uzaktan eğitim lütfen yardımcı olurmusunuz

hayallperestt

Kimse %100 masum değildir..
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2011
1.742
34
32
Merhaba kızlarrr bişi sorcam benim bu sene 2 yıllık üniversite bitiyor. bi 2 yılda uzaktan egıtım okucam diyelim kı uzaktan eğitimi yapamadım bıraktım. diğer okudgm 2 yıllık üniversite boşa gitmıyo değil mi.?

Bende uzaktan eğitimle okuyorum, çok zor değil öyle kendini kısıtlama benim ikinci senem biraz konu takibi ile mezun olabilirsin..

Sorun varsa ben cevaplarım :KK42:

Bende uzaktan eğitimle okuyorum, çok zor değil öyle kendini kısıtlama benim ikinci senem biraz konu takibi ile mezun olabilirsin..

Mesela okuyamazsam diye dedim uzaktan eğitimi yarıda bırakırsam diğer okudugum 2yıllık bosa gıtmez degılmı yanı lıse mezunu sayılmam

benim sorum var arkadaşım nasıl nerden çalıştın sınavlara ben daha başlayamadım yaa 2 ay kaldı kalırsam sınıfta çok üzülürüm çook.böyle okuyunca imreniyorumm hee sanada başarılarr arkadaşım

ya peki yaşadıgın şehirdeki bı okulun uzakan eğitimini okuyabliyormusun ? ay aklımada okdr cok soru war ki uzaktan egıtımle ılgılı tüm bilgini paylasırsan sewnrm :) sınawlar nasıl sadece ara sıra notları almaya gidiyomuşun diye duydum

Öncelikle hayırlı olsun iyi dileğin içinde çok teşekkür ederim..

Hangi üniversite ve hangi bölüm olduğunu bilmiyorum seninkinin ama;

Ben Sakarya Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı (uzaktan eğitim) 2 sınıf öğrencisiyim ve bizde sistem şöyle..

İnternet üzerinden dersler pazartesi günleri bir haftalık olarak düzenli yayınlanıyor..

5. haftada kısa sınav1

9 haftada kısa sınav 2

10 haftada vizelerimiz oluyor internet üzerinden..

Daha sonra 14. haftada bizzat hafta sonu 2 gün iki oturum şeklinde c.tesi var pazar ünide öğretmen gözetiminde finallerimiz oluyo ve dönem kapanıyo..

şartlar ise her dönem 7 ders alıyoruz ve o dersleri okul bitene kadar vermek zorundayız..

diyelim sınavdan kaldık yaz okulu var, ondan da kaldın ikinci yıl birinci senenin derslerinide alıp verebiliyosun.. Bu şekilde 2 yıl hiç altan ders bırakmadan 2.00 ortalama şartıyla mezun oluyosun

aklına takılan bişey olursa her daim yazabilirsin.. rabbim herkese zihin açıklığı ve kolaylık versin..

bu uzaktan eğitimde çalışanlar ve açıköğretim okuyanlar içinde geeçrli mi?nerelerde var istanbul üniversitesinde duymuştum ben ,ama başka nerelerde var ,nasıl bulabilirim acabna?4 yıllık olmuyor mu bu uzaktan eğitim ?

Ben Sakarya Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı (uzaktan eğitim) 2 sınıf öğrencisiyim ve bizde sistem şöyle..

İnternet üzerinden dersler pazartesi günleri bir haftalık olarak düzenli yayınlanıyor..

5. haftada kısa sınav1

9 haftada kısa sınav 2

Daha sonra 14. haftada bizzat hafta sonu 2 gün iki oturum şeklinde c.tesi var pazar ünide öğretmen gözetiminde finallerimiz oluyo ve dönem kapanıyo..

şartlar ise her dönem 7 ders alıyoruz ve o dersleri okul bitene kadar vermek zorundayız..

diyelim sınavdan kaldık yaz okulu var, ondan da kaldın ikinci yıl birinci senenin derslerinide alıp verebiliyosun.. Bu şekilde 2 yıl hiç altan ders bırakmadan 2.00 ortalama şartıyla mezun oluyosun

aklına takılan bişey olursa her daim yazabilirsin.. rabbim herkese zihin açıklığı ve kolaylık versin..

ben bişey sorabilirmym? bilgisayar programcılığı nasıl bi bölüm? bende o bölüme gidebilirim..

Istanbul universitesi acik ve uzaktan egitim fakutlesi cografya ogrencisiyim.
Babam sehirdisi istemedigi icin boyle oldu :-(
Sinavlari icin istanbula gidiyorum yalnizca. Cok eglenceli oluyor :-D

Istanbul universitesi acik ve uzaktan egitim fakutlesi cografya ogrencisiyim.
Babam sehirdisi istemedigi icin boyle oldu :-(
Sinavlari icin istanbula gidiyorum yalnizca. Cok eglenceli oluyor :-D
bende düşünüyorum fakat sınavlar hafta sonu iki gün oluyormuş peki şehir dışından gelenler nerede kalıyorlar acaba oteldemi?tek başıma olacağım için aklıma çok takıldı.

bende düşünüyorum fakat sınavlar hafta sonu iki gün oluyormuş peki şehir dışından gelenler nerede kalıyorlar acaba oteldemi?tek başıma olacağım için aklıma çok takıldı.

Onu sen ayarliyorsun akraban varsa onda yoksa otelde mecburen ogrenci evleri falan var

5. haftada kısa sınav1

9 haftada kısa sınav 2

Canım derslerine katılıyor muydun ?

5. haftada kısa sınav1

9 haftada kısa sınav 2

uzaktan eğitime nasıl başvuru yapılıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

bende sakarya üniversitesi insan kaynakları bölümünde uzaktan eğitimde okuyorum . İK bölümü gibi kamu yönetimi , uluslararası ilişkiler , işletme , maliye gibi iktisadi idari ve işletme fakültelerinde bulunan progrm şekilleridir. bizim okul günlerimiz cuma ve cumartesi günleri oluyor . onun harici internet sitemiz var oradan video ve hocaların pdf olarak ders notlarına ulaşabiliyoruz. ama eğer gördüğünüz iki günlük ders size yetmiyorsa örgünler ya da ikinci öğretimle ile de derslere girebiliyorsunuz . derslere aynı hocalar giriyor aynı konu bi tık daha kapsamlı anlatılıyor . ben bölümümden çok memnunum denildiği gibi hafta içi part işler buluyorum dönemsel olarak o aralarda çalışabiliyorum . en büyük avantajı da diplomanızda uzaktan eğitim olduğunuz yazmıyor . örgünlerle aynı kategoride oluyorsunuz. harç ücreti olarak bir dönemde 877 + 877 olarak ödüyoruz ama 4 yıllık üniversite için değer:KK42::KK42:

X