Ünlü diyetisyene dava

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.828
Kız kardeşinin düğününde giyeceği kıyafete sığabilmek için kilo vermek amacıyla gittiği diyetisyen Hülya Çağatay Öke’nin uyguladığı soğuk lipofiz tedavisi sonucu karnında 8 santim büyüklüğünde yanık oluşan kadın dava açtı.
Sitene Ekle
unlu-diyetisyene-dava-4840653.Jpeg

Kliniğe 500 lira ödeyen ve 1500 liralık senet imzalayan S.B. savcılığa başvurdu. Karnında kalan yanık izleri için Adli Tıp Kurumu’ndan da rapor aldı. Savcılık, estetisyen hakkında ‘taksirle yaralamaya neden olmak’ suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Anadolu 55. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya diyetisyen Öke gelmezken S.B. hazır bulundu. Diyetisyenden şikâyetçi olduğunu belirten S.B., “Karnımdaki yanık izleri bir türlü geçmiyor. Kilo vereyim derken daha beter kilo aldığım gibi bir de yandım” dedi.

Diyetisyenin avukatı ise hâkime, “Bu tedavi şişman ve esmer kadınlarda böyle sonuç verebiliyor. Bu yanık değil hiper pigmentasyon. Yani müştekinin pigmentleri etkilenmiş” diye konuştu. Avukatın bu savunması karşısında S.B., “Madem böyle bir etkisi vardı neden bana bu tedaviyi uyguladılar? Neden beni yaktılar” diyerek tepki gösterdi. Tazminat davası da açacağını ifade eden S.B.’nin davası, sanık diyetisyenin dinlenmesi için ertelendi.

Kaynak: Habertürk

X