Bahçe Bakımı ve Çiçekler Tükettiğimiz sebze köklerinden yeniden sebze üretme deneyimlerim

Evet canım gerçekten çok iyi oldu bu ikisi.Kereviz o bildiğimiz kalın saplı hale bile gelmiş.Pancar yaprağı önerilerini değerlendireceğim. Kereviz ise baharat gibi birçok çorbaya ,yemeğe katılıyor. İster kurutulup ister böyle yeşil haliyle. Sabahları 4-5 dal Kereviz ,yarım limon ve yarım demet maydanoz ile harika bir detox içeceği oluyor. Benim Kereviz yaprağında özellikle uğraşmamın sebebi bu yeşil su için :KK39:
Dediğin gibi Rabbim sınırsız nimet vermiş çok şükür :dua:
OOO detoks,aliriiiim 😍😍
Bunu bilmiyordum hic,benim de bir kok surunup duruyordu,bakayim esim sokmediyse:))
Ben de pazardan enginar saticisindan kabuklarini istedim,bir poset getirdim eve,karaciger temizleyiciymis cayi.
Herseyin bir katkisi var sagligimiza,kerevizin kokunu bilir yerim de yapragini bilmiyordum pek.

Yaaa nasıl güzeller maşallah. Bayıldımmm :nazar: :KK36:Afiyetle tüketirsiniz umarım.Kaç yıldır şöyle adamakıllı maydanoz yetiştiremedim. Oysa yaz,kış olsun isterim...
Sagol canim,bayiliyoruz karnabahar salatasina. Ben de maydanozu saksilarda yetistirmeye calisiyordum,2 3 kokle idare ediyordum,bunlar isimi cok guzel gorur,maydanoz ya,otesi var mi:))

OOO detoks,aliriiiim 😍😍
Bunu bilmiyordum hic,benim de bir kok surunup duruyordu,bakayim esim sokmediyse:))
Ben de pazardan enginar saticisindan kabuklarini istedim,bir poset getirdim eve,karaciger temizleyiciymis cayi.
Herseyin bir katkisi var sagligimiza,kerevizin kokunu bilir yerim de yapragini bilmiyordum pek.

Evet evet 21 günlük kür şeklinde ve aslı sadece kereviz yaprağı ile. Hatta bunun için sadece kereviz yaprağı satan siteler var.. Bir diğer şekli benim söylediğim. Çünkü elimizde o kadar kereviz yaprağı yok.. Dene mutlaka..
Sagol canim,bayiliyoruz karnabahar salatasina. Ben de maydanozu saksilarda yetistirmeye calisiyordum,2 3 kokle idare ediyordum,bunlar isimi cok guzel gorur,maydanoz ya,otesi var mi:))

Maydanoz candır :KK36:
Bu yil sadece biber ekecegiz bahçemize daha asi almadık ama bende unitmazsam baklalarimi ekleyeyim buraya küçük küçük vermeye başladı bile 🤭
Ben ektim tohumları bakalım, fidede yaptılar (domates,salatalık, biber...)onları bahçeye geçireceğim bu hafta..
Sen hangi şehirdesin?Bizde bakla 15 gündür var ve yiyoruz hatta kartlaşmaya başladı..Gerçi bakla iki günde büyüyor.Seninkilerde bu hafta toplanacak kıvama gelir.:KK19:

Evet evet 21 günlük kür şeklinde ve aslı sadece kereviz yaprağı ile. Hatta bunun için sadece kereviz yaprağı satan siteler var.. Bir diğer şekli benim söylediğim. Çünkü elimizde o kadar kereviz yaprağı yok.. Dene mutlaka..

Ben ektim tohumları bakalım, fidede yaptılar (domates,salatalık, biber...)onları bahçeye geçireceğim bu hafta..
Sen hangi şehirdesin?Bizde bakla 15 gündür var ve yiyoruz hatta kartlaşmaya başladı..Gerçi bakla iki günde büyüyor.Seninkilerde bu hafta toplanacak kıvama gelir.:KK19:
Manisa dayım isabel ama size yakın tarafında 😇 serçe parmak kadar oldu dediğin gibi alırım bu hafta hasatı inşallah 🤗

Denerim valla,bir defasinda 4 5 kok ekmistim,full yaprak olmustu,kok filan yapmadi.
Ne yapsam dedim,keskin kokulu,corba da olmuyor.
Detoks super fikir👍