Uzun bir ic dökme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herseyin en dogrusunu bilip, mukemmel bir erkek oldugunu dusundugu icin psikolojisinin bozuk oldugunu kabul ettiremezsiniz, cift terapisinede yanasmaz. Hatta sizin psikolojinizin bozuk oldugunu kabul ettirmeye calisir. Insani cildirtir, sonra agliyorsun, bagiriyorsun bak demekki psikolojin bozuk der. Halbuki artik tum iletisim yollarini denemis, caresizlikten agliyor ya da kendini anlatmak icin bagiriyorsundur. Yasadiklariniz gercekten cok agir 1/10unu bile yasamadim ama bosaniyorum. Tavsiyem asla ama asla cocuk yapmayin. Hem hamilelik donemi cok yıpratıcı geciyor hem bebekle beraber bosanmak zor. Kendi iradesi ile psikiyatriste gitmez ya da cift terapisi kabul etmezse adami değiştiremezsiniz

Herseyin en dogrusunu bilip, mukemmel bir erkek oldugunu dusundugu icin psikolojisinin bozuk oldugunu kabul ettiremezsiniz, cift terapisinede yanasmaz. Hatta sizin psikolojinizin bozuk oldugunu kabul ettirmeye calisir. Insani cildirtir, sonra agliyorsun, bagiriyorsun bak demekki psikolojin bozuk der. Halbuki artik tum iletisim yollarini denemis, caresizlikten agliyor ya da kendini anlatmak icin bagiriyorsundur. Yasadiklariniz gercekten cok agir 1/10unu bile yasamadim ama bosaniyorum. Tavsiyem asla ama asla cocuk yapmayin. Hem hamilelik donemi cok yıpratıcı geciyor hem bebekle beraber bosanmak zor. Kendi iradesi ile psikiyatriste gitmez ya da cift terapisi kabul etmezse adami değiştiremezsiniz
doğru cikarimlarda bulundunuz gercekten oyle. bazen karşıma dikilip bence sen bi doktora git beni kafanda canavar gibi dusunmussun ben o kadar kotu biri degilim sen cok sinirlisin diyor. bir keresinde kendi istegimle gitmek icin randevu aldim bana dedi ki ne gerek var simdi psikologa senin bir seyin yok ki😀

doğru cikarimlarda bulundunuz gercekten oyle. bazen karşıma dikilip bence sen bi doktora git beni kafanda canavar gibi dusunmussun ben o kadar kotu biri degilim sen cok sinirlisin diyor. bir keresinde kendi istegimle gitmek icin randevu aldim bana dedi ki ne gerek var simdi psikologa senin bir seyin yok ki😀
Benimkide uzman cocuk doktoru, kadin hastalıkları uzmani, 30 yillik ev hanimi, 5 cocuk buyutmus gibi konusur dururdu. Hakkini yiyemem guzel temizlik yapar, cocuk bakar ama her konu hakkında fikrinin olmasi beni cildirtiyordu. Ayrildiktan sonra anladim ki kesinlikle ayni segmentte değiliz. Okumus, yıllardır calisiyor ama sacma sapan bir vizyona sahipmis. Sevgiliyken az konusur diye uzulurdum, cok mu asiktim da goremedim bazi seyleri bilmiyorum. En guzeli yollari ayirmak

ben benim alanima gecilmedigi surece hic yasak koymuyorum istedigini yapabilir. Ona sadece bir kere gitme dedim o da konuda bahsettigim mesela ki arkadasinin sagda solda gordugu guzrl kadinlarla ilgili attigi mesajlari yakalamistim. kim esininde onunla absurt bi yere gitmesini ister?
absürt bir yere gitmek dediğiniz plaj ama
e siz tesettürlüsünüz gitmiyorsunuz
adam da siz gidemediğiniz için gidememiş oluyor bu durumda?

o değil de böyle şeyleri evlenmeden hiç konuşmadınız mı en onu anlamadım?

benim bildiğim muhfazakar kadınlar içinde mehir olarak "toplu taşımaya binmemeyi" talep edeni var
yani ya kocası alıp bırakacak her yere (genelde olmuyor tabi kadın gündüz bir yere gidecek adam işte, olamıyor gibi) ya da altına araba alacak

nikah bir akid, (madem muhafazakarsınız diye söylüyorum) bunlar hep baştan konuşulan şeyler...tatile nasıl gidecez (yahu insan balayını bile son ana kadar bilmez mi?), ailelerle nasıl olacak, iş bütçe, sosyal hayat...

