Üçlü taramada risk

meltem6272

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2020
7
1
25
Merhaba ben 17 haftalık hamileyim.1 ay önce ikili tarama yaptırdığımda taramam temiz çıktı fakat 5 gün önce yaptırdığım üçlü taramada (Tr.21 risk 1.71 / Age risk 1.451 bebeğimde down sendromu olma riski çıktı,doktorun ultrasyon ile baktığında burun kemiğinde ve ense kalınlığında hiç bir problem olmadığını söyledi ama biz çok üzülüyoruz.nifty test yaptırmaya karar verdim..Böyle bir süreç yaşayan var mı kötü bir sonuç alırım diye çok tedirginim

Bu testlerde yanılma payı yüksek. Aynı durumda olup da bebeği normal doğan çok var. Ikili tarama temiz çıkmış aslında neden üçlüyü de yaptırdınız ki?

Ben doğum kontrol hapıyla gebe kaldığım için hepsinin yapılması gerek dediler,bebeğimin ikilisi temiz çıktı ultrasyonda her şeyi normal ense kalınlığı burun kemiği ama bu taramam da risk çıkınca çok korktum,İnşallah bir şey yok yoktur diyorum ama bilmiyorum

Merhaba ben 17 haftalık hamileyim.1 ay önce ikili tarama yaptırdığımda taramam temiz çıktı fakat 5 gün önce yaptırdığım üçlü taramada (Tr.21 risk 1.71 / Age risk 1.451 bebeğimde down sendromu olma riski çıktı,doktorun ultrasyon ile baktığında burun kemiğinde ve ense kalınlığında hiç bir problem olmadığını söyledi ama biz çok üzülüyoruz.nifty test yaptırmaya karar verdim..Böyle bir süreç yaşayan var mı kötü bir sonuç alırım diye çok tedirginim
İnşallah bir şey yoktur bende 12 haftalik hamileyim doktor 2 li tarama vakti geldi yaptirmak ister misin dedi ben hiçbirini yaptirmiycam dedim haftaya ense kalinliğina bakicam dedi bol tatli ye gel dedi

Ben doğum kontrol hapıyla gebe kaldığım için hepsinin yapılması gerek dediler,bebeğimin ikilisi temiz çıktı ultrasyonda her şeyi normal ense kalınlığı burun kemiği ama bu taramam da risk çıkınca çok korktum,İnşallah bir şey yok yoktur diyorum ama bilmiyorum
İnşallah yoktur. Hem ikili tarama hem ultrason normal diyorsunuz belki üçlü test yanlış çıkmıştır. İyi düşünün iyi olsun. Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.

Ben ikili tarama testinin zamanını kaçırmıştım o yüzden 3 lü tarama yaptırdım bende trizomi 18 1:128 riskli çıktı amniyosentez yaptirabilecegimi söyledi doktor ancak onunda riski olduğu için yaptırmak istemiyorum. Şuan bekleme aşamasındayım . 29 aralıkta detaylı ultrason randevum var şimdiye kadar ultrasonda bi problem saptanmadi umarım bundan sonrada olmaz . Testler istatistiklere bağlı sonuçta yanılma payı var . Umarım hepimiz sağlıkla bebişlerimizi kucagimiza alırız

Merhaba, nifty yaptırdınız mı acaba sonucunuz çıktı mı merak ettim umarım sorun yoktur. Ben de 2li de orta risk grubu olduğu için gen testi yaptırdım genokstan 🙇‍♀️Beklemedeyim

Merhaba, nifty yaptırdınız mı acaba sonucunuz çıktı mı merak ettim umarım sorun yoktur. Ben de 2li de orta risk grubu olduğu için gen testi yaptırdım genokstan 🙇‍♀️Beklemedeyim
Kızlar merhabalar ben de dün genokstan nifty test yaptirdim. Burun kemigi vardi ama haftasina gore ense kalinligini fazla buldu doktorum.perinatologla gorustum o da oyle dedi. Fetal dna tavsiye ettiler. Daha dun kan verdim 15 gun nasil gecer bilmiyorum. Sizinkilerin sonuclari cikti mi nasil yavrulariniz

Kızlar merhabalar ben de dün genokstan nifty test yaptirdim. Burun kemigi vardi ama haftasina gore ense kalinligini fazla buldu doktorum.perinatologla gorustum o da oyle dedi. Fetal dna tavsiye ettiler. Daha dun kan verdim 15 gun nasil gecer bilmiyorum. Sizinkilerin sonuclari cikti mi nasil yavrulariniz
Benim sonucum allaha şükür temiz geldi 🤲 risk düşük çıkınca perinatolog da 21de önce bakmıyoruz dedi. Öyle rutine döndüm çok şükür. Sizlerin de iyidir inşallah

Merhaba ben 17 haftalık hamileyim.1 ay önce ikili tarama yaptırdığımda taramam temiz çıktı fakat 5 gün önce yaptırdığım üçlü taramada (Tr.21 risk 1.71 / Age risk 1.451 bebeğimde down sendromu olma riski çıktı,doktorun ultrasyon ile baktığında burun kemiğinde ve ense kalınlığında hiç bir problem olmadığını söyledi ama biz çok üzülüyoruz.nifty test yaptırmaya karar verdim..Böyle bir süreç yaşayan var mı kötü bir sonuç alırım diye çok tedirginimi
Benim 2 li tarama temiz çıkınca 3 e gerek olmadığınj söyledi doktorum . Genel olarak böyle sanıyordum ama siz yaptırmışsınız .
İnşallah sağlıkla doğar.
Ayrıntılı testte daha da belli olmaz mıydı acaba eğer nifty testi uzun sürüyorsa.

Bir de şunu söyliycem Allahtan umut kesilmez komşumun bebeğine de aynı şeyi söylediler yabancı ülkeye test gönderildi ve sonuç temiz geldi. Bebek şuan 5 aylık Belki sizinde öyledir ❤️

X