Tansiyon problemim,bakar misiniz

masal88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2013
659
843
Kızlar tansiyonum genelde 8/7 9/7 bazen iyi olursam 10/5 oluyor fln ama beni çok zorluyor.2 kere doktora gitsem de tavsiyeleri kahve iç,çikolata ye den ileri gitmiyor.Hepsini yapıyorum ama bunun kalıcı bir çözümü yok mu?Normalde çok enerji dolu biriyimdir ama çok halsiz oluyorum,yataktan zor kalkıyorum 10 da kalksam yataktan 12 de çıkabiliyorum bazen..Bu durumu yaşamış çözüm bulmuş veya aramizda sağlıkçılar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

Bende sabit 9/7, 9/6, 8/5... Bende cok yorgunum dedigin gibi. Kafa yorgun beden yorgun takip icin yaziyorum. Belki bir sağlıkçı bacımizin guzel bir tavsiyesi olur.. Hangi bölüme gitmek gerek acaba hmmm?

Kızlar tansiyonum genelde 8/7 9/7 bazen iyi olursam 10/5 oluyor fln ama beni çok zorluyor.2 kere doktora gitsem de tavsiyeleri kahve iç,çikolata ye den ileri gitmiyor.Hepsini yapıyorum ama bunun kalıcı bir çözümü yok mu?Normalde çok enerji dolu biriyimdir ama çok halsiz oluyorum,yataktan zor kalkıyorum 10 da kalksam yataktan 12 de çıkabiliyorum bazen..Bu durumu yaşamış çözüm bulmuş veya aramizda sağlıkçılar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum
Ben de öyleyim dahiliyeci kardiyolojiye yönlendirdi bir sorun çıkmadı çok şükür yapısal dediler ama çözüm yok

Benimde öyle ama herkesin normal değeri aynı değildir. Benim annemin kardeşlerimin tansiyonuda düşük. Benim normalim 9/7 ama 8/5 bile oluyor ama öyle hissetmiyorum. Çok rahatsızsan durumun varsa iyi bir özel hastaneye git. Pahallı geliyorsa istediği testleri devlette yaptırabilirsiniz. Ama daha fazla sorularını yanıtlarlar. Daha çok cevap bulursunuz genelde.

Ben yaşadım ve yaşıyorum bu sorunu ya. Daha küçükken bile tansiyonum düşük çıkardı, halsiz olurdum ben de ara ara. Aynı tavsiyeleri aldım ben de. Bir de bir ara doktorum d vitamini önermişti enerji konusunda.

Takipteyim konuyu. Umarım güzel tavsiyeler gelir.

Ben yaşadım ve yaşıyorum bu sorunu ya. Daha küçükken bile tansiyonum düşük çıkardı, halsiz olurdum ben de ara ara. Aynı tavsiyeleri aldım ben de. Bir de bir ara doktorum d vitamini önermişti enerji konusunda.

Takipteyim konuyu. Umarım güzel tavsiyeler gelir.
Geçmiş olsun canim,d vitaminime de baktirayim belki d vitaminim eksilmistir tansiyonla birlikte zorluyor olabilir bilemedim ki

Bazı insanların yapısı böyle tansiyonları düşmeye meyilli.

Benim tavsiyem evde her zaman hızlıca yenecek şeyler veya yemek bulundurun. Tansiyonunuz düşecek gibiyse hemen yiyin. Meyve olur, tuzlu fıstık olur, kaju olur, tuzlu ayran olur .. karnınız aç durmayın kesinlikle

Kahve için :KK50: Kafein de tansiyon yükseltir

Koltukta otururken yatmayın, her zaman dik oturun.

Tuzlu şeyleri günde 1 kez tüketin misal öğle yemeğinde tuzlu ayran

Bazı insanların yapısı böyle tansiyonları düşmeye meyilli.

Benim tavsiyem evde her zaman hızlıca yenecek şeyler veya yemek bulundurun. Tansiyonunuz düşecek gibiyse hemen yiyin. Meyve olur, tuzlu fıstık olur, kaju olur, tuzlu ayran olur .. karnınız aç durmayın kesinlikle

Kahve için :KK50: Kafein de tansiyon yükseltir

Koltukta otururken yatmayın, her zaman dik oturun.

