Taşınma derdi

Evettt... 17 aydır ücretsiz izindeyim ve artık işe başlamaya karar verdim. Doğum iznindeyken naklen atama kağıdım geldi ve 1600km öteye taşınmamı gerektiren süreç başladı. İznim bitti, göreve başladım ve ücretsiz izne çıktım. Para suyunu çektikçe çekti, işimden uzaklaştıkça uzaklaştım. Oğlum büyüdü 20 aylık oldu, yumurta gibi zehir gibi bir çocuk oldu şükürler olsun.

Önümüzdeki ay taşınacağız, nakliye firmaları ile görüştük. Paketlemeyi onlar yerine biz yapacak olursak 7-9bin civarı fiyat veriyorlar. Paketleme onlardan olursa 12bine kadar çıkıyor. Verilen harcırah 5bin küsür. 20 aylık bebe de olduğundan önden gidilip ev tutulacak (internette kiralık ev sayısı 16 kriterlere uyan yok gibi), sonra eşya yerleştirilecek, daha sonra da göreve başlama eve yerleşme olacak. Harcırah uçak parasını bile anca karşılayacak. Biz de eşyaları kendimiz paketleyelim diye düşündük.

Taşınma konusunda şehiriçi öğrenci işi taşınmamı saymazsak tecrübem neredeyse sıfır. Tecrübeli arkadaşlardan fikir alsam süper olur. Ben bu işin altından kalkabilir miyim? Şu an yaşadığımız yerde bize yardımcı olabilecek aile büyüğü ya da müsait olabilecek arkadaşımız yok. Şu küçükken patlattığımız baloncuklu poşetlerden mi almalıyım? Kıyafetleri koliye mi hurca mı koymalıyım? Kıyafetleri her türlü ben paketleyeceğim zaten. Yoksa borç harç nakliyecilere mi teslim etmeliyim? Bir el atın lütfen🙈
Bolca gazete ve patlayan posetlerden alın ilk iş. Kıyafetler için vakumlu hurç kullanın yer tasarrufu yaparsınız. Taşınma işini son ana bırakmayın çocuk uyudukca oyuna daldıkca siz yavas yavas kullanmadığınız eşyalardan başlayın paketlemeye. Bardakları tabakları iyice gazeteye sarıp etrafındaki boşlukları gazetelerle sıkıştırın. Koltuklarınızı masalrınızı mobilyalarınızı havalı posetlerle kaplayın. Kırılacakların üzerine mutlaka kırılacak yazın. Koli nereye aitse o odanın adını ve içinde neler olduğunu mutlaka yazın koliyi alırken en azından yardımcı olur size. Şimdiden Allah yardımcınız olsun

Merhaba bana soracak olursan kendini fazla yorma yeni evlisin eşyaların yeni yani zarar görmesini istemezsin kimse istemez

Son düzenleyen: Moderatör:
Ay 7 bin 9 bin neymiş bacım hangi ile gidiyorsanız o ilden gelen kamyonlar oluyor artık sebze meyve mi ne getiriyorlarsa onları bi araştırın boş dönmektense daha ucuza götüruyorlar :KK66: sürekli taşınan bir ailede büyüdüm kirada oturduğumuzdan :110: koli bulman lazım acil marketlere gidebilirsin onada boşa para verme ve sen kolile herşeyini elalem eşyalarını mıncıklamasın :KK45: sonrada 3 5 kişi tut kamyona yerleştirecek bitti gitti 😎 7 9 binden daha ucuza gelir diye düşünüyorum :KK66:
Bilibella abla merhaba ben de taşınma ile ilgili konu açtım burayıda tesadüfen gördüm konu sahibinin bu konusunu yani ,meyve kamyonları nakliye amaçlı kiralaniyormu nasıl birsey dediginiz tam olarak.taşınıcam 1 /1.5aya nakliye çok para istiyor .tanıdık bulamıyorum.nakliyeye ne 4bin verebilirim nede 6bin 7 8 9 binler verecek durumda değilim. Işe girip bulundugum yerde taşınamam .taşınıp gitcegim yerde iş bakcam.esya taşımada negibi yollara başvurulur nakliye hariç .otobüsle çeyizimi yolladım .ptt ile yolladım. Diyenler oluyor .kamyonet kiralasam benzin koydurup arabayı günlük kiralasam şöför bulurum hertürlü de.güvenilir olması lazım.eşyalarımın adrese gitmesi için:)

