Tibbi genetik temiz tekrarlayan düşük PGD tüp bebek

Merhaba 2 düşüğüm var .1.si kalp durması (9hafta) 2.si kalp atışı hiç atmama(6+4).İlk düşükte genetik test verdik. lupus vs gibi birçok antikor testi ve birçok sendrom için de test verdik .çok şükür temiz çıktı. Lupus biraz yüksekti sadece onun için kan sulandırı iğne kullandım.2.düşükten sonra doktorum hiperoskopi ,rahim filmi isteyeceğim ve tüp bebek merkezi için yönlendirdi. Tez canlıyım gidip görüştüm.Tüp bebek merkezindeki dr tüp bebek için durumumun çok anlamlı olmadığını söyledi.2.düşükte hemen önerilmez doğal yolla hamile kalabiliyorsun (6ayda 2 gebelik) üstelik rezervlerin iyi durumda dedi. Bu yol hem maddi olarak hem de süreç olarak yorucu dedi. Üstelik emriyolar toplansa bile yine sağlıksız çoğalabilirler ya da sağlıklılar seçilse bile transfer edildiğinde yine sağlıksız olabilirler dedi. Kürtaj olmanın sakıncasını sordum sürekli kürtaj olmak doğurganlığı etkiler mi dedim. Kürtaj sonrası septom 1.düşükten sonrada olabilir ya da 100 kere kürtaj olursun ve hiç bir semptom yaşamayadabilirsin de dedi. Bu genel bir risk dedi.Sayısı ile alakalı değil dedi.İlk sorum PGD ile tüp bebek transferi olan savaşçı anne adaylarına transferden sonra anamoli sebepli düşük yaşayan oldu mu? İkinci sorum benim gibi anamoli sebebiyle birden fazla düşük yaşayıp düşük yapan yorgun annelere denemeye devam ettiniz mi ?Sonuçları ne oldu. Direkt pgd tüp bebek tedavisine yönelememin sebebim maddi yoksa evlat için her türlü zorluğun acının başımın üstünde yeri var.
öncelikle cok gecmis olsun canim ben de düşükler yaşadım hem duygusal hem de fiziksel olarak gerçekten cok yipratiyor. benim sana önerim mutlaka esine ve kendine bir genetik taramam yaptirman olur. sonuçlar bir aya kadar cikiyor ve sadece kan veriyorsunuz ustelik maliyeti cok cok düşük. eger bir genetik tasiyiciliginiz yoksa pgt simdilik dusunme derim ama genetik bir sorun cikarsa bu kayiplar tekrarlayabilir iste o zaman pgt çözüm yolu olabilir. Sevgiler 💕

öncelikle cok gecmis olsun canim ben de düşükler yaşadım hem duygusal hem de fiziksel olarak gerçekten cok yipratiyor. benim sana önerim mutlaka esine ve kendine bir genetik taramam yaptirman olur. sonuçlar bir aya kadar cikiyor ve sadece kan veriyorsunuz ustelik maliyeti cok cok düşük. eger bir genetik tasiyiciliginiz yoksa pgt simdilik dusunme derim ama genetik bir sorun cikarsa bu kayiplar tekrarlayabilir iste o zaman pgt çözüm yolu olabilir. Sevgiler 💕
Merhabalar ,Genetik testi ilk düşükte yaptırmıştık birşey yok demişlerdi :KK43:

Benimde doğal yolla 10 aşılama 1 hamileliğim oldu ama sadece bu ağustosta ilk defa kese görebildik ama gelişmedi kese pgt , sperm dna , spermiuogram rahim filmi kan pıhtılaşması yük testler normal . Pgt denedik genetik araştırmada ne olumlu be olumsuz sonuç alınamadı embriyolardan yine de transfer yapıldı tutmadı . Biz de be yapacağımızı şaşırdık şimdi kesenin kendi kendine düşmesini bekliyorum . Çok zorlu bir süreç . Pgt ile de olsa olmazsa diyorum korkuyorum ekimde tekrar tüp bebeğe başlayacağız

Merhabalar
Spontane olarak 3 defa hamile kaldım 8. Haftada kalp atışı durdu.Genetik taramalı tüp bebek denedik 7 tane 5. Gün embriyosundan hiç sağlıklı gelmedi.Eşime ve bana yapılan genetik testlerinde hiç bir sorun yok,böyle bir durum yaşayan ve sonra başarılı olan var mı
Ekim ayında tekrar deneme yapacağım

