Türk başının kesilmesini bekliyor

inşallah abimize faydamız olur...
maili gönderdim,ama herşey başımızdakilerde bitiyor ..
sen dostluktan bahsettiğin şeref madalyası taktığın kişi nasıl olurda sana ülkenin evladını vermez..burdaki karısını bir ana bir baba evladını yaşarken hergün
öldürmeye kimin hakkı var...
biz hediye felan istemiyoruz..
biz din kardeşimizi geri istiyoruz....

günaydınlar duyarlı arkadaşlarım,insanın boğazının düğümlenmemesi ,gözlerinin yaşarmaması mümkün mü?Dileklerimizin bir an önce gerçekleşmesini diliyorum.Umarım Afgan'lı genci kurtardığımız gibi bu gencimizide kurtarır vahşetin önüne geçmiş oluruz.Sevgilerimle...

canıımmm aşkısıııııı bende gönderdim.
inşallah kurtulur,yerini bulur dilekcemiz.

nasıl ve kime gönderiliyor yardmcı olurmusunuz

bu olay çok üzücü bir türke iftira atılıyr ama iftiracı ortada yok haberde duyduğuma göre idam olcakmış ama hakim tatide imiş tatil dönüşü bekleniyo inş kurtutlur belki hatırayan vardır yıllar önce buna benzer olaylar olmuştu orda

çok şükür dualarımız kabul oldu kızlar, akşam haberlerde söyledim, suçu affedilmiş:sm_cool::teytey::hooray:

5619675.jpg

canım sana da teşekkür ederim, böyle bir topiği açtığın içina.s.

Suudi Arabistan'da ‘Allah'a küfür ettiği' iddiasıyla yargılanıp hakkında idam cezası verilen Hataylı berber 31 yaşındaki Sabri Boğday'ın ailesi Türkiye'nin Riyad Büyükelçiliği'nden gelen “Oğlunuz serbest bırakılacak” telefonuyla bayram havası yaşıyor.

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde berberlik yapan Sabri Boğday, Mısırlı terzi komşusu ile bilinmeyen bir nedenle tartışmasının ardından, Mısırlı'nın olay yerine gelen polislere, “Bu adam Allah'a küfür etti” sözüyle, tutuklanarak cezaevine konulmuştu. 20 aydır cezaevinde bulunan Boğday, bu süre içerisinde 9 kez duruşmaya çıkarken, iftirayı attığı iddia edilen Mısırlı ise kaçarak kaybolmasına rağmen Boğday hakkında idam cezası verildi. Basında geniş yer bulan haber üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El-Suud'u önce telefonla aradığı ardından mektup gönderdiği açıklandı. Ancak bugüne kadar Kral'dan bir açıklama gelmedi.
Önceki gün, Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Naci Koru'nun aileyi telefonla arayıp müjdeli haberi verdiği öğrenildi. Sabri Boğday'ın yakın zamanda serbest bırakılacağını belirten Koru, aileden basına konuşmamalarını istediği belirtildi. Boğday Ailesi'nin Koru ile görüşen ferdi ise sevinçten büyükelçinin adını dahi unuttuğunu anlattı. Sabri Boğday'a kavuşacakları günü sabırsızlıkla bekleyen yakınları, “Büyükelçimiz arayıp müjdeli haberi var. İnşallah oğlumuza yakında kavuşacağız. Bizimle ilgilenen herkesten Allah razı olsun” dedi. Sabri Boğday'ın eşi 26 yaşındaki Muazzez Boğday ise tek çocukları olan 4 yaşındaki Süleyman'a sarılarak sevincini paylaştı.

ARAP BASININ YAKLAŞIMI DEĞİŞTİ

Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Naci Koru önceki açıklamalarında da idam kararından geri adım atılacağından ümitli olduğunu dile getirmişti. Türk berberin idam kararıyla ilgili haberlerin Suudi basında da geniş yer bulduğunu ve mahkeme kararının sorgulandığını belirten Büyükelçi Koru, “Aslına bakarsanız Suudi Arabistan'daki basın da bu konu ile ilgileniyor. Ve Suudi Arabistan'da çok ilginç gelişmeler oldu. Eskiden böyle bir şey olduğu zaman bu mahkeme kararları hep desteklenirdi. Ancak bu konuda bugünkü ve dünkü gazetelerde ‘Acaba biz yanlış mı yapıyoruz? Bunda bir yanlışlık var mı?' diye sorgulamalar da yapılıyor. Nitekim benzer davalarda değişik karar veren hakimler de var. Dolayısıyla ben çok ümitliyim daha temyiz aşamasında bu kararın değişmesi söz konusu olabilecek. Konunun takipçisiyiz” demişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'da idamla yargılanan ancak daha sonra cezası affedilen ve Türkiye'ye gelen berber Sabri Boğday'ı kabul etti.27 Ocak 2009 15:52

Erdoğan'ın TBMM'deki makamında gerçekleşen kabul, basına kapalı yapıldı.

Kabulde Hataylı berber Boğday'ın eşi Muazzez ile 3 yaşındaki oğlu Süleyman'da bulundu.

Boğday, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye'ye dönmesinde yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Sabri Boğday, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Süleyman'a oyuncak hediye ettiğini ve kendisine geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu söyledi.

Basın mensuplarının yoğun ilgisi ile karşılaşan Boğday, oğlunu en son 4 aylıkken gördüğünü belirterek, çok mutlu olduğunu bildirdi.

İmkan olması halinde Cumhurbaşkanı Gül ile de görüşerek kendisine teşekkür etmek istediğini ifade eden Boğday, daha sonra Meclis'ten ayrıldı
959520090127034623747.jpg

X