Tuzlu şeyleri günde 1 kez tüketin misal öğle yemeğinde tuzlu ayran
Teşekkür ederim canim güzel tavsiyelerin için,dikkat edecegim☺

benim tansiyonumun normali 9/6. genel anlamda halsizim, doktora da cok gorundum ama bir sey cikmadi. 9/6 nin altina dustugunde genelde sorun cikiyor bende, ellerimde titreme, garip bir mide bulantisi gibi.

tuzlu bir seyler yiyorum geciyor. neredeyse her gun yasiyorum bu durumu, ama cok uzun surmuyor.

benim tansiyonumun normali 9/6. genel anlamda halsizim, doktora da cok gorundum ama bir sey cikmadi. 9/6 nin altina dustugunde genelde sorun cikiyor bende, ellerimde titreme, garip bir mide bulantisi gibi.

tuzlu bir seyler yiyorum geciyor. neredeyse her gun yasiyorum bu durumu, ama cok uzun surmuyor.
Evet ben de çok fazla yaşıyorum bu durumu.Çok düştüğünde mide bulantimdan anlıyorum ama bence benim tansiyonumun normali böyle diye kabul etmemek lazım.Illa bir faresi vardir diye düşünüyorum sonuçta düşük tansiyonla yasamak hic kolay degil günlük hayatımı etkiliyor benim

Kizlar ben bunu öğrendiğimde doğumdan çıkmıştım.meger beni tansiyonum hep 8/5 lerdeymis.normal doğumdan çıktım 2 gün takip ettiler tansiyonu hep bu şekilde düşük.2 ünite kan verdiler ayrıca kan şekeri için.o zamandan sonra tansiyonum hep düşük.
Emzirdigim için ilaç vermediler.ama benim her zaman ellerim titrerdi.hemen bir elma yerdim yada tuzlu ayran içerdim geçerdi.doktor bunlara devam et sonra ilaç başlayalım dedi
2 yıl emzirdim sonra gittim kan şekeri de düşmüştü artık.hem tansiyon hem kan şekeri derken ben iyice yorgun haldeydim.ellerim titriyordu.ozeldeydi doktorum bana sadece aylık 3 adet olan bir ilaç verdi.yaklasik 3 ay kullandım.sonra benim tansiyonum normale döndü.
Ama kan şekeri düşmesi devam ediyor.o zaman hemen biseyler yiyorum.
Bunun için iç hastalıkları uzmanına gittim ben.

Bende aynı durumdayım tansiyonum hep 9/6 9/5 8/5. Titreme mide bulantısı vs yapmıyor ama genel olarak halsiz olduğum oluyor bu yüzdenmiş demekki, şimdi yorumları okuyunca fark ettim. Aynı zamanda nabzım da hep düşük 44 45 lerde. İnternette düşük nabzı ve kalp atışı iyi deniyor genelde ama bir doktora görünsem mi bilemedim.

Bu sorun sadece tansiyonla mi alakali vertigoyla alakalı da olabilir mi

Bende aynı durumdayım tansiyonum hep 9/6 9/5 8/5. Titreme mide bulantısı vs yapmıyor ama genel olarak halsiz olduğum oluyor bu yüzdenmiş demekki, şimdi yorumları okuyunca fark ettim. Aynı zamanda nabzım da hep düşük 44 45 lerde. İnternette düşük nabzı ve kalp atışı iyi deniyor genelde ama bir doktora görünsem mi bilemedim.

Sizin nabız çok düşük. Bir doktora görünün.

Kizlar ben bunu öğrendiğimde doğumdan çıkmıştım.meger beni tansiyonum hep 8/5 lerdeymis.normal doğumdan çıktım 2 gün takip ettiler tansiyonu hep bu şekilde düşük.2 ünite kan verdiler ayrıca kan şekeri için.o zamandan sonra tansiyonum hep düşük.
Emzirdigim için ilaç vermediler.ama benim her zaman ellerim titrerdi.hemen bir elma yerdim yada tuzlu ayran içerdim geçerdi.doktor bunlara devam et sonra ilaç başlayalım dedi
2 yıl emzirdim sonra gittim kan şekeri de düşmüştü artık.hem tansiyon hem kan şekeri derken ben iyice yorgun haldeydim.ellerim titriyordu.ozeldeydi doktorum bana sadece aylık 3 adet olan bir ilaç verdi.yaklasik 3 ay kullandım.sonra benim tansiyonum normale döndü.
Ama kan şekeri düşmesi devam ediyor.o zaman hemen biseyler yiyorum.
Bunun için iç hastalıkları uzmanına gittim ben.
Elmayı ilk defa duydum tansiyonu mu dengeliyor acaba.Kan şekeri kesin bende de var cok sık acıkıyorum.Hemen halsizlesiyorum ona da baktirayim hic aklıma gelmemişti

Elmayı ilk defa duydum tansiyonu mu dengeliyor acaba.Kan şekeri kesin bende de var cok sık acıkıyorum.Hemen halsizlesiyorum ona da baktirayim hic aklıma gelmemişti
Ellerimin titremesi kan şekeri olduğu içindi canım.bende o yüzden elma yiyordum.
İlaç kullanmadığım için tansiyon takibini yapıyorum düşünce tuzlu ayran içiyordum.
Halsizlik,baş dönmesi,ellerin ayakların titremesi kan şekeri oluyor bende hala var.elma ve şekerli biseyler yiyorum hemen.

X