Merhaba 2 düşüğüm var .1.si kalp durması (9hafta) 2.si kalp atışı hiç atmama(6+4).İlk düşükte genetik test verdik. lupus vs gibi birçok antikor testi ve birçok sendrom için de test verdik .çok şükür temiz çıktı. Lupus biraz yüksekti sadece onun için kan sulandırı iğne kullandım.2.düşükten sonra doktorum hiperoskopi ,rahim filmi isteyeceğim ve tüp bebek merkezi için yönlendirdi. Tez canlıyım gidip görüştüm.Tüp bebek merkezindeki dr tüp bebek için durumumun çok anlamlı olmadığını söyledi.2.düşükte hemen önerilmez doğal yolla hamile kalabiliyorsun (6ayda 2 gebelik) üstelik rezervlerin iyi durumda dedi. Bu yol hem maddi olarak hem de süreç olarak yorucu dedi. Üstelik emriyolar toplansa bile yine sağlıksız çoğalabilirler ya da sağlıklılar seçilse bile transfer edildiğinde yine sağlıksız olabilirler dedi. Kürtaj olmanın sakıncasını sordum sürekli kürtaj olmak doğurganlığı etkiler mi dedim. Kürtaj sonrası septom 1.düşükten sonrada olabilir ya da 100 kere kürtaj olursun ve hiç bir semptom yaşamayadabilirsin de dedi. Bu genel bir risk dedi.Sayısı ile alakalı değil dedi.İlk sorum PGD ile tüp bebek transferi olan savaşçı anne adaylarına transferden sonra anamoli sebepli düşük yaşayan oldu mu? İkinci sorum benim gibi anamoli sebebiyle birden fazla düşük yaşayıp düşük yapan yorgun annelere denemeye devam ettiniz mi ?Sonuçları ne oldu. Direkt pgd tüp bebek tedavisine yönelememin sebebim maddi yoksa evlat için her türlü zorluğun acının başımın üstünde yeri var.
Geçmiş olsun rabbim tekrarini yasatmasin. Normal yolla gebelikle1 dusugum 1 kurtajim var. Tup bebekle kalp atisi alinan hersey normal giderken bir gece yarısı spontane düşugum oldu. Ben pihtilasma genetik vs arastirirken 2.transfer icin doktorumuza gittik ve insulin direncim oldugunu ve cok yüksek derecede oldugunu ilac kullanmam gerektigini dusuge bunun sebep olacagini ogrendim. Siz zaten testlerinizi yaptırırsınız ama Homa-ir, Hbca1, glukoz, aclik/tokluk şekerinize mutlaka baktirin. Ben 4 farkli hastanede baktırıp garantiye almak istemistim. Gittigim tup bebek doktorumde en az 2 farklı laboratuvar sonucu gormek istedigini soyledi

Geçmiş olsun rabbim tekrarini yasatmasin. Normal yolla gebelikle1 dusugum 1 kurtajim var. Tup bebekle kalp atisi alinan hersey normal giderken bir gece yarısı spontane düşugum oldu. Ben pihtilasma genetik vs arastirirken 2.transfer icin doktorumuza gittik ve insulin direncim oldugunu ve cok yüksek derecede oldugunu ilac kullanmam gerektigini dusuge bunun sebep olacagini ogrendim. Siz zaten testlerinizi yaptırırsınız ama Homa-ir, Hbca1, glukoz, aclik/tokluk şekerinize mutlaka baktirin. Ben 4 farkli hastanede baktırıp garantiye almak istemistim. Gittigim tup bebek doktorumde en az 2 farklı laboratuvar sonucu gormek istedigini soyledi
Amin .teşekkürler güzel dikelleriniz için.Bakıldı.Onda sıkıntı yok.Hatta çok az bi troid değerim yüksek olduğu için çok erken dönem olmasına rağmen troid ilacına başlattılar. Belki o sebep oluyordur diye. Sanırım benim işim Allah 'a kaldı.Doktorlardan biri kibarca bazen tıbbında açıklayamadığı şeyler var dedi :) sanırım benim ki tam da bu durum.İnşallah sizin güzel haberleriniz alırız.

Durumumuz biraz benziyor sizinle .Eşimle ikimizin de testleri temiz. Lupus ve sonradan edinilen pıhtılaşma testlerim de negatif. Sadece 6li tarama testimde Factor V heterezigot durumum var. Ama zaten kan sulandırıcı da kullanmıştım yine düşük yaşadım. Hep tüp hem de doğal yoldan dusugum var. Arada bir de dış gebeligim var . Tek tüpüm alındı bu da şansı düşürüyor diye tüp bebeğe kanalize olmustuk. En son silbastan genetikli tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım . Henüz 10 haftalık. Bu yontemin de bir garantisi yok elbette ama biz yine de sansimizi denemek istedik. Zaten doktorlarda bunu belirtiyorlar bazen ne yaparsak yapalim bazı şeylerin önüne gecemeyiz diye konusmuslardi .Dusuklerden sonra manevi olarak çok yipranmistim. O yüzden tedavilerim arasında en az 6 7 ay zaman koydum. En son cumlenizde maddi olarak tereddutum var demişsiniz o acidan çok iyi anlıyorum. İsterseniz kendinize bir 6 ay süre verin . Sonrasına bakarsiniz . Burada yaş durumu da etkili . Yaşınız genç ise beklemekte sakınca olmayabilir. Hayırlısı olsun inşallah ,kayıplarınız için de çok üzgünüm 😔
Merhaba sanırım doğum yapmışsınız Allah bağışlasın acaba kaç düşük yaşadınız ve kaçıncıda nasıl sağlıklı gebelik elde ettiniz bugün 4. Düşüğümü yaşadım psikolojim hiç iyi değil

