Tırnaklarım soyuluyor.

morkity-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
1.042
1.221
28
20220422_171245.jpg
merhaba kızlar. Son bir yıldır bu şekilde tırnaklarım ve düzelmiyor. Ne yapmam gerek başına böyle bir durum gelen var mı acaba? Çalıştığım yerde bulaşık işini ben yapıyorum. Evde de makinem yok elde yıkıyorum. Ve geçtiğimiz zamanlarda ojelerimi tirnaklayarak çıkardım bir kaç kez 🤦‍♀️ acaba bu yüzden mi. Ne yapsam iyi gelir :KK43:

Vitamin değerlerinize baktırmalısınız bence. Suyla alakası olmayabilir ama oje tırnağınızda uzun süre kalmış gibi, ondan da olabilir.

Eki Görüntüle 3053675 merhaba kızlar. Son bir yıldır bu şekilde tırnaklarım ve düzelmiyor. Ne yapmam gerek başına böyle bir durum gelen var mı acaba? Çalıştığım yerde bulaşık işini ben yapıyorum. Evde de makinem yok elde yıkıyorum. Ve geçtiğimiz zamanlarda ojelerimi tirnaklayarak çıkardım bir kaç kez 🤦‍♀️ acaba bu yüzden mi. Ne yapsam iyi gelir :KK43:
B vitamin ve eser element (Demir, magnezyum, çinko) eksikliği. B grubu vitaminler+ C vitamini + Eser elementleri içeren ilaçlar var. Burada ilaç ismi veremiyoruz. Aile hekiminize gidip değerlerinize baktırarak uygun vitamin destek tedavisi alabilirsiniz.

Vitamin değerlerinize baktırmalısınız bence. Suyla alakası olmayabilir ama oje tırnağınızda uzun süre kalmış gibi, ondan da olabilir.
B vitamin ve eser element (Demir, magnezyum, çinko) eksikliği. B grubu vitaminler+ C vitamini + Eser elementleri içeren ilaçlar var. Burada ilaç ismi veremiyoruz. Aile hekiminize gidip değerlerinize baktırarak uygun vitamin destek tedavisi alabilirsiniz.
Çok çok teşekkür ederim. Hafta başı aile hekimime gideceğim umarım geçer:)

Arkadaşlar zaten tahlil yapmanızı söylemiş onlara artı olarak bulaşık yıkarken eldiven takmakta fayda var el ve tırnak güzelliği için.

Vitamin eksikliği ve kullandığın deterjanın verdiği sonuç. Eldiven kullan. Sadece tırnak soyulması değil, ileride eklemlerinle alakalı da sorun yaşarsın.

merhabalar benim de böyleydi genelde d vitamini ve demir düştüğünde böyle oluyor bir de yapısal yanı da var bence. ben 6 ay üst üste kalıcı tırnak yaptırdım, sonrası malum zaten tırnaklarım bebek tırnağından ince oldu. bazı arkadaşlarım 4-5 yıldır hiç çıkarttırmadan kalıcı yaptırıyorlar tırnakları sanarsın kürek. bir de essence markasının gümüş renkli kutuda tırnak sertleştirici ojesi var. ben tırnaklarımı onunla kurtardım öneririm

Eki Görüntüle 3053675 merhaba kızlar. Son bir yıldır bu şekilde tırnaklarım ve düzelmiyor. Ne yapmam gerek başına böyle bir durum gelen var mı acaba? Çalıştığım yerde bulaşık işini ben yapıyorum. Evde de makinem yok elde yıkıyorum. Ve geçtiğimiz zamanlarda ojelerimi tirnaklayarak çıkardım bir kaç kez 🤦‍♀️ acaba bu yüzden mi. Ne yapsam iyi gelir :KK43:
Perfectil hem saça hem tırnağa mükemmel çözüm.kalınlaştıyo

Bulaşık yıkarken eldivsn kullanın ve tırnaklarınıza krem sürün uzun süre kalmasını sağlagın ki yumuşatsın

X