Tüp Bebek ve PGT süreci

Malesef Ankara'da yaşamıyorum.
Kayseri'de yaptırıyorum artık merkez bereyle anlasmaliysa oraya gönderiyor
Aslında çok uzak değiliz yakınsınız
İntergeni araştırın derim size
Fiyatlar çoğu yere göre çok uygun
Tek Embriyo 250 dolar vermektense
3 embriyo 15 bin vermeniz daha mantıklı olur
Daha önce fiyatları paylaşmıştım
Ocak ayinda değişse bile 1-2 bin lira.oynar.artmaz

Fiyatları ekledim ama.bakin isterseniz
Eğer zam gelse bile 1-2 bin lira gelir

Eklentiler

• IMG-20231229-WA0005.jpg
    IMG-20231229-WA0005.jpg
    36,9 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Eşimle ben taşıyıcıyız kızımız hasta. Tek sağlıklı embriyom vardı o transfer edildi 14.haftaya girdik. Sizinde sorunsuz, sağlıklı bi şekilde ilerler inşallah
Sizjn ilk cocuk kaçıncı haftada öğrenmiştiniz hasta olduğunu bizde eşimle tasiyiciyiz 2 sağlıklı embriyo geldi 19 şubat transfer oldum

Eşimle ben taşıyıcıyız kızımız hasta. Tek sağlıklı embriyom vardı o transfer edildi 14.haftaya girdik. Sizinde sorunsuz, sağlıklı bi şekilde ilerler inşallah
Amin inşallah sabah test yapicam bakalim sizin kaçıncı gün erken gebelik test yapmıştiniz ve hic belirtiler oldumu transfer sonrasi

Evet şuan 14 haftalık hamileyim kromozom testleri yapıldı bir sorun görünmüyor. Intergenin uygun olması diğer merkezler gibi testleri yurt dışından getirtmiyorlar kendileri üretiyorlar bundan dolayı
Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🤲❤️

Amin inşallah sabah test yapicam bakalim sizin kaçıncı gün erken gebelik test yapmıştiniz ve hic belirtiler oldumu transfer sonrasi
Hakkınızda hayırlısı olsun kaset test yapmadım yanıltıcı oluyor üzülmeyim diye 8.gün kan vermiştim. Belirgin bi belirtim de olmadı kendimi dinlemedim kafamı meşgul edecek mesgaleler bulmuştum bu şekilde daha rahat oluyor

Hakkınızda hayırlısı olsun kaset test yapmadım yanıltıcı oluyor üzülmeyim diye 8.gün kan vermiştim. Belirgin bi belirtim de olmadı kendimi dinlemedim kafamı meşgul edecek mesgaleler bulmuştum bu şekilde daha rahat oluyor
Ne yaptin sen kan verdinmi ben dhn verdim 14,95 normalmi dusukmu kimyasalmi acaba

Randevuna gitinmi cnm cinsiuet nedir sen 10 beta verdiginde degerjn kac çikmişti ben dun 10 gun beta 14.95 az acaba çok az gibi sizjn kacti moralim dustu duşuk opmasin diye
Doktor erkek dedi inşallah sonra değişmezse. 11.gun 73 çıkmıştı değerim. Degerin için net birsey diyemeyeceğim yarın tekrar ver istersen artış oluyor mu diye bakmış olursunuz