Tanıdık tavsiye ve fikirler topluyorum 😅1ay gelir cünki hemen

1.5 ay once taşındım istanbuldan antalyaya 2.500 anlastik armut.comdan teklif alin bu arada marketlerden koli isteyin mutfak esyalari icin ven kiyafetlerimizi ve yastik battaniye vb hepsini vakumlu hurç aldim cok cok rahat oldu benim için tavsiye ederim
Biz bir sokak arkaya 1500e taşındık 6 ay oluyo 🤣

Evettt... 17 aydır ücretsiz izindeyim ve artık işe başlamaya karar verdim. Doğum iznindeyken naklen atama kağıdım geldi ve 1600km öteye taşınmamı gerektiren süreç başladı. İznim bitti, göreve başladım ve ücretsiz izne çıktım. Para suyunu çektikçe çekti, işimden uzaklaştıkça uzaklaştım. Oğlum büyüdü 20 aylık oldu, yumurta gibi zehir gibi bir çocuk oldu şükürler olsun.

Önümüzdeki ay taşınacağız, nakliye firmaları ile görüştük. Paketlemeyi onlar yerine biz yapacak olursak 7-9bin civarı fiyat veriyorlar. Paketleme onlardan olursa 12bine kadar çıkıyor. Verilen harcırah 5bin küsür. 20 aylık bebe de olduğundan önden gidilip ev tutulacak (internette kiralık ev sayısı 16 kriterlere uyan yok gibi), sonra eşya yerleştirilecek, daha sonra da göreve başlama eve yerleşme olacak. Harcırah uçak parasını bile anca karşılayacak. Biz de eşyaları kendimiz paketleyelim diye düşündük.

Taşınma konusunda şehiriçi öğrenci işi taşınmamı saymazsak tecrübem neredeyse sıfır. Tecrübeli arkadaşlardan fikir alsam süper olur. Ben bu işin altından kalkabilir miyim? Şu an yaşadığımız yerde bize yardımcı olabilecek aile büyüğü ya da müsait olabilecek arkadaşımız yok. Şu küçükken patlattığımız baloncuklu poşetlerden mi almalıyım? Kıyafetleri koliye mi hurca mı koymalıyım? Kıyafetleri her türlü ben paketleyeceğim zaten. Yoksa borç harç nakliyecilere mi teslim etmeliyim? Bir el atın lütfen🙈
Biz hep kendimiz paketlemiştik eşyaları
Uzun yol için o baloncuklu şeyle mobilyaları sarmıştık
Mutfak eşyalarını kağıtla halletmiştim
Düzgünde dizilince kırılma hiç yaşamadım
Tabi kutuların üstünde cam kırılır gibi şeyler yazdık uyardıkta taşıyanları
Baloncukludan istersen alabilirsin ama kağıtta yeterli oluyor
Diğerlerini zaten kendileri sarıyorlar
Mobilya sökme takma bu fiyata dahilmi acaba

2 yıl önceki konu fiyatlar değişmiştir

Merhaba o yıllarda çok araştırarak kendimin paketlediği eşyaları 4 bine mi ne taşıtmıştık. Şimdi 4 kişilik araçlar dahi km başı 1.5 TL yakıyor. Kamyonu 2.5tl den hesaplansa 1600 km için git gel 7500 TL yapmalı. İçine emek ve yeme içme koyarsak 10 binden aşağı tutmaz diye düşünüyorum.

