Tüp bebek tedavisinde nasil başarılı oldunuz?

cancan36

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2023
83
-18
Hanımlar 3. denememizin iptal olup olamayacağını bugün öğreneceğiz. Eşimle 3.5 yıl önce öğrendik 6 aydır tedavi görüyoruz. 1.si yumurta toplamayayım 4 yumurtanız var biraz zaman verelim dedi. Uyarılmış kisti gitti sanarak tup bebek tedavisine başladı. 2.sinde farkli bir klinige başvurduk 4 yumurtadan 3ü döllendi ama 5.günü göremediler. Dolayısıyla transfer yapılmadı. 3.sunde ilaçları kullandım progesteronum yüksek olduğu için bir tanesi erken çatlamış kan değerlerime bakıp işleme devam veya iptal kararı verecekler. Sağlıklı besleniyorum vs vs ama yine de bir şeyler tam olacak derken aksi gidiyor. Eşimin sperm sayısı nedeniyle başladık ama stresten midir bilmiyorum benim yumurta sayım düştü. Ilk gittiğimizde ilaçsız 7 yumurtam vardı.ilk dr ben de uyarılmış kist oluşturdu. Dr değiştik.Kist geçen ay gitti ama yumurta sayım 4-5 oluyor. Yorulduğumu hissediyorum. Merak ediyorum neyi yanlış yapıyorum. 2. deneme sonrası diyete başladım sağlıklı besleniyorum.

merhaba, bilmelisin ki yalnız değilsin. 3 opu , 5 transfer geçiren biri olarak yazıyorum, çok zor ve uzun bir süreç tüp bebek tedavisi. allah yardımcın olsun, dirayetini arttırsın inşaallah. sakın pes etme. teslim ol, elinden gelenin en iyisini yaptığına emin ol ve takdiri rabbine bırak. bu konuda acizis. sen bir şeyleri yanlış yaptığın için değil rabbim ol demediği için olmuyor.

kendini suçlama ve sakın ola da benden bu kadar yumurta çıkıyor , eşimin şu kadar spermi var diye üzülme. unutma ki ihtiyacımız olan sadece 1 er adet kaliteli sperm ve yumurta. fazlasına gerek yok.

3 yıl içerisinde o kadar çok şey yaptım ki. burdan ne okuduysam kimden ne duyduysam hepsini denedim. biz sperm sayısı nedeniyle başladığımız bu yolda bir de kalite problemiyle karşılaştık. o yüzden son opu öncesi yaklaşık olarak 3-4 ay boyunca kaliteyi arttırabilmek için yaptıklarımı hatırladığım kadarıyla paylaşmak istedim seninle.

-sigara hiç kullanmadığımız için o bizim artımız oldu
-kolayı aşırı tüketirdim, sıfıra indi
-türk kahvesi, nescafe haftada 1
-bol yeşillikli mutfak tarzına geçtim
-düzenli balık tükettim
-paketli gıda hiç yok
-fasfood yemek sıfır
-karın bölgeme oksijeni arttırıp yumurtalara bol ve temiz kan gitmesi için masaj yaptım.
-2 litreden az su içmemeye özen gösterdim
-hergün kuru incir yedim 1-2 tane (prolaktin değeriniz önemli burda. eğer yüksekse yemeyiniz)
-saf arı sütü,
-polen
-aktarın hazırlamış olduğu özel karışım (bay bayan için ayrı. içine özellikle nar, kırmızı pancar, hayıt otu ve üzüm çekirdeği ekstraktı koymasını istedim. gerisini ona bıraktım. birçok şey vardı ama aklımda kalanlardan keçibonuzu pekmezinin içine saf bal ceviz fındık yaban mersini falan katmıştı)
-hergün 1 çay bardağı nar suyu
-yine her gün taze sıkılmış havuç ve portakal suyu. içerisine bir kaç damla zeytin yağı, çörek otu yağı ve bal koydum
-bununla birlikte tabiki takviye vitaminlerde kullandık.
-2 şer kutu argifertil bitirdik. bay bayan ayrı hapları. ki kocaman terlik gibi. içmesi o kadar zorki .öğüre öğüre içmiştim
-2 kutu yine eşim proxeed plus içti
-2 şer kutu felixon şase kullandık yine bay bayan ayrı. bununda tadı kötüydü. hergün sıktığım portakal ve havuç suyunun içine katarak içtik
-1 kutu yine eşim ımprly kullandı.
-hergün 1 avuç çerez tükettik

herşeyden öte son opu da kendime bir söz vermiştim. sürece asla müdahale etmeyecek, teslim olacaktım. doktor ne derse harfiyen uyacak asla ama asla yönlendirmeyecektim.
tüm bunların sonunda 25 tane yumurtam toplandı, 17 tanesi dolu çıktı. bunlardan 6 tanesi 5.güne gitti.
2 tane genetik teste gönderdik. anamoli çıktı. moraller yerle bir. hüsran gözyaşı,dünya başıma yıkılmış onca emek , çaba, ilaç, tedavi , para.. hepsini bir kenara bıraktık. devam dedik. elimizden ne geliyorsa hepsini yapıp takdiri Allaha bıraktık.

hemen 2 tane daha gönderdik çok şükür onlar sağlam geldi. 1 tanesi yüklendi ve 12 haftalık gebeyim
şuan klinikte 1 tane genetiği sağlam, 2 tanesinin ne durumda olduğunu bilmediğimiz 3 embryomuz var.

Rabbim herkesin yardımcısı olsun. her daim dua ederken tanıdığım tanımadığım bildiğim bilmediğim bu uğurda emek veren el açıp çocuk isteyen gözyaşı döken kim varsa rabbim herkesin yardımcı ol diye dua ettim hep. etmeye de devam ediyorum. allah işinizi kolaylaştırsın, hakkınızda hayırlı olana gönlünüzü razı etsin.

önemli not: bunlar sadece tavsiyedir, doktorunuza danışmadan, tıbben gerekli olan tüm tahlillerinizi yaptırmadan bu ürünleri kullanmayın. bazı değerleri düzeltelim derken herşeyi mahvedebilirsiniz.

X