Tüp bebek süreci nasıl başlıyor ve ilerliyor onu da anlatayım. Reglinizin 2. Gününde hastaneye geliyorsunuz. Kan tahlilleri, ultrason, histeroskopi, sperm tahlili, dahiliye ve psikiyatri raporu alma gibi adımlar var. Hastane çok güzel ve sistemli. Çalışanlar anlayışlı ve yardımsever. Tüp bebek ve genetik doktorunuz tamam hazırız dediğinde raporunuz çıkıyor(raporunuz yoksada aynı adımları izliyorsunuz) tekrar reglinizin 2. Ya da 3. Gününde hastaneye gelerek muayene oluyorsunuz ve iğneye ya da iğnelere başlıyorsunuz. Kullanılan iğne, ilaç ve dozları kişiden kişiye değişiyor. İğneleri kullanırken anestezi için gerekli işlemleri hallediyorsunuz. Doktorunuzun çağırma sıklığına göre kontrole gelip kan veriyorsunuz ve ultrasonda yumurtalarızın(aslında foliküllerin) büyüklüğü kontrol ediliyor. 8-10 günlük süreçten sonra (süre kişiden kişiye göre değişiyor, foliküllerin belli bir mm'ye gelmesini, büyümesini takip ediyor doktorunuz) yumurta toplama yani OPU işlemi için bir gün önceden hastaneye yatışınız yapılıyor. Opu işleminden 36 saat kadar öncede yumurta çatlatma iğnesi oluyorsunuz. Sabahta eşinizin gelmesini istiyorlar. Anestezi altında 20-30 dakikalık kısa bir işlem. Uyandığınızda hafif regl ağrısı gibi bir ağrınız oluyor 1-2 saat içinde bitiyor. O gün toplanan yumurta sayınız size söyleniyor. Yumurtalar kalitesine göre ayrılıyor. MII kalitedeki yumurtalarınız(olgun yumurtalar) döllenme için kullanılıyor. Bir sonraki gün döllenen yumurta sayısınız embriyolog tarafından size bildiriliyor. Her sabah 9-10 gibi arayıp size bilgi veriyorlar. 5. Gün ya da 6. Güne gelen kaliteli embriyolara (bu embriyolara blastokist deniyor) biyopsi yapılıyor(birkaç hücre alınıyor). Biyopsiden zarar görmeyecek kalitede embriyolar seçiliyor. Biyopsi işlemi trofoektoderm denen yani plesantayı oluşturun kısımdan alınıyor. İç hücre kısmı yani bebeğin organlarını oluşturacak kısımdan alınmıyor. Biyopsiden sonra donduruluyor. Ahmet hoca biyopsilere sma taraması yapıyor ve sonucu bekliyorsunuz. Ben şuan biyopsi sonucunu bekleme aşamasındayım. Gelişme oldukça diğer konularla ilgili tecrübelerimi yazacağım.
Merhaba aynı hastanede aynı süreçlerden bende geçtim fakat benim döllenen embriyolarımda maalesef biyopsi alınacak kadar iyi gelişme göstermedi o yüzden ikinci denemeye kaldı umarım siz çok güzel sonuç alırsınız ve sağlıklı emriyoların sorunsuz transferi gerçekleşir

Merhaba aynı hastanede aynı süreçlerden bende geçtim fakat benim döllenen embriyolarımda maalesef biyopsi alınacak kadar iyi gelişme göstermedi o yüzden ikinci denemeye kaldı umarım siz çok güzel sonuç alırsınız ve sağlıklı emriyoların sorunsuz transferi gerçekleşir
Ya ne güzel insansınız❤️ çok teşekkür ederim inşallah hepimiz için en güzel sonuçlar olur. Her opu birbirinden farklıymış bu sefer bambaşka olabilir sizin için o yüzden moralinizi yüksek tutun. Hakkımızda en iyisi en güzeli olsun. Allah sizin de yardımcınız olsun. Herkes için dua ediyorum☺️

Ya ne güzel insansınız❤️ çok teşekkür ederim inşallah hepimiz için en güzel sonuçlar olur. Her opu birbirinden farklıymış bu sefer bambaşka olabilir sizin için o yüzden moralinizi yüksek tutun. Hakkımızda en iyisi en güzeli olsun. Allah sizin de yardımcınız olsun. Herkes için dua ediyorum☺️

Amiiin inşallah Rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın inşallah♥️

Evet tedaviye başladık, embriyolardan biyopsi alındı şuan araştırma aşamasında sonucu bekliyoruz. Ahmet Cevdet Ceylan hoca ile online görüşme yapıp bilgi alabilirsiniz, biz de şehir dışından gidiyoruz online görüşme çok iyi olmuştu bu yüzden. O sizi bilgilendirir ve yönlendirir.
Kaç gün sürüyor

X