Merhaba o yıllarda çok araştırarak kendimin paketlediği eşyaları 4 bine mi ne taşıtmıştık. Şimdi 4 kişilik araçlar dahi km başı 1.5 TL yakıyor. Kamyonu 2.5tl den hesaplansa 1600 km için git gel 7500 TL yapmalı. İçine emek ve yeme içme koyarsak 10 binden aşağı tutmaz diye düşünüyorum.
Bizde 500 km öteye gitmeyi planlıyoruz
Kafamızda 10000 tutar diye hesapladık
İnşallah öyle tutar 🤷

Merhaba bizimde 1hafta önce tayinimiz Kars'a çıkti. Siz hala orada misiniz. Çocuklar için ilkokul ve anaokul önerisi sorsam fikriniz olur mu acaba

Merhaba bizimde 1hafta önce tayinimiz Kars'a çıkti. Siz hala orada misiniz. Çocuklar için ilkokul ve anaokul önerisi sorsam fikriniz olur mu acaba
Merhaba, hayırlı olsun hoşgeldiniz:) özel veya devlet okulu tercihinizi yazarsanız özenden size yardımcı olurum. Açık açık yazmak yanlış anlaşılabilir.

Hayatımdaki taşınma sayımı hatırlamıyorum bile. En son 8aylık hamile halimle ev taşıdım bu kış.
Koli toplayın bol bol, her kolinin üzerine nereye ait oldukları yazın (salon, mutfak vb.) yeni evinizde koliler inerken bir yandan siz yönlendireceksiniz, ya hepsini bir odaya toplatın ya da yazısını görünebilir yazıp indirme anında üzerinde yazanlara göre odalara dağıttırın, hangisi kolayınıza gelecekse artık. 😊 Gözünüzde büyütmeyin, olup geçiyor bir şekilde.

Hayatımdaki taşınma sayımı hatırlamıyorum bile. En son 8aylık hamile halimle ev taşıdım bu kış.
Koli toplayın bol bol, her kolinin üzerine nereye ait oldukları yazın (salon, mutfak vb.) yeni evinizde koliler inerken bir yandan siz yönlendireceksiniz, ya hepsini bir odaya toplatın ya da yazısını görünebilir yazıp indirme anında üzerinde yazanlara göre odalara dağıttırın, hangisi kolayınıza gelecekse artık. 😊 Gözünüzde büyütmeyin, olup geçiyor bir şekilde.

olup geçmiş 2 yıl önceki konu :)

5ay öncesinde tasindim iyi bir firma paraya kıyıp onlar toplayıp taşıdılar 5bin ama aynı sehir ayrı ilçe çok uzak olmayan bir yerdiçünkü diğer türlü taşımacılar laf anlatmak başlarında durmak zor (bir sene öncede Bursa'dan Ankara'ya kendimiz taşıdık hiç bir market koli vermedi ve hayatımın en rezil tasinmasiydi hayatta bir daha kendim toplamam paraya kıyıp topladılar en temizi)

brn tasinirken netten ambalaj kagitlari alip kirilacak urunleri onlara sardim, kiyafetler icinde buyuk boy hisir poset alip onlara doldurup koliledim.
yorgan yastiklar icinde buyuk posetler satiliyor onlardan aldim.
tasinirken esyalarim yere falan konursa en azindan islanip camur toz vs olmaz diyerek çokda iyi yapmisim.
kendileri topladiklari zaman kufelerle getirip bos bulduklari yere bosaltiyorlar oylesini yerlestirmek daha zor.
kizim 4 yasinda evi 3 gunde tek basima topladim koliledim.
kolileri artik parayla satiyorlar bulabildiginiz kadar cevreden koli toplamaya bakin.
esyalarinizi sıkıca posetleyip kolilerseniz yikayip yerlestirme derdiniz de olmuyor.
sadece mutfak esyalarini yikamaniz gerekir isiniz hafifler

X