Tüp bebek kadında mutasyonlu gen

yesil elma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
356
330
28
Merhabalar.. Ben 25 yaşında 4 yıllık evliyim eşimin sperm sayısı ve morfoloji de sorun olunca tüp bebek denemeye karar verdik.. benim çok fazla yumurtam var ve polikistik değilim bunun anlamını bilmeyen yoktur yüksek şans aslında.. yani öyle zannediyordum 😔 tekrarlayan tüp bebek denememerinde toplamda 3opu oldum ve toplam 68 yumurta toplanmıştı yumurtalar dölleniyor embriyo aşamasına ilk 3 gün çok iyi geliyor ancak 5. Güne gelmeden gelişimleri duruyor sadece 2 embriyom 5. Güne gitti 1 i 6. Gün embriyosuydu olumsuz oldu zaten 😔😔 en son Şişli Memorial’de Semra Kahramana gittik yumurta üzerinde çok durdular genetik test istediler test İtalya’da yapılıyor euro üzeri yapalım bi sorun olabilir dediler yaptırdık 2 ay sonra Geldi sonuç yumurtanın olgunlaşmasını baskılayan mutasyonlu bir gene rastlandı bu gen dünya çapında 7 ay önce ortaya çıkmış yeni keşfedilmiş. Memorial bana çokta umutlu konuşmayınca. Acıbadem Bülent Tıraşa sordum en azından bi tık umutlu konuştular kök hücre ve prp yöntemini denersek bi umut iyi bir gelişme olabilirmiş. Bu işlemler çok pahalı süreç çok zor çok yoruldum inanın var mı benim gibi bir durumla karşılaşan gebelik elde eden bir tek yazı yok nette durumla ilgili size genetik testin sonucunuda ekliyorum güzel bişey duymaya ihtayacım var 😔😔
9AFE2CFF-0EBA-49B7-A576-768E19D68C9B.png

Benimde seninkine benziyor biraz üçüncü güne gelmeden ölüyorlar benden gen testi istediler onu yaptıracağım bir tane genim oluşan embriyoları öldürüyormuş ne olcak bilmiyorum :KK43:

Merhabalar.. Ben 25 yaşında 4 yıllık evliyim eşimin sperm sayısı ve morfoloji de sorun olunca tüp bebek denemeye karar verdik.. benim çok fazla yumurtam var ve polikistik değilim bunun anlamını bilmeyen yoktur yüksek şans aslında.. yani öyle zannediyordum 😔 tekrarlayan tüp bebek denememerinde toplamda 3opu oldum ve toplam 68 yumurta toplanmıştı yumurtalar dölleniyor embriyo aşamasına ilk 3 gün çok iyi geliyor ancak 5. Güne gelmeden gelişimleri duruyor sadece 2 embriyom 5. Güne gitti 1 i 6. Gün embriyosuydu olumsuz oldu zaten 😔😔 en son Şişli Memorial’de Semra Kahramana gittik yumurta üzerinde çok durdular genetik test istediler test İtalya’da yapılıyor euro üzeri yapalım bi sorun olabilir dediler yaptırdık 2 ay sonra Geldi sonuç yumurtanın olgunlaşmasını baskılayan mutasyonlu bir gene rastlandı bu gen dünya çapında 7 ay önce ortaya çıkmış yeni keşfedilmiş. Memorial bana çokta umutlu konuşmayınca. Acıbadem Bülent Tıraşa sordum en azından bi tık umutlu konuştular kök hücre ve prp yöntemini denersek bi umut iyi bir gelişme olabilirmiş. Bu işlemler çok pahalı süreç çok zor çok yoruldum inanın var mı benim gibi bir durumla karşılaşan gebelik elde eden bir tek yazı yok nette durumla ilgili size genetik testin sonucunuda ekliyorum güzel bişey duymaya ihtayacım var 😔😔Eki Görüntüle 3063454
Merhaba 29 yaşındayım benim de ulturasonda az da olsa folükül görünüyor gelişimi güzel ilerliyor ama opuda boş çıkıyor. Doktorun açıklaması şöyle; yumurtan büyürken henüz 19-20 mmlere gelmeden daha erken bi aşamada içi boşalıyor buna maturasyon arest deniyor. Yumurtaları daha küçük boyutlarda alarak maturasyon arest durumunu kırmaya çalışıyorlar. Doktorum bu durum için Tubb8 gen mutasyonundan şüphelenmişti ama sonuç normal çıktı. Yumurtanın neden boş olduğuna dair bir veri yok.

Benimde seninkine benziyor biraz üçüncü güne gelmeden ölüyorlar benden gen testi istediler onu yaptıracağım bir tane genim oluşan embriyoları öldürüyormuş ne olcak bilmiyorum :KK43:
Hangi hastane acaba benimde öyle kızlar sorun bizde mi acaba herkesin gidiyor geninde sorun olanlarda gidiyor

X