Troid sorunu

Pazartesi gidicem işte yine böbrek üstü bezim çalışmıyor Muş öyle dedu doktor ama ilaç vermedi meyan kökü iç dedi o yaparmi böyle kii basım benim öldürüyor 100 kilo sanki mengeye sıkıştırmışlar gibi boynum tutmuyor
Anladım canım böbrek üstü bezin çalışmıyorsa bütün belirtiler ona bağlı olabilir doktoruna söyle bütün testlerini yaptırsın harıl harıl para harcıyorum neden hiç birşeyden yararlanamıyorum de özellikle de onkolojide kan testi yaptır ve böbrek üstü bezinin çalışmadığını söyle oradakilere sevk ettir kendini oraya kötü birşey illa çıkacağından değil ama bazı hastalıklar çok sinsi ilerleyebiliyor bütün testleri yaptırmakta fayda var

Anladım canım böbrek üstü bezin çalışmıyorsa bütün belirtiler ona bağlı olabilir doktoruna söyle bütün testlerini yaptırsın harıl harıl para harcıyorum neden hiç birşeyden yararlanamıyorum de özellikle de onkolojide kan testi yaptır ve böbrek üstü bezinin çalışmadığını söyle oradakilere sevk ettir kendini oraya kötü birşey illa çıkacağından değil ama bazı hastalıklar çok sinsi ilerleyebiliyor bütün testleri yaptırmakta fayda var
Bakacağım artık çok teşekkür ederim sağolasın

Sen önce kime usg kime sintigrafi çekilir onu öğren 😂
Ben 4 ay tirotoksikoza yaşadım 1 ayda 17 kilo verdim zayıflama, kilo kaybı, sıcak intoleransı, aşırı terleme, titreme, halsizlik, çarpıntı, güçsüzlük, dispne, sinirlilik, emosyonel instabilite, ishal, iştah artışı, göz şikâyetleri, kaşıntı, adet düzensizlikleri, impotans, infertilite daha neler neler 7 aydır araştırmadığım şey kalmadı hipertiroidizim bana neyin bunu yaptığını ben ilk günlerde bile biliyordum şimdi topla tam tersini seyir ediyor 3 aydır da hipotermi yaşıyorum hipotiroid yüzünden kronik sinüzit hastasıyım hipotermi yüzünden burnumda oluşan soğukluk sinüslerimi azdırıyor anlıyor musun beni kana dökülmüyor olması benim rahatsızlığımin bu olmadığı anlamına gelmiyor kanser şüphesi ile biyopsi yapılmadan pet çektiren hastaya benzer bir durum olacak mecburen inan bana senden daha fazladir bilgim aklım yetmiyor diye fikir alamaya çalışmıyorum hızlandırmak için sordum sadece ağzın var diye konuşma

Ben 4 ay tirotoksikoza yaşadım 1 ayda 17 kilo verdim zayıflama, kilo kaybı, sıcak intoleransı, aşırı terleme, titreme, halsizlik, çarpıntı, güçsüzlük, dispne, sinirlilik, emosyonel instabilite, ishal, iştah artışı, göz şikâyetleri, kaşıntı, adet düzensizlikleri, impotans, infertilite daha neler neler 7 aydır araştırmadığım şey kalmadı hipertiroidizim bana neyin bunu yaptığını ben ilk günlerde bile biliyordum şimdi topla tam tersini seyir ediyor 3 aydır da hipotermi yaşıyorum hipotiroid yüzünden kronik sinüzit hastasıyım hipotermi yüzünden burnumda oluşan soğukluk sinüslerimi azdırıyor anlıyor musun beni kana dökülmüyor olması benim rahatsızlığımin bu olmadığı anlamına gelmiyor kanser şüphesi ile biyopsi yapılmadan pet çektiren hastaya benzer bir durum olacak mecburen inan bana senden daha fazladir bilgim aklım yetmiyor diye fikir alamaya çalışmıyorum hızlandırmak için sordum sadece ağzın var diye konuşma
Ay bu konudan artık çok sıkıldım. Doktora güvenmeyip buradaki insanlardan fikir alıyorsun amma boş yaptın. İşler, algoritmalar sizin sandığınız gibi değil. Tiroidit nadir gözüküyor dediğiniz olay kadınlarda çok yaygın. Antikor çıkmadan o tanıyı alamazsınız. Mümkün değil. Olayın patofizyolojisine aykırı. O kadar ısrar ediyorsunuz ki bu tanıyı alıp sekonder bir kazanç sağlayacağını düşünmeye başladım artık.
*Tiroidit antikorsuz olmaz.
*Sintigrafi tsh baskılanmış kişiye çekilir. Çünkü tsh baskılı insanda verilen iyodün nereyi tutacağına bakılır. Neresinde üretim varsa orası görüntü verir. Tiroiditte değil tekli veya çoklu nodüllerde, graves gibi toplu tutulumda sadece görüntüden tanısını koyarsınız.

Ben doktorum. Siz daha en temel şeyleri bilmeden yarım yamalak bir şeyler üzerinden yorum yapıyorsunuz. Bir şikayetiniz evet olabilir, tanı tabiki de konulsun ama bilginiz olmayan şeylerde bu kadar ısrarcı olmayın komik oluyor. Ben tutup hukuk alanında yorum yapamam mesela bir avukatın yanında. Ama siz sağlık alanında karşınızdaki insan doktor olmasına rağmen kendinizi çok bilgili sanıp yorum yapıyorsunuz. Söylediğiniz şeylerin tutarlığı yok. Tıpta karşılığı yok. Hala da ağzınız var diye konuşmayın diyorsunuz. Ben kendi alanımda sizin sorduğunuz şeye cevap verdim. Bildiğim şeyleri söyledim siz hala yok nodül yakılıyor bilmem ne yapılıyor diyorsunuz. Nodül evet yakılıyor ama hangi hastalıkta yakılıyor bilmiyorsunuz. Duymuşsunuz birinden yakılmış bana da yapılsın hemen. Yaptığınız şey kendi sağlığınız açısından da sıkıntılı. Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz. Doktora (ki en azından bir dahiliye uzmanına) akıl veriyorsunuz. Cehalet ne güzel şey her şeyi biliyorsunuz maşallah 🧿

Doktorl
Ay bu konudan artık çok sıkıldım. Doktora güvenmeyip buradaki insanlardan fikir alıyorsun amma boş yaptın. İşler, algoritmalar sizin sandığınız gibi değil. Tiroidit nadir gözüküyor dediğiniz olay kadınlarda çok yaygın. Antikor çıkmadan o tanıyı alamazsınız. Mümkün değil. Olayın patofizyolojisine aykırı. O kadar ısrar ediyorsunuz ki bu tanıyı alıp sekonder bir kazanç sağlayacağını düşünmeye başladım artık.
*Sintigrafi tsh baskılanmış kişiye çekilir. Çünkü tsh baskılı insanda verilen iyodün nereyi tutacağına bakılır. Neresinde üretim varsa orası görüntü verir. Tiroiditte değil tekli veya çoklu nodüllerde, graves gibi toplu tutulumda sadece görüntüden tanısını koyarsınız.

Ben doktorum. Siz daha en temel şeyleri bilmeden yarım yamalak bir şeyler üzerinden yorum yapıyorsunuz. Bir şikayetiniz evet olabilir, tanı tabiki de konulsun ama bilginiz olmayan şeylerde bu kadar ısrarcı olmayın komik oluyor. Ben tutup hukuk alanında yorum yapamam mesela bir avukatın yanında. Ama siz sağlık alanında karşınızdaki insan doktor olmasına rağmen kendinizi çok bilgili sanıp yorum yapıyorsunuz. Söylediğiniz şeylerin tutarlığı yok. Tıpta karşılığı yok. Hala da ağzınız var diye konuşmayın diyorsunuz. Ben kendi alanımda sizin sorduğunuz şeye cevap verdim. Bildiğim şeyleri söyledim siz hala yok nodül yakılıyor bilmem ne yapılıyor diyorsunuz. Nodül evet yakılıyor ama hangi hastalıkta yakılıyor bilmiyorsunuz. Duymuşsunuz birinden yakılmış bana da yapılsın hemen. Yaptığınız şey kendi sağlığınız açısından da sıkıntılı. Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz. Doktora (ki en azından bir dahiliye uzmanına) akıl veriyorsunuz. Cehalet ne güzel şey her şeyi biliyorsunuz maşa

