Üzerimde çok yük var, içimi dökmek istedim...

by2016

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2015
260
113
32
İyi akşamlar KK'nın güzel hanımları,

Bu aralar biraz canım sıkkın, sadece içimi dökmek istedim. Belki de gereksiz kafama takıyorumdur, bir öneri verirsiniz ya da ne bileyim, yazmak istedim işte.
Ben mesleğim gereği çok sık seyahat etmek zorundayım. Haftada bir şehir değiştiriyorum. Bir yandan başka bir şehirde yüksek lisans yapıyorum, şu an ders dönemindeyim. Yüksek lisansa işe başlamadan önce başka bir şehirde başlamıştım, işe başlayınca ilk sene izin hakkım olmadığı için kayıt dondurmuştum. Sonra benim kayıt dondurduğum okuldaki danışman hocam dekan olarak benim çalıştığım şehre yakın bi üniversitede göreve başlayınca ben de kaydımı oraya aldırdım. Kaydımı oraya aldırmamın sebebi de hem hocadan dolayı derslere daha az giderek kolay geçerim diye düşünmem, hem de hocamın açılan ilk kadroda eğer sınavı kazanırsam beni yanına araştırma görevlisi olarak almak istemesi.
Şimdi benim canımı sıkan şu. Ben her hafta derse gitmek için şehir değiştiriyorum. Ders aldığım hocalara kendimi ispat etmeye çalışıyorum çünkü hiçbirisi beni tanımıyor. Hocaların verdiği ödevleri sunumları vs hazırlıyorum. Bir yandan benim kendi hocam ilerde akademisyen olma ihtimalime karşı beni hazırlamak için sürekli kongreye götürüyor. Bu da yer değişikli demek ve her kongreye ayrı ayrı hazırlanmam gerekiyor. E bir yandan kendi mesleğim var, onun gereklerini yapmaya çalışıyorum. Tüm zamanım çalışmakla geçiyor. Bu arada mobil bi mesleğim olduğundan ve işe başladığım şehirde önceden bir çevrem olmadığı için de bu tempoda ya bi dertleşeyim iki çay içeyim diyebileceğim kimse yok. Ailemin yanına da gidemiyorum haftasonları ders çalıştığım için. Uçak her gün yok ve otobüsle de 12 saat. Ve bu tempom hazirana kadar böyle. Haziranda en azından dersler bitiyor.
Kendimi çok dolu hissediyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Hakkınızı helal edin.

Hazirana kadar sıkın artık dişinizi. 2 ay kalmış şurada. YÖKün sitesinden de arş gör kadrolarını takip edin bence. Belki baska bir üniversitede işe başlarsınız. Sadece eğitim aldığınız üniversiteyle sınırlandırmayın kendinizi. Ne yazık ki ders dönemleri yoğun ve hep koşturmacalı geçiyor. Kolaylıklar dilerim.

Bana kalırsa çalışmak kadar güzel şey yok. Ne güzel işte boş duracak kendini dinleyecek vaktin yok.
Ben olsam böyle çalışmayı tercih ederdim ama sen istemiyorsan birinden vazgeçmek zorundasın. Yani başka bir seçenek yok ki. Ama eğer birini seçeceksen de ilerde yapmak istediğin iş olsun. Sadece parası için ya da unvan için yapacağın birşey olmasın derim.

Allah kolaylık versin. Yogun bir hayatin var. Yukseklisanstan filan arkadas edinmeye calis.

Bana kalırsa çalışmak kadar güzel şey yok. Ne güzel işte boş duracak kendini dinleyecek vaktin yok.
Ben olsam böyle çalışmayı tercih ederdim ama sen istemiyorsan birinden vazgeçmek zorundasın. Yani başka bir seçenek yok ki. Ama eğer birini seçeceksen de ilerde yapmak istediğin iş olsun. Sadece parası için ya da unvan için yapacağın birşey olmasın derim.
Aslında haklısınız. Şu an işimi bırakmak gibi bir durumum yok, çünkü akademisyen olacağım kesin değil. Okulu bırakmak da istemiyorum, çünkü araştırma görevlisi olmayı şu anki mesleğimden daha çok istiyorum. Benim sanırım biraz motive olmaya ihtiyacım var. Çok teşekkür ederim.

