Umutszuluk ,destek olun arkadaslar 😕

Ugurlukiss

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2022
294
174
34
Merhaba kızlar,zaman zaman burda yorumlarda bazen durumumdan bahsediyorum. Tüp bebek sürecindeyim aralıkta transferimin olmasını bekliyorum.
Önce eşimdeki sperm azlığı nedeniyle tüp bebek yoluna koyulduk,tüp bebek doktorum yeterli sperm var dedi sevindik. 2 tane 5. Gün embriyom oluştu donduruldu temmuz ayında. Sonra rahimdeki miyomlar sebebiyle ağustos ayında açık miyom ameliyati oldum,transferden önce rahim dinlendirme sürecimde ,onu da atlattım. Bu ay da transferden önce rahim filmi çektirdim ve yine hüsran, meğer benim tüplerim gençken geçirdiğim tüberküloz yüzünden hasar görmüş ikisi de tıkalı ve açılmaz dedi echomar Cevat hoca. Tuplerini bağlatman gerek dedi. Üstüne bir de sıvı birikmesi var,tüp bebeğin tutunmasina engel olabilir dedi.sonra kendi doktoruma görüştüm sonuçlara baktı ve ben ameliyatta gördüm sürekli bir sıvı akması durumu sende yok,bi kere transferi deneyelim,zaten yeni ameliyat oldun seni hemen tekrar ameliyat etmek istemiyorum dedi,doktoruma güvendiğim için kabul ettim tabi ki şimdi Aralık adetini bekliyorum transfer için ama o kadar mutsuz ve yorgun hissediyorum ki kendimi,bütün inancim,neşem bitti sanki içim çekildi gitti 😔 benzer durumda olan arkadaşlar birbirimize destek olalım mı 😥

İnan geç olsun güç olmasın bende yumurta dondurma sonrası 8 ay bekledim bir sürü operasyon geçirdim şuan transfer 4. Gündeyim kendini strese sokma ameliyat ameliyat ne yapalım rahimde duracak bebek rahim sağlam olmalıki dursun tutunsun. Kendini üzme hepiniz baska baska yollardan geçiyoruz emeklerimizn karşılığını alacağız hepimiz inancımızı kaybetmeyelim 💜

Amin tabi ki doğru söylüyorsun ama içimde bi yerde engel olamıyorum yine de üzülmeye. Rabbım sana da hayırlı sonuçlar nasip etsin inşallah bebeğin tutunsun 🙏

Arkadaşım bende umutsuzum mutsuzum bu dönem içime kapandım, inatla inanan mücadele veren ben sustum kenara çekildim bekliyorum. Malesef olacak yaşanacak neyse iş sonunda olacağına varıyor. Biz üzerimize düşen emek çaba her neyse herşeyi yapalım ve bekleyip görelim. İnsanız sonuçta duygularımız var taş değiliz ve inişler çıkışlar oluyor psikolojimizde. Ben şu anda diyorum ki demekki bu dönemin de böyle geçmesi gerekiyormuş kabullenip normal halime dönmeyi bekliyorum. Etrafımda bu ara sürekli bebek mevlüdü, bebek görmesi, yeni hamileler, doğuranlar var hayırlısı diyip onları izliyorum çünkü elimden daha fazlası gelmiyor. Evet içim gidiyor çok özeniyorum, kendime üzülüyorum keşke diyorum ama gücümün yetmediği şeyler de var ve birşey yapamıyorum… hayatımıza normal yaşantımıza devam edip motive olmamız gerekiyor belki onlarca defa deneyeceğiz bu da bize düşen pay. Üzülmemizde normal ben artık kasmıyorum kendimi tavsiye ederim o anki duygum neyse onu yaşıyorum.

Arkadaşım bende umutsuzum mutsuzum bu dönem içime kapandım, inatla inanan mücadele veren ben sustum kenara çekildim bekliyorum. Malesef olacak yaşanacak neyse iş sonunda olacağına varıyor. Biz üzerimize düşen emek çaba her neyse herşeyi yapalım ve bekleyip görelim. İnsanız sonuçta duygularımız var taş değiliz ve inişler çıkışlar oluyor psikolojimizde. Ben şu anda diyorum ki demekki bu dönemin de böyle geçmesi gerekiyormuş kabullenip normal halime dönmeyi bekliyorum. Etrafımda bu ara sürekli bebek mevlüdü, bebek görmesi, yeni hamileler, doğuranlar var hayırlısı diyip onları izliyorum çünkü elimden daha fazlası gelmiyor. Evet içim gidiyor çok özeniyorum, kendime üzülüyorum keşke diyorum ama gücümün yetmediği şeyler de var ve birşey yapamıyorum… hayatımıza normal yaşantımıza devam edip motive olmamız gerekiyor belki onlarca defa deneyeceğiz bu da bize düşen pay. Üzülmemizde normal ben artık kasmıyorum kendimi tavsiye ederim o anki duygum neyse onu yaşıyorum.
Bir gün anlatacağımı ben de biliyorum ama zor süreçlerden geçiyoruz evet.Allah yardımcımız olsun. İnsanın psikolojisi her şey gerçekten.

Allah hepimizin yardımcısı olsun inan sadece biz birbirimizi anlayabiliriz yanımızdaki eşlerimiz bile duygularımızı yeri geliyor anlayamıyor dua edip tevekkül etmekten başka çaremiz yok inşallah bizde bu çekilen cefanın sefasını süreceğiz böyle düşün🤲🙏ameliyat öncesi neden rahim filmin çekilmedi ki ? Daha önce çekilmiş miydi ? Bende 2 ay önce açık miyom ameliyatı oldum ameliyat esnasında çektiler benim filmimi sıvı kaçağı varsa tüpleri almak için imza attırdılar hangi hastanede tedavi görüyorsun

Allah hepimizin yardımcısı olsun inan sadece biz birbirimizi anlayabiliriz yanımızdaki eşlerimiz bile duygularımızı yeri geliyor anlayamıyor dua edip tevekkül etmekten başka çaremiz yok inşallah bizde bu çekilen cefanın sefasını süreceğiz böyle düşün🤲🙏ameliyat öncesi neden rahim filmin çekilmedi ki ? Daha önce çekilmiş miydi ? Bende 2 ay önce açık miyom ameliyatı oldum ameliyat esnasında çektiler benim filmimi sıvı kaçağı varsa tüpleri almak için imza attırdılar hangi hastanede tedavi görüyorsun
Evet gerçekten burda benzer durumda olduğum kardeşlerimle konuşmak bana daha iyi geliyor.🙏 aslında rahim filmini doktorum ameliyattan sonra rahmimin durumunu öğrenmek için istedi çünkü zor bir ameliyat oldu benimki, tüberküloza bağlı miyomlar rahim zarima yapısmisti. Çok şükür ki rahmimin durumu çok iyiymiş en azından. Özel bir muayenesi var doktorumun ve anlaşmalı olduğu hastanelerde işlemleri yapıyoruz

Bir gün bizim bahçemizde de güller yetişecek zamanı var sabırla bekleyeceğiz kardeşim bende dün negatif gördüm ilk denemem 28 yaşındayım

X