Doktorluğu online kadın sayfalarında yaparsın sen anca okuduğunu anlamadan boş yapma benim t3 değerlerim 2 katından fazlaydı bidon boş boş konuşuyorsun şimdi burada kopyala yapıştır la herkes doktor olur troid fırtınasına değerler de bunu ispatliyorken faranjit tanısı koyacak kadar aptal doktorlara hoca diyoruz ne yazikki boş yapma burda canımı sıkma benim

Faranjit ilacı kullana kullana boğazım tahriş oldu kronik faranjit oldum senin gibi boslar yüzünden demek ki bas

Antikor Muş ulan ben bile okuya okuya bunun kanda çıkmadığı durumların da olduğunu öğrendim milleti kandırıp ilaç firmalarını kazandırıyor doktorlar başka ne yapıyor faranjit orta kulak Vertigo doğumdan sonra kaç kadın yaşıyor bunların sıkıntısını çekiyor biliyor musun sen dar görüşlü asalak doktor Muş bakkk baaak sen ulan boş t3 iki kati dispne şikayetim 2 büklüm gezdim ben 4 ay koah hastası gibi nefes alamadım ne Dion sen adına faranjit koyuldu lohusalık miş stres miş lohusalık depresyonu imiş hadeee ordan lohusalık depresyonuna giren kadın yok troid sorunu yaşayan kadın var ailemde genetik benim doktor hatası yüzünden insan ölüyor herkes bizim toplumumuzda doktora ogretmene yağlama çektiği için salak gibi siz herşeyin en doğrusunu biliyorsunuz halbuki yapacağınız boku bilmiyor bu hastalıkta geç kalınmasıni bekliyorsunuz okeyyy

Sen benim nerenin ağrısı g

Ben doktorum. Siz daha en temel şeyleri bilmeden yarım yamalak bir şeyler üzerinden yorum yapıyorsunuz. Bir şikayetiniz evet olabilir, tanı tabiki de konulsun ama bilginiz olmayan şeylerde bu kadar ısrarcı olmayın komik oluyor. Ben tutup hukuk alanında yorum yapamam mesela bir avukatın yanında. Ama siz sağlık alanında karşınızdaki insan doktor olmasına rağmen kendinizi çok bilgili sanıp yorum yapıyorsunuz. Söylediğiniz şeylerin tutarlığı yok. Tıpta karşılığı yok. Hala da ağzınız var diye konuşmayın diyorsunuz. Ben kendi alanımda sizin sorduğunuz şeye cevap verdim. Bildiğim şeyleri söyledim siz hala yok nodül yakılıyor bilmem ne yapılıyor diyorsunuz. Nodül evet yakılıyor ama hangi hastalıkta yakılıyor bilmiyorsunuz. Duymuşsunuz birinden yakılmış bana da yapılsın hemen. Yaptığınız şey kendi sağlığınız açısından da sıkıntılı. Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz. Doktora (ki en azından bir dahiliye uzmanına) akıl veriyorsunuz. Cehalet ne güzel şey her şeyi biliyorsunuz maşalla

Sen benim neremin agridigini doktor olduğun için benden daha iyi biliyorsun yani öyle mi sen hiç bir boku araştırmadan canını size teslim eden malları kandirirsiniz sadece cahill senin sözüne kapılıp da doktor bu o diyorsa haklıdır sanan insanlar ben değilim klinik bulgular bu rahatsızlığı bal gibi gösteriyorsa gereken bütün teknikleri uygulayacak bakacak doktor madem 7 aydır araştırma yapıyorum ben kana dökülmedigi kanda bulunmadığı gibi gibi çok fazla durumda söz konusu insanları doktor doktor gezdiriyorsunuz artık kronik bir hal aldığında da hormon dayıyorsunuz kemik erimelerinden tut asla çalışmayan baskılı troidlerle yaşayan kadınlar işte sonuç çok fazla konuşuyorsun ama dar konuşuyorsun bir doktor olarak bu kadar dar düşünüp de insanları da buna inandirma kaç kadın yaşıyor bu durumu doktor doktor çare arıyor işin icinden çıkmayıp bari en azından stresi azalsın diye psikologlara yönlendiriyor sunuz stresten oluyor bu diyorsunuz bu stresten olmuyor bu olduğu için stres oluyor ne konuşuyorsun ki sen

X