Umursamaz umarsız duyarsız adam.. sevdiğim adam .

Güzel kızlar. Hep sizi uzaktan takip ettim birgün üye olacaktım bugüne nasipmis...

Bir derdim var. Allah başka keder dert vermesin paylaşayım da içimde beni yemesin dedim...

Kocam beyi çok severim severek evlendik.
İlk başlarda hayvan gibi romantikti. Güzel sözler şiirler şarkılar türküler... Evlendikten 6 ay sonra falan güzel sözler şiirler gitti. Arada bir seni seviyorum lafını söyler. Ama şöyle bir adamdır ki benim kocam.. işten eve evden işe. Çalışır kazandığınız bize harcar . Uçarı işleri yoktur eve giriş çıkış saatini bilir. Maçlar dışında 12 yi geçmez yani akşamları 1 saat bı çay ocağına takılır gelir... Ama duygusal yönden hiç yapmaz yani çiçekmis bocekmis hediyeymis. Arada bı güzel mesajmis.yok yani. Defalarca dile getirmeme rağmen adam yapmıyor... Bazen ihtiyac duyuyor insan. Duymaya ihtiyaç duyuyor.. ama benim asıl meselem şu. Şuan çok hastayım gribim ateşliyim . Hiç umursamiyo. O hastayken ben bi çocuğummus gibi elimle beslerim ilaçlarıni icuririm. Saat başı yazarım nasılsın nasıl oldun. Sevdiği yemekleri yaparım bitki çayı kaynatirim
Bı canım onda olur iyileşene kadar... Ama anne vasfı görüyor sanmayın bende.. ben yatakta da sokakta da sağlıkta da hastalıkdada nasıl davranmam gerektiğini bilirim. Ama o öyle bı tavırda ki. Ne zaman hasta olsam umursamaz. Yada ağız ucuyla nasıl oldun hep kendini hasta ediyorsun der. İş yerinden arar ne yapıyorsun diye. Kendini anlatır anlatir. En son beni sormaz ben derim ki hastayım hiç sormuyorsunn Haaa evet nasıl oldun der.. böyle yani düşünun...

Ertesi gün Hastaneye gideceğimi bilir mesela. O gün hiç aramaz . Sonra akşam söylerim aaaa unuttum yaaa der...
Bende ona yardımcı olurum derim ki. Yoğundun galiba derimm.. Yooo aksine bugünde hiç iş yoktu boş boş oturdum der......

Gel gelelim bugüne.. bugün baya hastayım. Salya sümük öksürük vücudum kırıklıyor.. bana bitki çayı demlermisin dedim.. senin dişin ağrıyor. Soğuk ve sıcak şeyler icmemen lazım dedi. Şok oldum... Ne alaka ılık içerim dedim. Oralı olmadı. Telefondan Twitter da maç haberlerine bakıyor ki bugün geberdim resmen hastalıktan.. ona rağmen yemek hazırladım. Bulaşığı topladım. Ateşim hafif yükselince kendmi attım ve bitki çayı istedim. Verdiği cevaba bak....

Şimdi diyenler olacaktır sende onunla ilgilenme hasta olduğunda.. Ki kendisi çok sık hasta olan bı insan. Her seferinde bıkmadan çaba gösteririm. Bu konuyu bı kaç kez konuştum. Kabul etmiyor bende ilgiliniyorum der...
En fazla ilgisi de parolle bı bardak su getirmekdir.....

Canım çok sıkılıyor ya Adam İyi gün dostu Gibi.. iyiyken ben Gülüp konuşurken süper herşey. Anlatır konuşur dinler
Ama böyle günlerde beni yalnız hissettiriyor. Zaten duygusal boşluğum var
İyice dert ediyorum kendime..
Şimdi ben bunu yazarken annesi aradı.. Gündüz gelinle konuştum çok kötüydü. İlgilen yardımcı ol bitki çayı yap dedi. Ona da dedi ki dişi ağrıyo falan. Kadın ne dedi ne demedi artık. Girmis mutfaga limonlu su yapıyor bana. Şeytan diyor ki içme!!! Ne yapayım yaa

Kısa ve net; seni sevmiyor.

Seven adam ilgilenir, arar sorar.

10 senelik evliyim ve 10 eşim on senedir her hasta olmamda bebek gibi ilgilenir.

Ha baştan beri hayvan gibi romantik asla olmadı. Herzaman olduğu gibiydi. Orta şeker.

Ama hastayken asla ilgisini sevgisini esirgemez.

Ya kendini kandırmaya devam edeceksin yada kendinş seçip şutlayacaksın.

Hani bir ilişki formülümüz var ya, %100 e tanımlanır her ilişki (aile, eş, sevgili, arkadaş).

