Tüp bebek de 8. Denemede gelen mucize

ilsas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2014
778
763
A Abal ne zorlu yollardan geçmişsiniz. Güle güle büyütün oğlunuzu. Ben çok yoruldum 4 kaybım var. Ne güçlüsünüz.

ilsas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2014
778
763
A Abal inanın bebek isteyip istemediğimden bile emin olamıyorum artık. 34 yaşındayım. 7 yıl tedavilerle geçti.

Abal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2021
31
49
27
A Abal inanın bebek isteyip istemediğimden bile emin olamıyorum artık. 34 yaşındayım. 7 yıl tedavilerle geçti.
Bende umutsuz oluyordum eşime söylüyordum herkesin olur bizim olmaz diye boşuna uğraşmayalim ama Rabbime sonsuz şükürler olsun rabbim oglumuzu nasip etti

glabori

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2015
52
46
35
Ahh benim de 7 yıldır uğraşıyorum, artık sayısını bile unuttuğum tüp bebek denemeleri çok yordu. Bugün de kese görme ümidiyle gittik ama düşük oldu. Ya kimyasal oluyor ya da düşük 😞 umudum kalmadı 😞

Abal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2021
31
49
27
Ahh benim de 7 yıldır uğraşıyorum, artık sayısını bile unuttuğum tüp bebek denemeleri çok yordu. Bugün de kese görme ümidiyle gittik ama düşük oldu. Ya kimyasal oluyor ya da düşük 😞 umudum kalmadı 😞
Bizimde hep kimyasal düşük oldu meğerse embriyolar sağlıklı deyilmiş down sedromları çıktı en sonki tedavide 1 tane temiz geldi çok şükür rabbim nasip etti umudunuzu kaybettiğimiz anda umudunuzu kaybetmeyin yoruyor maddi manevi insanı😊

glabori

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2015
52
46
35
Benim genetikte sağlam 1 yumurta gelmişti ama o da kimyasalla sonuçlandı 😞

Ay42

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
182
89
35
Merhabalar 8. Denemede gelen oğlum bizim mucizemiz okadar çok ağladım maddi manevi yıprandım ama Rabbime sonsuz şükürler bize oglumuzu nasip etti başımızdan geçenleri anlatayım sizlere de umut olur inşallah
1. Denemede tuttu ama maalesef keseyi görmeden düştü
2. Denemede dondurulmuştu cözülünce hasarlanmiş ama yinede transfer ettiler ama tutmadı
3. Tekrar taze transfer edildi kimyasal gebelik oldu
4.tekrar taze transfer edildi tutmadı
5. Dondurulmuş transfer yapıldı kimyasal gebelik oldu bundan sonra başka hastane doktor değişikliği yaptik
6. Denemede pgt li tüp bebek yapıldı 13 embriyo üçüncü gün genetige gönderildi 3 tanesi temiz geldi ama ikisi 5. Güne geldigi için transfer edildi ama kimyasal gebelik oldu
7. Denemede tekrar baştan başladık iki yumurta döllendi ama gelişimini 2. Gün bıraktı iptal oldu
8. Denemede tekrar baştan tedaviye başladık 21 yumurta toplandı 5 tanesi döllendi 5. Güne 2 embiyo geldi pgt genetik taramaya gitti biri temiz geldi transfer edildi tuttu ve oğlumuz oldu çok şükür digecegim odurki kesinlikte umudunuzu kaybetmeyin bıkmadan usanmadan yola devam edin benim çok umudum kesildi olmiyacak dedim her seferinde bu son deneme dedim ama tekrar tekrar devam ettik sormak istediğiniz sorular varsa seve seve yardımcı olurum😊
Sabrınıza hayran kaldım Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah ❤️ Peki neden bu kadar kimyasal yaşamışsınız araştırıldı mı

Abal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2021
31
49
27
Sabrınıza hayran kaldım Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah ❤️ Peki neden bu kadar kimyasal yaşamışsınız araştırıldı mı
Teşekkür ederim 😘 evet araştırıldı histeroskobi genetik testler bı sorun çıkmadı ama embriyolar da yapilan pgt genetik taramasında hep down sedromları ağır nitelikte çıktı yanı en geç gebeliğin onikinci haftasına kadar yaşayabiliyor muş dogarsada pek uzun yasamıyormuş bebek

Cerenace

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
963
715
28
Teşekkür ederim 😘 evet araştırıldı histeroskobi genetik testler bı sorun çıkmadı ama embriyolar da yapilan pgt genetik taramasında hep down sedromları ağır nitelikte çıktı yanı en geç gebeliğin onikinci haftasına kadar yaşayabiliyor muş dogarsada pek uzun yasamıyormuş bebek
Merhaba öncelikle hayırlı olsun çok mutlu oldum. Benim hikayem sizinki gibi kimyasal gebelikler var o kadar benziyor ki. Merak ettiğim son transferde ilaç olarak neler kullandınız ya da farklı biseyler verildi mi? Bir de nerede tedavi gördünüz? Çok teşekkürler simdiden

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2022

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın