tırnağın içine işleyen oje hakkında acil yardımmm

esmakara999

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
163
39
28
merhaba kızlar öncelikle 3 4 hafta önce ayakkabu ayak baş parmaklarımı vurmuştu ve bu yuzden tırnağım morarmıştı. ve yaklaşık 3 hafta önce siyaj oje sürmüştüm 2 hafta boyunca da hiç çıkarmadım. o sıra isveç diyeti yaptım ve çok vitaminsiz kaldım. ojeyi çıkardığımda tırnağım çok dipten kırılıyordu. neyse ojeyi sildim bir baktım hala siyahlıklar var. ve aseton asla etki etmiyor. 1 haftadır böyle. annemle ayakkabının vurduğu morluk mu yoksa ojeden dolayı mı oldu anlamıyoruz ve abdest geçirmezse durumum vahim. aylarca tırnağımın uzamasıı beklerim. ve uzadığı halde geçmeme olasılığı da olabilir çünkü bilmiyorum ete işlemiş mi tırnak içinde mi. korkuyorum biraz çektirmeyi planlıyorum eğer aylarca geçmezse. bu durumu yaşayan var mı? yardımcı olabilir misiniz? veya hangi doktora görünmem lazım? tırnak uzatmada ne etkili olur?

Uzadıkça geçer ama bi süre beklemek gerekir tabiki. Ama ben ojenin tırnağa öyle işleyeceğini düşünmüyorum. Başka bi asetonla tekrar deneyin.
deriye nufus etmediyse sıkıntı değil ama morluk gibi de durmuyor simsiyah çünkü. sanırım tırnağım çatlamış veya çok ince bir yapıda ve ojeyi sürünce içeri sızmış. hani elde de olur ya uç kısmı aşağıa da gelir kenarlarda hep kalır vs. gerçi ayağımdaki tam ortasında. geçer umarım şimdi okulum olduğu için böyle bir şey yapamam zaten allah affetsin. şubatta mezun olucam o zaman bakıcam duruma.

X