Siz adama 90 verirseniz, adam size 10 vermek zorunda kalır çünkü alan yok.

50 ye çekmek zorundasınız. Emin olun çok şey değişecek.

Bu tamamen karşındakinin sevgisiyle alakalı. Eğer seni umursamıyorsa istersen 110% çek asla biyerine takmaz. Bi çıkarı varsa anca onları yapmaya devam et diye belki biraz kendine gelir. Gerçek kalpten duygular böyle oyunlar gerektirmez.

Bu tamamen karşındakinin sevgisiyle alakalı. Eğer seni umursamıyorsa istersen 110% çek asla biyerine takmaz. Bi çıkarı varsa anca onları yapmaya devam et diye belki biraz kendine gelir. Gerçek kalpten duygular böyle oyunlar gerektirmez.
Bu zaten strateji değil. Doğanın dengesi.

Yani bu adamlar bir gün bile mi yalnız kalmıyor, hiç öğrenci evi görmediler mi? Bekarken annesi yapmış evlenince de karısı. Konu sahibi öyle bir anlatıyor ki sanki aç susuz çölleri aşıp öyle eve geliyor. Her sokakta neredeyse yemek satılıyor. Tamam insan eve gelince yemek arar ama eşin hastayken de sakın kalkıp bişeyler yapmaya çalışma ben getiriyorum dedirtin şu adamlara.
Dışardan getirmeye hadi bahanesi olsun parası olmasın, cüzdanı calinsin, maaşı yatmasin herşey olabilir ona tamamim. Ama dolaptaki peyniri masaya koyabilir heralde ? Ya da dediğim gibi dummmduz makarna ya.Ama suç erkekte değil hastaysan yat.
vallahi billahi böyle asalaklari görünce gidip doğunun en ücra köyünde çocuk yetiştiren kaynanamın ellerini öpesim geliyor. temizlikten yemeğe herşey yaptırmış oğullarına.

Duygusal taraf bı tarafa da. Hastalıkta zoruma gidiyor.. az önce yazdım yaa. Yaptığı bitki çayını vermeyi unuttu yaaa !!!! Öylece duruyor mutfakta
Peki kendi annesine, babasına, kardeşlerine karsidami böyle hastalık olunca umursamıyor. Yok onlara daha farklıysa bu adam sizi umursamıyor. Hastaneye gidiyorsunuz sormuyor, bunlar unutulacak şeyler degilki ,insan değer verdiği kiyamadigi insanı aklindan çıkarmaz , bide hastayken sürekli aklı onda olur

Bence siz bi ise girin enerjinizi ise harcayın. Arayınca hep ondan konuşuyoruz diyorsunuz ama siz evde değişik bir şey pek yaşamıyorsunuz, o yüzden de üstüne konuşacak bir şey bulamiyordur.

Hastayken yemek, temizlik vs yapmayacaksınız. Alır mı yapar mı kendi bilir.
O hastayken hep kendini hasta ediyorsun parolu tezgaha bıraktım oradan al deyip kendi hayatınıza bakacaksınız.
Sizi biraz fazla "anne" gördüm. Kontrolü elinizden kaçırmaktan korkuyorsunuz bırakın kaçsın.

Onu sevdiğim için çoğu şeyi görmezden geldim. Mutlu olamam yürütemem diğer türlu. Çünkü mutluyken gayet güzel ayak uydurur bana güler eğlenir. Anlatır.. gezeriz konuşuruz. Ama sanki o beni hayatının kadını değilde arkadaşı gibi görüyor. Ben ne kadar duygusal aşık bı kadinsam o o kadar duygusuz gibi..
Simdi güzel söz bende de yok. Bende hic romantik değilim. Canım tatlım diye hitap ederim ama seni seviyorum en son ne zaman dedim bilmiyorum. 😁 hic cilvem yoktur mesela dümdüzüm bu konuda ama eşimi sevdiğimi ona önem verdiğimi hissettiririm o da ayni şekilde. Hastayken beni önemser kaldırmaz hemen hastaneye götürür nane limon yapar. Ama nisanliyken "günaydın sabah güneşim"li mesajlar yok. 😀. Tamam erkekler değişiyor da ben kadınların da değiştiğini düşünüyorum. Hastayken hiçte kendimi paralamam çünkü hic nazlanmaz. Hicbir evliliğin yıllar geçtikçe ayni kaldığını düşünmüyorum ya da benim çevremde bir tane bile örnek yok. Esinizi seviyorsanız böyle kabul edin
Kendinizi de çok yormayin. Hastayken çocuklar olduğu için bir mercimek çorbası ya da makarna yapsanız yeter. Esim hep der kendine çok iyi bak sen hasta olma senin yerine ben olurum diye. Bir evde kadın hastaysa bütün düzen çöküyor çünkü.

X