Doğuma Hazırlık Tecrübeli ve zorlu hamilelik süreci geçirmiş olanlar var mı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Dontsay

Evlatlarım 💕
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2016
1.448
1.741
30
Merhaba ben 35+1 hamileyim ilk hamileligimde ateş ve bir sürü hastalık yüzünden erken doğum yapmak durumunda kaldım. 37de dogdu ve ciğer geliştirici flan önceden vurulduğu İÇİN sorun yaşamadık kilo dışında oda doğunca toparladı şükür. Sadece anne sütü yeteri kadar alamadı. Bunda ise herşey daha az kötü olarak devam ediyordu. Başta düşük tehlikesi, atlattık dedik şeker çıktı, son aya yaklaştık tansiyon çıktı. 3 gün öncede tuhaf sancılar başladı hastahaneye gittim yatış verildi. Erken doğum riskinden dolayı. Progestan,celestone,nidicard,xemol,osetron gibi daha sayamıyacagım kadar ilaç aldım. Bir kalçamdan 5 diğer kalçadan 5 aynı anda 5kg serum 20 dkda bir 5 tane ilaç derken toparlandım iyi hissettim sadece hafif nefes darlığı olmaya başladı. Bişey denilmedi bende taburcu olmak istedim oldum ama olmaz olsaydım.

Uyku uyuyamıyorum nefes darlığı başladı,nefes ciddi derecede alamıyorum. Karnım yumuşamıştı şuan taş kesildi, resmen oturamıyorum yatamıyorum delirmek üzereyim benim gibi böyle saçma şeyler yaşayanlar var mı bilmiyorum sadece konuşacak kimsem yoktu. Ve gerçekten çok acı çekiyorum Annelerin hakkı gerçekten ödenmez bir kez daha anladım. Böyle tecrübeden geçmiş yada sorun yaşamış olanlar var mı aceba

Merhaba ben 35+1 hamileyim ilk hamileligimde ateş ve bir sürü hastalık yüzünden erken doğum yapmak durumunda kaldım. 37de dogdu ve ciğer geliştirici flan önceden vurulduğu İÇİN sorun yaşamadık kilo dışında oda doğunca toparladı şükür. Sadece anne sütü yeteri kadar alamadı. Bunda ise herşey daha az kötü olarak devam ediyordu. Başta düşük tehlikesi, atlattık dedik şeker çıktı, son aya yaklaştık tansiyon çıktı. 3 gün öncede tuhaf sancılar başladı hastahaneye gittim yatış verildi. Erken doğum riskinden dolayı. Progestan,celestone,nidicard,xemol,osetron gibi daha sayamıyacagım kadar ilaç aldım. Bir kalçamdan 5 diğer kalçadan 5 aynı anda 5kg serum 20 dkda bir 5 tane ilaç derken toparlandım iyi hissettim sadece hafif nefes darlığı olmaya başladı. Bişey denilmedi bende taburcu olmak istedim oldum ama olmaz olsaydım.

Uyku uyuyamıyorum nefes darlığı başladı,nefes ciddi derecede alamıyorum. Karnım yumuşamıştı şuan taş kesildi, resmen oturamıyorum yatamıyorum delirmek üzereyim benim gibi böyle saçma şeyler yaşayanlar var mı bilmiyorum sadece konuşacak kimsem yoktu. Ve gerçekten çok acı çekiyorum Annelerin hakkı gerçekten ödenmez bir kez daha anladım. Böyle tecrübeden geçmiş yada sorun yaşamış olanlar var mı aceba
Düşük tehlikesi konusunda buradan diğer kadınlarda okusun diye soyleyecek bi lafım var
Bazı doktorlar Google gibi felaket tellalcisi
Dusuruyosun da der
Bebek değil kist o, ne bebeği kim dedi sana da der

Ablamı ameliyata alıyorlardı yahu
Bir sen kisirsin
İki ameliyatlık acil kistin var dediler
Bebek nerden cikmismis öyle bişey yokmusmus 🤷

Düşük tehlikesi konusunda buradan diğer kadınlarda okusun diye soyleyecek bi lafım var
Bazı doktorlar Google gibi felaket tellalcisi
Dusuruyosun da der
Bebek değil kist o, ne bebeği kim dedi sana da der

Ablamı ameliyata alıyorlardı yahu
Bir sen kisirsin
İki ameliyatlık acil kistin var dediler
Bebek nerden cikmismis öyle bişey yokmusmus 🤷
İki hamileligimdede bunların hepsini duydum ve yaşadım. Çok tuhaftır ki bazen bazı doktorların nasıl doktor olduğunu anlamıyorum belediye diploma dagıttıda biz mi geride kaldık çözemiyorum.

