Ukrayna-Rusya krizinden sonra pasifik kaynamaya başladı! Çin Tayvan'a gözdağı

Mune Mune 'cim bir ricam var. Haberlerde duymuşsunuzdur. Avrupa'nın en büyük nükleer tesislerinden birine saldırı gerçekleşti. Savaşın etkileri vesair taşırtılır. Büyür küçülür hedefler değişir. Olan hep ufak halklar bizlere olur . Ama ricam mümkünse, nükleer bir patlama veya saldırıda neler yapılması gerekir içeriğine; sahip bir bilgilendirici yazı konu yayınlayabilir misiniz?. Yani her ihtimale karşı çünkü eminim ki ülkemizde bu konu hakkında bilgimiz çok az. Keza normal bir savaş veya patlama gibi kaçma gibi bir şansda yok öyle bir durumda. Nelerin kritik olduğu nelere dikkat edilmesi gerektiği sığınak veya saklanma yerinde ne kadar kalınması gerektiği(ki bildiği kadarıyla bizde nükleer bir sığınak serpinti sığınağı tam olarak yok)(yanlışisem düzeltin) olası sonuçları ile ilgili mümkünse. Anlık bir durumda hepimizin çocuğu sevdikleri var hata yapmalarını tehlikeye girmelerini istemem. Diğer üyeler veya Adminlerre tabi doğru görürse . En azından söyleyeyim içimde kalmasın.
Gecenlerde bir yerde okumuştum ama hatirliyamiyorum o kadar cok sey okunuyorki su durumda , Ukrainian bu konuda sansliymis cok fazla saklanacak siginaklari varmis diye okumustum ama bu durumda ne kadar siginak olsa bile guvenilir degil . Gecen haberlerde hamile kadınların o sığınakta dogurmayı beklediğini gördüm.Ne kadar vahim bir durum ☹️
Sanırım bizde o kadar da sığınacak yer yok ama şu anda bizi etkileyen bir durum da yok.
Umarım ilerki zamanlarda olmaz .

Şunu da ekleyeyim ki ne demek istediğim anlaşılsın: https://haber.sol.org.tr/haber/bati...ulenler-suriyeliler-degil-bize-benzeyen-uygar

Ben sarı saçlı mavi gözlü insan için de üzülürüm, siyah saçlı kara gözlü insan için de, ten rengi beyaz, siyah, sarı olsa ne fark eder, acı çektirilen bir insansa hepimizin üzülmesi gerekir ama öyle bir algı yaratılıyor ki, sanki ölen ortadoğulu olunca ölse de olurmuş gibi.

Yönetici diye seçilenler Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde katledilenler için ne kadar üzüldü? Katleden kendileri olunca işler değişiyor demek ki.
En çok şuna takıldım , The daily Telegraph yazarı şöyle demiş ; “bize çok benziyorlar . Bu durumu şoke edici kılyor . Ukrayna bir Avrupa ülkesi ve insanlar Netflix ve instagram Hesaplari var ve ozgurce kullaniyorlar savaş artık uzaktaki farkli insanların başına gelen bir şey değil “ ve sarışın mavi gözlüler “
Ne kadar kendince ve kendini yönetilence alçakca söylemiş .
Dediğiniz gibi Mune insanların renkleri ve ırkları arasında ayırım yapılmamalı elbette ama açıkça yapılıyor .
Bi de şu var önemli olan ayrıcalıklı devletlerdeki kişilerin Netflix ve İnstagram kullanmasıymış bunu da öğrenmiş olduk .

savaş artık uzaktaki farkli insanların başına gelen bir şey değil “ ve sarışın mavi gözlüler “
Sanırım benim için haberin en acı cümlesi alıntıladığım kısım "savaş artık uzaktaki farklı insanların başına gelen bir şey değil"
Medyanın kitleler üzerindeki etkisi yadsınamaz, insanları ırklarına, ten renklerine, yaşadıkları coğrafyaya göre ayrıştırıp ötekileştirerek ırkçılığı körüklemekten başka bir şey yapmıyorlar, halklar üzerinde algı yaratıyorlar, savaş kimseye gelmesin, hiçbir çocuk savaşlarda ölmesin, vatanından olmasın ama medya Afrika'da Ortadoğu'da savaş veya başka ülkelerce sömürülmeleri sonucu ya öldü ya vatansız kaldı ya da açlıktan hastalıktan öldü, milyonlar kırıldı medya bunlara gözünü kapatırken şimdi başka konuşuyorlar.

Sanırım benim için haberin en acı cümlesi alıntıladığım kısım "savaş artık uzaktaki farklı insanların başına gelen bir şey değil"
Medyanın kitleler üzerindeki etkisi yadsınamaz, insanları ırklarına, ten renklerine, yaşadıkları coğrafyaya göre ayrıştırıp ötekileştirerek ırkçılığı körüklemekten başka bir şey yapmıyorlar, halklar üzerinde algı yaratıyorlar, savaş kimseye gelmesin, hiçbir çocuk savaşlarda ölmesin, vatanından olmasın ama medya Afrika'da Ortadoğu'da savaş veya başka ülkelerce sömürülmeleri sonucu ya öldü ya vatansız kaldı ya da açlıktan hastalıktan öldü, milyonlar kırıldı medya bunlara gözünü kapatırken şimdi başka konuşuyorlar.
Aslında medyada” bir insan “ ama baskalari tarafindan yonetilen bir insan turu.
Bu Media da uzun ellerin altinda calisan zavalli insan turu .Dediginiz gibi halk içinde bir algı yaratmaya çalışıyorlar . Onlarında görevleri bu işte .
Sonuçta bütün ülkelerin başları sanki Bikaç yıldır dünyayı yıkamayan uğraşılan virüsle dünyayı yıkamadı istenilen yere gelinmedi . Bir de bu savaş çıktı .

Geçenlerde şöyle bir yazıya rastladım .
First World War
28-7-1914= 68
Second word war
1-9-1939 =68
Russia invasion star
24-02-2022=68
Birileri birinci dünya savaşının gün -ay ve yıl olarak tarihlerini toplamışlar sonuç 68 çıkmış.
İkinci dünya savaşının da aynı şekilde tarih toplamı 68 çıkmış .
Ve Rusya Ukrayna savaşının da gene başlangiç tarihlerinin toplamı aynı şekilde 68 çıkmış .
Bu sayıları toplamak evet saçma bir şey ama bu kadar tesadüf de olur mu diye düşündüm gerçekten .

X