Tırnak yiyorum?

Bende de bu huy vardı 7 yasından beri elim sürekli ağzımdaydı.

İlk olarak 2 buçuk ay boyunca protez yaptırdım, 3 haftada bir bakımlarına giderek/yenileterek. Sonrasında alttan kendi tırnağım uzadı ama huylu huyundan vazgeçmez bunu bildiğim için protezlere veda edip bu sefer kendi uzamış tırnağımı güçlendirmek adına üstüne ince jel tabakası sürdürüp güçlendiriyorum üstüne de kalıcı oje yaptırıyorum. Alışkanlığımdan epey vazgeçtiğimi düşünüyorum, şimdi de yavaş yavaş jelin yukarıya gelmesini bekliyoruz çıkartırsak kendi tırnağım inceleceği için. Hafifçe üstünü törpülüyoruz, kalıcı ojeyi bırakmayacağım çünkü yıllardır yediğim tırnaklarım güçsüz, desteklemezsem kırılacak. Jelim de çıksın sonra vitaminlerle tırnağı güçlendireceğiz kalıcı ojeyle bir süre daha devam edeceğiz, sonrasında bahar gelecek bana da :halay: .

Arkadaslar konuyu nereye acacagimi sasirdim mazur gorun , ben kucuklukten beri maalesef ki tırnak yiyen birisiyim , biraktigim oldu ama stresten falan yine basladim. Uzun tırnakları olan kisileri gorunce cok ozeniyorum ama yemeden de duramiyorum , bi bakmisim garketmeden elimi agzima goturmusum , protez yaptirsam tirnaklari kırıyor yıprstiyor diyolar , bi ara takma denemistim denemez olaydim (yapistirici tirnagi yok ediyor) kisaca ne yapicam
Afiyet olsun

Bende de var tırnak yeme huyu, bende acı cila kullanıyorum. 1 2 haftada uzadılar zaten. 1 2 günde bi sürekli sürüyorum cilayı
Benim 5 yaşinda kizimda arada tirnaklarini yiyo, bundan alip kullansam bi zarari olurmu

Düzenli olarak oje, kalıcı oje, protez yaptıranlar ellerini ve tırnaklarını önemsedikleri için bakımlarını ihmal etmiyorlar. Bilinenin aksine tırnağa zarar vermiyor. Gidin bir protez tırnak yaptırın altta kendi tırnağınız da uzar, güzel tırnak görünce de kendinizi tutarsınız. Etlerini vs de yolup oynuyorsanız stres yüzükleri var onunla elinizi oyalayabilirsiniz.

Arkadaslar konuyu nereye acacagimi sasirdim mazur gorun , ben kucuklukten beri maalesef ki tırnak yiyen birisiyim , biraktigim oldu ama stresten falan yine basladim. Uzun tırnakları olan kisileri gorunce cok ozeniyorum ama yemeden de duramiyorum , bi bakmisim garketmeden elimi agzima goturmusum , protez yaptirsam tirnaklari kırıyor yıprstiyor diyolar , bi ara takma denemistim denemez olaydim (yapistirici tirnagi yok ediyor) kisaca ne yapicam
Düzenli mânikur yaptırın protez ve jel yerine kalıcı oje yaptırın kalıcı oje yipratmiyor tırnağı düzgün yere yaptırırsanız, kalıcı ojenin üstüne desen süsleme yaptırın güzel gelince gözünüze yemezsiniz en azından

diğer konunuz hakkında bir gelişme var mı konuyu açıp kaybolmustunuz
Takmamaya calisiyorum annem hala arada laf carpşyor , notmalde cok giyimime karismiyolardi artik karisiyorlar , hatta kilotlucorap la etek giymistim , annem yine kotu muamele yapti gittim cikardim , takmamaya calisiyorum kisaca

iyi yapılırsa baya fayda sağlıyor. istanbulda akasya avm esmates protez tırnak var orada yaptırıyorum düzenli olarak 1.5 yıldır.

X