Üst Ön dişlerine kanal tedavisi yaptıranlar! Fikirlerinize ihtiyacım var.

Merhaba, yorumumu güncellemek istedim. Kist, enfeksiyon durumunu röntgen ile çok net görünüyor. Ön dişim 14 yaşındayken kanal tedavisi görmüştü. Kanal olan dişlerin dolguları zamanla aşındığından bakteriler o bölgede enfeksiyona sebep oluyormuş. Velhasıl Ön dişimi 4-5 seansta çekimden kurtardık🙏🏻

Başka bir doktor direkt çekim demişti. Eksik olan diş yerinde morarmalar olabiliyor, implantın ön çenede daha zor tuttuğunu olmazsa köprü yapacağını demişti doktorum. Alt ön çeneye defalarca implant denenmiş bir tanıdığım var, yani implant değil köprü de yapılabilir ama bence diş çekimini başka çaresi yoksa düşünün.. Benim dişimim ön tarafında çürükte vardı, kendi dişim hafif aşındırılarak kompozit lamine yapıldı, o kadar doğal duruyor ki, kendi dişim zannediyorlar. Ayrıca dişi tamamen kurtarmadan estetik işleme geçmezler. Benim öyle oldu en azından, yani diş tedaviye yanıt verdiğinde kurtarıldı demektir. Enfeksiyon kurutulunca kompozit lamineye geçildi.

Ben 1 senedir o koltuğa oturup kalkıyordum aşırı dişçi korkum vardı. Dişlerimin hepsini kaybetmek üzereydim, sakinleştirici ilaç alarak denedim yine olmayınca en sonunda korkumun üstüne gitmeyi başardım. Şimdi bu kadar beklediğim için çok pişmanım, Kanal tedavisi dolgu işleminden çok farklı değil hiç endişe etmeyin..🤗
Merhabalar, anladığım kadarıyla ön dişlerinize Lamine kaplama yaptırmışsınız. Öncelikle doktorunuzdan memnun kaldınız mı? Memnun kaldıysanız isim verebilir misiniz? Birde ne kadar ödediniz?

Herkese hayırlı akşamlar,

8-9 yaşlarında oyun oynarken düşmem sonucu Üst Dis etim yarildi ve ön 2 dişimin yüzeyinde kirilmalar deformeler oldu. bu süreç kendiliğinden gecti.. Ancak 1 disimde hafif sarimsi bir renk degisimi oldu. Bu sekilde 20 yildir yasiyorum.

Fakat ben bu durumdan hic memnun değilim. Her fotografta gulerken bir disim sari bir disim beyaz. Ve dislerimin ustu kirik kirik. Bi kac kez doktora da gittim. Kimi boyle kalsin dışın sağlam dedi. Kimisi dolgu yapalim ama renkli olur dedi.

Bugün doktora gittim. Yaşadıklarımı anlatınca dişime buzla uygulama yaptı ve sararan dişimle hic bir şekilde buzun soğukluğunu hissedemiyorum. Ancak diğer dişimle 2. Saniyede hissediliyor. Olması gerekende zaten hemen soğuğu hissetmekmis. Malesef sarımsı dişim yaralanma sonucu ölmüş. Yillardır ölü dişle ağrı sızı olmadan iyi yaşamışım.

Lamine yaptırmak istiyorum ancak doktorum önce ölü dişe kanal tedavisi yapilmali mutlaka diyor.

Ön dişler kök dişlere gore daha ince oldukları için kanal tedavisi daha rahat mi olur yoksa zor mu? Daha önce ozellikle ön 2 dişine kanal tedavisi yaptıranlar var mi? Nasil bir süreç yaşadılar.

Ayrıca sadece beyazlatma işlemi de pek ise yaramıyormuş bu ölü dislerde. Kanal tedavisi bu diş için şart. Ya da yaptirmayip böyle yaşamaya devam edicem.
Bana zirkonyum kaplama yaparlarken ön iki dişime de kanal tedavisi yaptılar, dişler oyuk oyuk oluyor dilimi değdirince çok huylandım 😂😂😂 kötü bir görüntüsü vardı, ağrısını soruyorsan ağrı yoktu ama o oyma yakma işlemi biraz sinir bozucu tabii

Herkese hayırlı akşamlar,

8-9 yaşlarında oyun oynarken düşmem sonucu Üst Dis etim yarildi ve ön 2 dişimin yüzeyinde kirilmalar deformeler oldu. bu süreç kendiliğinden gecti.. Ancak 1 disimde hafif sarimsi bir renk degisimi oldu. Bu sekilde 20 yildir yasiyorum.

Fakat ben bu durumdan hic memnun değilim. Her fotografta gulerken bir disim sari bir disim beyaz. Ve dislerimin ustu kirik kirik. Bi kac kez doktora da gittim. Kimi boyle kalsin dışın sağlam dedi. Kimisi dolgu yapalim ama renkli olur dedi.

Bugün doktora gittim. Yaşadıklarımı anlatınca dişime buzla uygulama yaptı ve sararan dişimle hic bir şekilde buzun soğukluğunu hissedemiyorum. Ancak diğer dişimle 2. Saniyede hissediliyor. Olması gerekende zaten hemen soğuğu hissetmekmis. Malesef sarımsı dişim yaralanma sonucu ölmüş. Yillardır ölü dişle ağrı sızı olmadan iyi yaşamışım.

Lamine yaptırmak istiyorum ancak doktorum önce ölü dişe kanal tedavisi yapilmali mutlaka diyor.

Ön dişler kök dişlere gore daha ince oldukları için kanal tedavisi daha rahat mi olur yoksa zor mu? Daha önce ozellikle ön 2 dişine kanal tedavisi yaptıranlar var mi? Nasil bir süreç yaşadılar.

Ayrıca sadece beyazlatma işlemi de pek ise yaramıyormuş bu ölü dislerde. Kanal tedavisi bu diş için şart. Ya da yaptirmayip böyle yaşamaya devam edicem.
Benim eşim yaptırmıştı 10 yıl önce ve temiz yapılmadığı için diş morardı on dişin aralarında çürükler oluştu üniversite hastanesi biz yapılan kanalı tekrar yapamayız diyor özel devlete gidin diyor kısacası bir karar verdiysen canım güvendiğin doktora git derim

Benim eşim yaptırmıştı 10 yıl önce ve temiz yapılmadığı için diş morardı on dişin aralarında çürükler oluştu üniversite hastanesi biz yapılan kanalı tekrar yapamayız diyor özel devlete gidin diyor kısacası bir karar verdiysen canım güvendiğin doktora git derim
Böyle durumlardan dolayı ben şuan yaptırmaktan vazgeçtim. Dişimde morarma , ağrı, sızı vs birsey yok. On yüzeyinde sadece hafif kırıklar ve cok hafif sararma var. Bu şekilde yıllarca yaşadım. Kanal yaptırıp sonrasinda daha kötü olacak diye düşündüm 😑 vazgectim

X