Merhaba sanırım doğum yapmışsınız Allah bağışlasın acaba kaç düşük yaşadınız ve kaçıncıda nasıl sağlıklı gebelik elde ettiniz bugün 4. Düşüğümü yaşadım psikolojim hiç iyi değil
2 düşük 1 dış gebelik 1 biyokimyasal gebeliğim vardı . Yani bebeğim beşinci gebeligim oluyor . Çok tşk ederim ,evet doğum yapalı 1 ay oluyor. Genetikli tüp bebek dışındakiler hep olumsuz sonuçlandı . Hem dogal hem tüp bebek yontemiyle düşük yasamistim. Sizinkiler doğal mi ? Çok yıpratıcı bir süreç sizi çok iyi anlıyorum maalesef 😔

2 düşük 1 dış gebelik 1 biyokimyasal gebeliğim vardı . Yani bebeğim beşinci gebeligim oluyor . Çok tşk ederim ,evet doğum yapalı 1 ay oluyor. Genetikli tüp bebek dışındakiler hep olumsuz sonuçlandı . Hem dogal hem tüp bebek yontemiyle düşük yasamistim. Sizinkiler doğal mi ? Çok yıpratıcı bir süreç sizi çok iyi anlıyorum maalesef 😔
3doğal 1 genetikli tüp bebek zaten en çok yıkan da bu oldu pgt rağmen 6. Haftada düşük yaptım dün

Hangi hastane ?
Maalesef denemekten başka çare yok sanirim . Bağışıklık serumu denediniz mi ?
Pıhtılaşma testleriniz temiz mi ?
Medikal park nur dokuzeylül tedavi görüyorum
Transferden 1 saat önce uygulandı intralipid serum tek seferlik
Pıhtılaşma gen vs yapıldı onlar temiz çıktı bir tek bağışıklık testi yapmamıştım şimdi artık son çare ona da bakacağım

Merhaba benimde sizin gibi 2 kürtajla sonuçlanmış hamileligim 2 kimyasal yaşadım bunun üzerine tüp bebek denedim. Genetigine bakılarak sağlıklı embriyo yerleştirildi ama sonuç aynı yine gelişmedi ve düştü. Tek artım kurtajdan kurtuldum. Ama biraz araştırma yaptım bazı vücutlar kabul etmiyormuş yabancı olarak görüyor ve atmak istiyor. Bunun için bir tedavi uygulaniyormuş. Benim dr tekrar hamile kaldığında bu tedaviyi deneyelim dedi. Siz de isterseniz bu konuyu bir araştırın. Bende benim yaşadıkları mı yaşayan hiç duymamıştım ama şimdi burda çok okumaya başladım. Rabbım bizede sağlıkla nasip etsin.
Merhaba bende sizinle aynı durumu yaşıyorum bağışıklık için bi tedavi aldınız mı sonuç nasıl ilerledi acaba tekrarlanan düşüklerim var pgt li embriyoda 7. Haftada kalp atışı alınmadı. Siz basıl bi yol izlediniz acaba?

Genetik test yapılmış embriyo ile tüp bebek yaptırdık 9. Haftada kalbi durdu maalesef olmayınca olmuyor herşey yolunda olsa bile. kendiliğinden hamile kalıyorsanız bence doktorunuzun dediği gibi tüp bebeğe yönelmeyin çok zor bi süreç.
Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle inşallah bebeğinizi bi an önce sağlıklı bi şekilde kucağınıza alırsınız. bende sizinle aynı durumdayım tekrarlayan düşüklerim var onun için pgt li tüp bebek denedik ilk transferim kimyasal oldu 2. Transferim tuttu ama kalp atışı durdu 6. Haftadan sonra gelişmedi kürtaj oldum genetiği temiz embriyolardı sizin doktorunuz size ne öneriyor neden kalp atışının durduğu konusunda bi açıklama yapabildi mi bağışıklık ile ilgili bi test istedi mi acaba

X