Bu arada zor zamanlarinizi hastanede yatarak geçirmenizi tavsiye ederim
Hem verilen ilaçlarla uyursunuz da mis gibi

Bu arada zor zamanlarinizi hastanede yatarak geçirmenizi tavsiye ederim
Hem verilen ilaçlarla uyursunuz da mis gibi
Malesef bunu tercih etme şansım yok,olsa dahi etmezdim. Çünkü daha çok hastalanıyorum ve bir kızım var 5 yaşında ona bakmak zorundayım uzun süre hastahanede kalma gibi bir şeyim malesef olamaz ki. Yattıkça daha kötü oluyorum daha çok agrılarım ve sancılarım artıyor sanırım psikolojik şuanlık mesala tek problem beni zorlayan en çok nefes darlığı o olmasa gayet iyi gibi birazda karında sertlik dışında herşey yolunda gibi gibi

Benim de çok zor geçti ama sizinki gibi değildi.
Benim de tam tersi hormon değerlerim çok yüksekti ve öyle böyle değil bir bulantı ve kusma yaptı. Aralıksız kustuğumu biliyorum. Hiç bir şey yemeden hem de. 6 ay sadece serumla, sonrasında da bir kaç şeyle ancak beslenebildim.
32.hafta covid oldum. Karantina biter bitmez kontrole gittim, bir aksilik olduğunu anladım ama doktorum bir şey demedi. Anksiyetem olduğunu bildiği için genelde ketum davrandı bana karşı sağolsun :) haftaya da gel dedi sadece. O süreçte çok şiştim. Gebelik zehirlenmesi başlamış, müşahede altına aldılar. Bir sürü ilaç verdiler Rama değerlerim düşmedi. Aniden doğuma aldılar kontrole gittiğim gün. Sonrasında 40 gün kalp ve tansiyon hapı ile gezdim. Günde 6 kez. 16-20 arası seyretti o kadar zordu ki.
Dediğiniz gibi anne olmak çok zor bir süreç.

Merhabalar, kasılmam çok olduğu için hastanede yattım bende 33.3 de. Nidilata başladık. Nidilatın yan etkilerinden birisi bu yaşadığınız şeyler zaten. Biz bebeğin doğumunu ancak 20 gün erteleyebildik. Doktorum daha fazla nidilata devam edemeyeceğini belirtti. Ve bu cuma kızım doğdu ve çok zayıf doğdu. Hareket ayakta durmak kasılmarı tetikliyor. Bolca yatmanız lazım ve saati saatine nidilatı almanız. Buarada benim kasılmalarımın en bütük sebebi amniyon suyumun fazlalığıydı.

Merhabalar, kasılmam çok olduğu için hastanede yattım bende 33.3 de. Nidilata başladık. Nidilatın yan etkilerinden birisi bu yaşadığınız şeyler zaten. Biz bebeğin doğumunu ancak 20 gün erteleyebildik. Doktorum daha fazla nidilata devam edemeyeceğini belirtti. Ve bu cuma kızım doğdu ve çok zayıf doğdu. Hareket ayakta durmak kasılmarı tetikliyor. Bolca yatmanız lazım ve saati saatine nidilatı almanız. Buarada benim kasılmalarımın en bütük sebebi amniyon suyumun fazlalığıydı.
Merhaba bende simdi 33 haftaligim ve kasilmalarim cok var sizin gibi aminyon sivisi fazla oldugu icin beni cok rahtsiz ediyo peki dogumunuz nasil anladiniz acaba suyunuz faln mi geldi

D denizbenay Merhabalar, plesantanın yaşlanmaya başlaması kasılmaların artması ama bir türlü açılma olmayışı sebebiyle doktorum sezeryan kararı vermişti. Ameliyathane doktorun üstü başı su içinde kalmıştı :) o koca göbeğimden 2200 doğdu kızım, ama şuan herşey çok güzel. Bol bol yattım eğilip doğrulmadım hiç. Yere bişey düşse eve birinin gelmesini bekledim. Kolumu kaldırıp saç bile kurutmadım bu 20 gün. Kendimi hep bir gün bir dündür diye motive ettim. Umarım bu gönderim sizi biraz motive eder. Çok çok geçmiş olsun. Buarada amniyon suyunuzun fazla olma sebebi biliniyor mu?

D denizbenay Merhabalar, plesantanın yaşlanmaya başlaması kasılmaların artması ama bir türlü açılma olmayışı sebebiyle doktorum sezeryan kararı vermişti. Ameliyathane doktorun üstü başı su içinde kalmıştı :) o koca göbeğimden 2200 doğdu kızım, ama şuan herşey çok güzel. Bol bol yattım eğilip doğrulmadım hiç. Yere bişey düşse eve birinin gelmesini bekledim. Kolumu kaldırıp saç bile kurutmadım bu 20 gün. Kendimi hep bir gün bir dündür diye motive ettim. Umarım bu gönderim sizi biraz motive eder. Çok çok geçmiş olsun. Buarada amniyon suyunuzun fazla olma sebebi biliniyor mu?
Merhabalar peki kaç haftalık doğum yaptınız bende bugün fazla olduğunu öğrendim erken doğum olabilir dedi ister istemez korktum

Merhabalar peki kaç haftalık doğum yaptınız bende bugün fazla olduğunu öğrendim erken doğum olabilir dedi ister istemez korktum
35 biter bitmez doguma aşdı doktorum, çünkü bi alaç vardı günde 6 taneye çıkmıştık bırakmak zorunda kaldım. Sancıya dayanamadım

X