Tüp Bebek Merkezleri Tüp Bebekte Psikolojik Destek

Halbmond123

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
45
51
39
Çocuk sahibi olmak ben de dahil olmak üzere bir çok çiftin hayalidir. Doğal yollarla olmuyorsa aşılama ya da tüp bebek tedivisi çok çok önemli bir tedavi seçeneğidir. Ve ben bu yolda uzun yıllar çaba harcamış biri olarak fiziksel nedenlerin dışında psikolojik nedenlerin de bu tedavi sürecinde büyük önem taşıdığını düşünüyorum ve şuan son tedavimiz yapılırken çok tatlı bir psikoloğa denk geldim ve bu süreci o kadar rahat yaşamama sebeb oluyorki tarifi imkansız, kendisinin hem grup terapileri hemde bireysel terapileri mevcut. Ben kendisinden online grup terapisi almaya devam ediyorum. Yakında transferim olacak ve bireysel terapi almaya başlayacağım. Benim gibi tedavi gören ama bu süreci sancılı geçiren kader arkadaşlarıma; Uzm. Psk. Güneş Oksayoğlu ile bir görüşme yapın derim.
@infertilitepsikolojisi
@psikologunesoksayoglu

"Yapılan araştırmalara göre tüp bebek tedavisi boyunca hiç psikolojik destek almayan çiftlerin, psikolojik destek alan çiftlerden daha mutlu, motivasyonlu ve iç huzurlu olduğunu ortaya koymaktadır. Bu süreçte psikolojik destek alan çiftlerde tüp bebek tedavisinin başarılı olma oranı daha yüksektir."

Eklentiler

• Screenshot_20220921_211607_edit_2335528078451955.jpg
    Screenshot_20220921_211607_edit_2335528078451955.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 19
X