Tuvalet iletişimi egitimi yardım

Yok o konuda sizinle yarışamayız. Bizim çocuklar 5 yaşında alıyor bu eğitimi bu konuda bilgisiziz siz iyi bilirsiniz. Çok özür dileriz sizin gibi bilgili donanımlı birini hiç bir şey bilmiyormuş yerine koyduğumuz için.
abla sal beni git çocuğunla ilgilen
Çaldınız oynadınız aferin iyi günler

İlk önce emzirmeyi bırakmalı sonra tuvalet eğitimi vermelisiniz. Çocuğun hayatında bu sıra önemli. Ben bunu geçen yıl oğlumu psikoloğa götürdüğümde öğrendim
İlk önce memeyi bırakmıştı ama yanlış yapmışım.
Çocukları bu kadar mükemmelleştirmeye gerek yok. Zamanı gelince zaten bırakıyorlar. Erkenden bırakınca ne olacak?
Meme ile tuvalet egitimi arasında nasıl bir ilişkiden bahsettiler merakımdan soruyorum, gece emer çişi gelir diye mi başka bir sebep mi

Meme ile tuvalet egitimi arasında nasıl bir ilişkiden bahsettiler merakımdan soruyorum, gece emer çişi gelir diye mi başka bir sebep mi
2 yaş oral dönem sonra anal dönem başlıyor. Oral döneme ait alışkanlıklar, bağımlılıklar düzenlendikten sonra geçilsin anal döneme diye.

Bu eklediginiz makale kimin? Hayir ben daha yeni freud’un bir kitabini bitirdim, burda yazilanlarin aksini soylemis.

Velhasili, faydasi olacaksa eger, 1 oglumda 36 aylikken, digerinde 33-34 aylikken tuvalet egitimi verdim. Hic kaza yasamadik

Bu eklediginiz makale kimin? Hayir ben daha yeni freud’un bir kitabini bitirdim, burda yazilanlarin aksini soylemis.

Velhasili, faydasi olacaksa eger, 1 oglumda 36 aylikken, digerinde 33-34 aylikken tuvalet egitimi verdim. Hic kaza yasamadik
Evren Bay Şengül tuvalet iletişimi kitabı, siz şanslıymıssınız burada forumlarda malesef cok 3 4yasında olup kaza yaşayan aylarca ögrenmeyen direnen. Bence biraz da karakteri ile alakalı cocugun

Merhaba arkadaslar 1bucuk yasında kızım var. 6.ayından itibaren kakasını daha rahat yapması için lazımlıga oturtuyodum ve cok hosuna gidiyodu rahatlıyodu kakasını yaptırıyodum hemen her gün zorlamıyodum asla. 1yasından sonra asla bezlenmek istemiyodu bezi aglata sızlata takıyoduk o derece hic istemiyodu. Derken 1yasında oturmak istemedi lazımlıkta ayaklandıgından dolayı bende zorlamadım akısına bıraktım elbet alışır dedim. Ben tuvalete gidince hep peşimdeydi ve hep egilip çiş derdi kakasını falan da egilir kenar köşede yapardı. Bundan 5 6gün ömce mama sandalyesinde birden kaka dedi ve aşırı mutlu oldum daha gelmeden eliyle tutarak söyleyerek gösterdi. 14aylıktan beri de her seyi konusuyor maşallah her söylediğimizi tekrar eder. Ben de bi umut alışmaya hevesli diyerek o gün başlamak istedim. Başta cok iyiydi ilk 3gün tabi kacırmalar oldu ama tepki vermedim geceleri de çişi gelince uyanıyodu hic gece de kacırmadı. Bu gece ne olduysa gece tamamen yataga kacırdı ve rahatsız da olmamıs ben de sonradan fark ettim altına yaptıgını. Sonra yine sabah çişini kakasını yaptırdım. Ben lazımlıga tutuyorum 5dk bekliyprum yapmıyor ben arkamı dönmemle kaşla göz arası yere egilip hemen o anda çişini uyapıp bana gülüyor. Aksamda bekledim bekledim 3bucuk saat bekledim meme emmiyor su da cok içmiyor. En sonunda oturduğu yerde oyuna daldıgında yaptı ve umursamadı. Sürekli sormuyorum daraltmıyorum yaptıgında da tepki vermiyorum kızmıyorum ama benimde bazen strese girdiğim oluyor ondan etkileniyo diye düşündüm. Erken oldugunu söyleyecek kişilere ise daha 6 7. Ayda bile geceleri aglayarak uyandıgında tuvalete tutmustum o zaman bile çiş için uyanıyodu geceleri. Her seyiyle uykusuyla yemegiyle düzeniyle rutiniyle iyi giden bebegimden cok fazla beklemtiye girdim sanırım bi anda hemen ögrenmesinş bekledim. Hata mı yapıyorum tekrar bırakıp baska zamam baslamaktan da korkuyorum hic ilerleme göstermeyiz yine aynı sekil devam ederiz diye. Yani bu gecedir sarpa sardı bu durum.
Bezi 6 ,5 aylık dan itibaren 3 çocuğumda da baglarken ağlayarak bagladik. Bu sizin çocuğunuza has değil. Hareketlendikleri için yatmak onlara zaman kaybı geliyor. Birde bebklerin itiraz dönemleri var tabi.Siz erken baslamisiniz benim kzim 18 aylik lazimliga oturmaya başladı .gündüz bezi bitti bezle vedalaştık çünkü gecebir defa çise goturdugumde birdaha ihtiyacı kalmıyordu. Bir kerede kurtulduk. bebeklen anlamiyor kaslarını tutamiyor. Tamam belki 7-8 aylıkken hiseesidiyor aşağıda birşeyler olduğunu fakat ne olduğundan haberi yok. Biraz bilinç gelince kendisinin bir parçası oldugunu kendinden birseyler koptuğunu sanıyor şuan. Tutabildigi kadar tutup son aşamada tutamiyor ve bırakıyor. Madem başladınız devam edin kafasını karıştırmayın. Tuvalete her gittiğinde onuda geçirin yapmasada otursun . Bide gülmeyin altına yapınca tepki vermeyin. Aynı şekilde lagzimliga yapimcada tepki vermeyin bunun normal bişey olduğunu anlasın.

Son düzenleme:
X