tüylü bamyam ısırıyor

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.181
25.543
merhabalar,
başlıkta ısıran varlık bamya değil elbette, biraz yüzünüzü gülümsetebilmek adına bu komik lakabı yazmak istedim :)
tüylü bamya diye diye sevdiğim kişi 2.5 aylık sarman erkek kedim.
bizi sürekli ısırıyor.
ayak, el allah ne verdiyse.
şimdi yaz geldi şort sezonunu açtık. çıplak bacaklarımıza saldırmaya başladı ısırmak için :KK70:
evde 3 hatunuz ona göre hava hoş tabi, ısırabileceği bir sürü bacak olması ama biz bu durumdan illallah ettik artık.
ısırma sebebi ne olabilir?
dişlerinden mi kaynaklıdır
ve ısırmasını engellemenin bir yolu var mı yani hayır vs diyoruz elimizi çekiyoruz ama yapmaya devam ediyor, durmuyor.
aslında yaramaz bir kedi değil, evet çok oyuncu ve afacan ama ortalığı birbirine katmıyor şimdilik.
ısırma huyu fena.
geçer mi?

merhabalar,
başlıkta ısıran varlık bamya değil elbette, biraz yüzünüzü gülümsetebilmek adına bu komik lakabı yazmak istedim :)
tüylü bamya diye diye sevdiğim kişi 2.5 aylık sarman erkek kedim.
bizi sürekli ısırıyor.
ayak, el allah ne verdiyse.
şimdi yaz geldi şort sezonunu açtık. çıplak bacaklarımıza saldırmaya başladı ısırmak için :KK70:
evde 3 hatunuz ona göre hava hoş tabi, ısırabileceği bir sürü bacak olması ama biz bu durumdan illallah ettik artık.
ısırma sebebi ne olabilir?
dişlerinden mi kaynaklıdır
ve ısırmasını engellemenin bir yolu var mı yani hayır vs diyoruz elimizi çekiyoruz ama yapmaya devam ediyor, durmuyor.
aslında yaramaz bir kedi değil, evet çok oyuncu ve afacan ama ortalığı birbirine katmıyor şimdilik.
ısırma huyu fena.
geçer mi?
Kızımın bebekliginde en çok sıkıntı yaşadığım konulardan biridir. Isirmayi oyun zannediyordu büyüdükçe bu huyundan vazgeçti tabi. Ama canımı yaktığı durumlarda ben hafifçe ama onu urkutecek kadar suratına ufluyordum

Kızımın bebekliginde en çok sıkıntı yaşadığım konulardan biridir. Isirmayi oyun zannediyordu büyüdükçe bu huyundan vazgeçti tabi. Ama canımı yaktığı durumlarda ben hafifçe ama onu urkutecek kadar suratına ufluyordum
biz hişşt pişşt hayır falan diyoruz pek bana mısın demiyor.
ünlü bir mama markası blogunda bu konu hakkında kediler suyu sevmediği için minik bir spreye su doldurun, hayır derken üstüne sprey sıkın gibi bir tavsiye vermiş. bu öneriyi uygulamadım tabii de, öyle yazmışlar.
konu bdv'de olsa şimdiye 10 sayfa olurdu bu arada :)

2.5 aylık miniş bir bebe kedi,
Kısa dönem baktığımız bir yavru kedi vardı,o dönemden hatırladığım kadarıyla
Kedilerde de insanlar da olduğu gibi oral dönem varmış, dış dünyayı ısırarak, tadarak keşfetme ve Bebek olduğu için diş kaşıma ve oyun amaçlı da ısırırlarmış.
Sonra kediler evcil de olsalar avcı hayvanlar olmaları hasebiyle
içgüdesel olarak ısırırlarmış diyollaadı ama büyüdükçe geçermiş.
Sadece bunu oyun olarak algılmamasını, bundan hoşnut olmadığınızı,
ona buna uygun tepkiler vererek anlamısını sağlamanız gerekiyor .
Ajanimo diye bir site vardı. Orada daha ayrıntılı bir yazı olması lazım, ben oradan bilgilenmiştim.

Isırma yı oyun saniyor herhalde.Oyun için ona top falan alsanız.dikkatini dağıtmak lazım ısırmaya çalışınca.genel anlamda kedi bakanlarda ısırık ve tırmalama izleri oluyor severken istemsiz oluyor ama oyun olarak ısırmaya yönelmesi can yakıcı olabiliyor.birde daha küçük ama eğer çiftleştirme imkanı sunamayacaksiniz kısırlaştırma konusunuda araştırabilirsiniz.o dönemde oldukça saldırgan oluyorlar.

biz hişşt pişşt hayır falan diyoruz pek bana mısın demiyor.
ünlü bir mama markası blogunda bu konu hakkında kediler suyu sevmediği için minik bir spreye su doldurun, hayır derken üstüne sprey sıkın gibi bir tavsiye vermiş. bu öneriyi uygulamadım tabii de, öyle yazmışlar.
konu bdv'de olsa şimdiye 10 sayfa olurdu bu arada :)
Ben yapmıştım onu ama kıyamadım sonra islaninca bıraktım o yöntemi. Yüzüne üflemek biz de ise yaramisti siz de deneyin isterseniz. Yok yok hissten pissten anlamıyorlar oyun sanıyorlar bebeklik döneminde 😊

Isırma yı oyun saniyor herhalde.Oyun için ona top falan alsanız.dikkatini dağıtmak lazım ısırmaya çalışınca.genel anlamda kedi bakanlarda ısırık ve tırmalama izleri oluyor severken istemsiz oluyor ama oyun olarak ısırmaya yönelmesi can yakıcı olabiliyor.birde daha küçük ama eğer çiftleştirme imkanı sunamayacaksiniz kısırlaştırma konusunuda araştırabilirsiniz.o dönemde oldukça saldırgan oluyorlar.
Teşekkürler vet'imizden bilgi aldık kısırlaştırma için, zamanı geldiğinde yaptırıcaz :)

Kusura bakmayın önce bir gülmek istiyorum konu başlığından ötürü :KK70::KK70::KK70:Hayır hayır kesinlikle sorun sizde değil bende :KK70::KK70::KK70:
Komik olsun diye yazdım 😂
Tüylü bamya ama sahiden de.
Tüyleri parlak ve yumuşacık.
Burnumu vücuduna gömünce mis gibi kokusunu alıyorum.
Tüylü bamya ve göbüşlü en sevdiğim lakaplar 😂

X