi paylaşır mısınız...

Bende ki çok büyük olduğu için küçülsün diye iğne dediler ama çok işe yaramadı sanırım. Peki histereskopi de iyileşme süreci nasıl nelere dikkat etmeli deneyimlerinizi paylaşır mısınız...

Histereskopi'nin hiç bir sıkıntısı yok. Ameliyattan sonra narkozu atınca taburcu oluyorsunuz hemen. Bir kaç gün lekelenme vs oluyor, o kadar. Operasyondan sonra eve toplu taşımayla dönmüştüm mesela, tek başımaydım. Rahat bir işlem yani.

Histereskopi'nin hiç bir sıkıntısı yok. Ameliyattan sonra narkozu atınca taburcu oluyorsunuz hemen. Bir kaç gün lekelenme vs oluyor, o kadar. Operasyondan sonra eve toplu taşımayla dönmüştüm mesela, tek başımaydım. Rahat bir işlem yani.
Çok teşekkür ederim. Umarım bende kolay atlatırım. Çok geçmiş olsun size. İnşallah kalıcı bir tedavi olur.

X