Türkiye de yasayip-Almanya da dogum

yd83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2010
31
0
merhaba kizlar... bende almanyada dogup büyüdüm ve yaklasik 4 yildir antalyada yasiyorum. suan hamileyim ve kismet ise aralik ayinda almanyada dogum yapmak istiyorum. aranizda bu konu ile ilgili tecrübesi olan var mi? bu arada alman vatandasiyim. sorularim.. almanya sorun cikartiyor mu, ilk etapda nereye bas vurmam gerekiyor ve ilerde türkiyede yasayip wohnsitzimi almanya olarak gösterip de kindergeld alma sansim var mi?

Almanya'ya istedigin zaman gelebilirisin saniyorum, arkadasimda aynen yillardir Tr. de yasiyor Alman vatandasi oldugu icin arada bir geliyor. Ailesi burada hala... Cocuk parasini burda yasarsan alirsin ama Tr.de yasarsan sanmiyorum.

Ailem almanyada yasadigi icin bir süre almanyada kalmak istiyorum ve kendi tahminimce bu sürec icinde sozialgeld+Kindergeld alma imkanim vardir diye tahmin ediyorum. Tabi ayni zamanda saglik sigortamda baslamis oluyor. ancak eger bu konuda daha detayli yani araminizda yasamis birisi belki bana tiolar vere bilir??

Ailem almanyada yasadigi icin bir süre almanyada kalmak istiyorum ve kendi tahminimce bu sürec icinde sozialgeld+Kindergeld alma imkanim vardir diye tahmin ediyorum. Tabi ayni zamanda saglik sigortamda baslamis oluyor. ancak eger bu konuda daha detayli yani araminizda yasamis birisi belki bana tiolar vere bilir??

ailenin yasamasi bisey degistirmez, benim görümcemde alman vatandasi ayni senin gibi dogum yapacagi sirada almanyaya geldi burda yapti cocuk parasini almak icin ama alamadi . ailesi burda ama önemli olan snein ikametgahin yasadigin yer .

ailenin yaninda temelli yasayacaksan baska tabii ama birkac kalip gideceksen bisey degismez canim.

Mantikli olanda o zaten :) Peki sigorta her hangi bir sorun yapti mi veya almanyada kaldigi sürece nerden yardim aldi bir bilgin var mi? Benim tahminim sozialamta gidip anmelden yapmak daha sonra yani dönecegimde her seyi durdurmak.

Mantikli olanda o zaten :) Peki sigorta her hangi bir sorun yapti mi veya almanyada kaldigi sürece nerden yardim aldi bir bilgin var mi? Benim tahminim sozialamta gidip anmelden yapmak daha sonra yani dönecegimde her seyi durdurmak.

hicbiryerden yardim almadi zaten iki ay kalmis dönmüs fransaya , sozialamtan yardim alamaszin , almanya yasadigini kesin ispatlayamadigin sürece

merhaba kizlar... bende almanyada dogup büyüdüm ve yaklasik 4 yildir antalyada yasiyorum. suan hamileyim ve kismet ise aralik ayinda almanyada dogum yapmak istiyorum. aranizda bu konu ile ilgili tecrübesi olan var mi? bu arada alman vatandasiyim. sorularim.. almanya sorun cikartiyor mu, ilk etapda nereye bas vurmam gerekiyor ve ilerde türkiyede yasayip wohnsitzimi almanya olarak gösterip de kindergeld alma sansim var mi?

Merhaba yazina takildim bende ayni dertdeyim $uan

almanvatandasiyim evlendim türkiye ye yerlesdim ama ikametim daha almanyada
hamileyim ve dogum icin almanyaya geldim ama ne yapmam gerek nereye basvurmam gerek
senin basindan gecmis neler yapdin ...nerelere giddin... sigorta icin falan nereye basvurdun?? cocukparasi alabildinmi???

konuyla ilgili herkezin görüslerini bekliyorum

lütfen yardim edin :-(

Merhaba hanimlar,
bende almanyada dogdum büyüdüm yaklasik bir senedir türkiyede yasiyorum. Bende dogumumu nasip olursa almanyada yapmak istiyorum, sigorta islemi falan nasil oluyor? Bilen varmi? Benim oradaki ikametgahim daha duruyor olmasi lazim ama durmuyorsa cocuk parasi falan alinamiyor mu? Bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsin

Yardimci olurmusunuz lutfen alman vatandasiyim turkiyeye doncem dogum yaptiktan sonra kindergeld durumu fln nasil oluyor oturumu nasil yapmak gerekiyor? Lutfen bilgilendirin beni

Benim bildiklerim: almanyada avukatim ama kein sozial oder Verwaltungsrecht.