Bu da geçer takılmayın, çok zaman da kalmamış. Ders aşamasını geçince rahatlayacaksınız.

Kiz Allah seni ne guzel aksiyonlu geçiyor işte hayatın. Zamanında benim de böyle bi hocam olaydı şimdi yrd. doç. olmuştum :halay:
Sabretmek gerek...

Kiz Allah seni ne guzel aksiyonlu geçiyor işte hayatın. Zamanında benim de böyle bi hocam olaydı şimdi yrd. doç. olmuştum :halay:
Sabretmek gerek...
Bir de bana sorun aksiyonu. Evim işim okulum 3 ayı şehir :) haftada 2 şehir değiştiğim oluyor. Belki bugünleri de özleyeceğim haklısınız. Üniversitede mi çalışıyorsunuz ?

Yaptığınız harika güzel. Monoton bir hayat değil. Kendiniz için her şeyi yapıyorsunuz. Sizi çok takdir ettim ve özendim.

Bir de bana sorun aksiyonu. Evim işim okulum 3 ayı şehir :) haftada 2 şehir değiştiğim oluyor. Belki bugünleri de özleyeceğim haklısınız. Üniversitede mi çalışıyorsunuz ?
Öğretmenim ben. Akademik hayat zor ya çekişmeler falan Allah kolaylık versin.

Yaptığınız harika güzel. Monoton bir hayat değil. Kendiniz için her şeyi yapıyorsunuz. Sizi çok takdir ettim ve özendim.
Monotonluk değil zaten yakındığım. Dışardan bakıldığında aslında çok aktif gibi görünüyor, kongreler, sunumlar, okul ve iş. Ama ben yetişmekte zorlanıyorum ve dertleşmek istiyorum biraz bazen birisiyle. Buraya da o yüzden yazdım ve iyi geldi. Çok teşekkür ederim.

Öğretmenim ben. Akademik hayat zor ya çekişmeler falan Allah kolaylık versin.
O çekişme kısmı ne fena biliyor musunuz? Asıl hocamla çalıştığım bir esere benzer bir konuda bir çalışma yapıyoruz şimdi ders aldığım bir hocayla. Asıl hocamın görüşlerini nasıl eleştiriyor nasıl yeriyor kadını anlatamam. Eleştirmek en doğal hakkı ama her şeyin bir usulü var.

Monotonluk değil zaten yakındığım. Dışardan bakıldığında aslında çok aktif gibi görünüyor, kongreler, sunumlar, okul ve iş. Ama ben yetişmekte zorlanıyorum ve dertleşmek istiyorum biraz bazen birisiyle. Buraya da o yüzden yazdım ve iyi geldi. Çok teşekkür ederim.
Monoton değilsiniz yani bu çoook güzel demek istedim :) İçindeyken eminim çok zordur ama dışarıdan bir gözle çok takdir ettim gerçekten. Çok güçlü ve akıllı görünüyorsunuz. Dertleşmek hatta arkadaş olmak isterseniz buradayım :KK200:

Monoton değilsiniz yani bu çoook güzel demek istedim :) İçindeyken eminim çok zordur ama dışarıdan bir gözle çok takdir ettim gerçekten. Çok güçlü ve akıllı görünüyorsunuz. Dertleşmek hatta arkadaş olmak isterseniz buradayım :KK200:
Yazım biraz sert gibi olmuş şimdi fark ettim kusura bakmayın. Orda kendimi açıklamak istedim yani size ters bir şey söylemek gibi anlamayın. Çok teşekkür ederim. Yazarım artık size ara sıra o zaman :)

Yazım biraz sert gibi olmuş şimdi fark ettim kusura bakmayın. Orda kendimi açıklamak istedim yani size ters bir şey söylemek gibi anlamayın. Çok teşekkür ederim. Yazarım artık size ara sıra o zaman :)
Yok ters anlamadım, stresinize veririm zaten :KK48: Tabi ki çok sevinirim :KK15:

X