Birde banlancam simdi... mune abla...vallah kelimeleri türkçe bilmiyorum. Yoksa yazarim. Bu seferlik affola.

1. İstediğin zaman gelip doğum yapabilirsin.
Musst das aber Privat bezahlen. Denn du bist ja nicht Krankenversichert. Da du verheiratet bist greift die Familienversicherung ist.

Wenn du all das umgehen möchtest musst du leider betrügen.
1. Du meldest dich bei deiner Familie an.
2. Gehst zum Amt. Und beantragst sozialhilfe. Das Amt übernimmt, bei Genehmigung, deine Krankenversicherung.
Problem: du bist verheiratet und dein Mann ist unterhaltspflichtig.
Dann musst du eben sagen, dass er dich rausgeworfen hat etc. Dass du nun ohne alles dasteht. Bla bla...

Oder... du zahlst es Privat. Ohne Betrug. Würde ich dir Empfehlen. Als sozialbetrüger, müsstest du notfalls die erhaltenen Leistungen zurückzahlen.

Kindergeld: wenn du in Deutschland gemeldet bist kannst du Kindergeld beantragen. Aber auch dann musst du betrügen. Du müsstest angeben, dass du in Deutschland lebst.
Die werden dich, wahrscheinlich, die ersten 18 Monate in Ruhe lassen ( Mutterschutz). Anschließend wird das Amt dich ständig vorladen! Denn die werden 1. Wollen dass du arbeitest ( musst ja angeben wovon du lebst) und 2. Sind die ja nicht dumm

Bence en iyisi privat bezahlen

Merhaba bende suan bu konuyu araştırıyorum. Kendim freiweillige versicherung yaptırmak istiyorum ama turkiye de de sigortalıyken pürüz çıkar mı vs vs gibi endişelerim var 😔😔

Benim bildiklerim: almanyada avukatim ama kein sozial oder Verwaltungsrecht.

Birde banlancam simdi... mune abla...vallah kelimeleri türkçe bilmiyorum. Yoksa yazarim. Bu seferlik affola.

1. İstediğin zaman gelip doğum yapabilirsin.
Musst das aber Privat bezahlen. Denn du bist ja nicht Krankenversichert. Da du verheiratet bist greift die Familienversicherung ist.

Wenn du all das umgehen möchtest musst du leider betrügen.
1. Du meldest dich bei deiner Familie an.
2. Gehst zum Amt. Und beantragst sozialhilfe. Das Amt übernimmt, bei Genehmigung, deine Krankenversicherung.
Problem: du bist verheiratet und dein Mann ist unterhaltspflichtig.
Dann musst du eben sagen, dass er dich rausgeworfen hat etc. Dass du nun ohne alles dasteht. Bla bla...

Oder... du zahlst es Privat. Ohne Betrug. Würde ich dir Empfehlen. Als sozialbetrüger, müsstest du notfalls die erhaltenen Leistungen zurückzahlen.

Kindergeld: wenn du in Deutschland gemeldet bist kannst du Kindergeld beantragen. Aber auch dann musst du betrügen. Du müsstest angeben, dass du in Deutschland lebst.
Die werden dich, wahrscheinlich, die ersten 18 Monate in Ruhe lassen ( Mutterschutz). Anschließend wird das Amt dich ständig vorladen! Denn die werden 1. Wollen dass du arbeitest ( musst ja angeben wovon du lebst) und 2. Sind die ja nicht dumm

Bence en iyisi privat bezahlen
Merhaba bende suan bu konuyu araştırıyorum. Kendim freiweillige versicherung yaptırmak istiyorum ama turkiye de de sigortalıyken pürüz çıkar mı vs vs gibi endişelerim var 😔😔

X