Hep kurallar olucak kurallari o koyucak sende itimat ediceksin.Ise baslamak istedim izin vermedi, arkadaslarimla olmak istedim,evli kadinin disarda ne isi var dedi.ailemle gunduz kendi kendime bulusmak istedim toplu tasimaya ne gerek var dedi, e dedim ehliyet alayim, arabami vermem parcalar pahali dedi. :) Benim icin son damla cumartesi günü oldu. Farkettim ki o bana her sekilde karisabiliyor ama ben karismaya kalkinca kiyametler kopariyor. Dedim ki sen hep hakli ve magdursun guzel rol yapiyorsun. Rol degil zaten hep hakliyim dedi

tüm bunlara göre herhalde adamı hiç görmeden evlendiniz....benim anladığım bu yani.

Benimkide uzman cocuk doktoru, kadin hastalıkları uzmani, 30 yillik ev hanimi, 5 cocuk buyutmus gibi konusur dururdu. Hakkini yiyemem guzel temizlik yapar, cocuk bakar ama her konu hakkında fikrinin olmasi beni cildirtiyordu. Ayrildiktan sonra anladim ki kesinlikle ayni segmentte değiliz. Okumus, yıllardır calisiyor ama sacma sapan bir vizyona sahipmis. Sevgiliyken az konusur diye uzulurdum, cok mu asiktim da goremedim bazi seyleri bilmiyorum. En guzeli yollari ayirmak
bilgili olsun sorun degil beni de bildiklerini dikte etmeye calismasi cildirtiyor. yahu ben farkli bir gorusu savunuyorum akil benim keyif benim

absürt bir yere gitmek dediğiniz plaj ama
e siz tesettürlüsünüz gitmiyorsunuz
adam da siz gidemediğiniz için gidememiş oluyor bu durumda?

o değil de böyle şeyleri evlenmeden hiç konuşmadınız mı en onu anlamadım?

benim bildiğim muhfazakar kadınlar içinde mehir olarak "toplu taşımaya binmemeyi" talep edeni var
yani ya kocası alıp bırakacak her yere (genelde olmuyor tabi kadın gündüz bir yere gidecek adam işte, olamıyor gibi) ya da altına araba alacak

nikah bir akid, (madem muhafazakarsınız diye söylüyorum) bunlar hep baştan konuşulan şeyler...tatile nasıl gidecez (yahu insan balayını bile son ana kadar bilmez mi?), ailelerle nasıl olacak, iş bütçe, sosyal hayat...

tüm bunlara göre herhalde adamı hiç görmeden evlendiniz....benim anladığım bu yani.
hayir hanimefendi ben muhafazakar oldugum icin degil yuzmeyi bilmedigim icin otele gitmek istemedim. yuzmr bilmiyorsan tatil yerinde guneslenirsin ve hasema ile zor olur takdir edersiniz. bir villa da kalmak iki kisininde sorununu cozer diye dusundum. absurt bir yer olarak onu kastetmedim yani. ve evet evlenmeden once bana karismadigi benim gezmemi tozmami bildigi ozgur oldugumu bildiği halde ses etmedigi bunlari sonradan sorun haline getirdigi icin haberim olmadigini biliniz

evet sonda belirttiginiz ozellikler bende mevcut
Oda aileniz size sanki üçüncü ebeveyn de saanki sizmissiniz gibi davrandığı için.

Yani siz aile evinde fazla sorumluluk alan، anne/babasını hep memnun etmek isteyen bir cocuktunuz. Hiç problem çıkarmaz, " hayır" demezdiniz.

Oda aileniz size sanki üçüncü ebeveyn de saanki sizmissiniz gibi davrandığı için.

Yani siz aile evinde fazla sorumluluk alan، anne/babasını hep memnun etmek isteyen bir cocuktunuz. Hiç problem çıkarmaz, " hayır" demezdiniz.
problem yaratmak icin bana pek sira gelmedi ailemde. genel problenleri hep babam cikartiyordu. bizde onun arkasini toparliyorduk. ben hep annemi memnun ve mutlu etmeye calisma gorevini ustlendim icten ice yuzu gulsun diye aslinda benim sorumlulugum degildi ama oyle gelişti sanirim ordan gelen bir aliskanlikla burda da ayni sistemi devam ettirmeye calisiyorum soylediginize gore dogru mu anladim

Siz onun isteklerine uymayinca ne oluyor?
Hani ondan onay almak yerine söyleyin ve çikin dışarı.
Nasıl tepki verir?

Siz onun isteklerine uymayinca ne oluyor?
Hani ondan onay almak yerine söyleyin ve çikin dışarı.
Nasıl tepki verir?
ben zateb yapabilir miyim edebilir miyim gibi izin cumleleri kullanmiyorum. yapacagim seyler zaten sınırlı bahsettigim gibi. onu da onceden haber veriyorum tepkisini de gormus oluyorum. bildigimi okuyorum. hosuna gitmediyse sonrasinda cenesiyle canimi okuyo sinir sistemi mi alt ust ediyo

ben zateb yapabilir miyim edebilir miyim gibi izin cumleleri kullanmiyorum. yapacagim seyler zaten sınırlı bahsettigim gibi. onu da onceden haber veriyorum tepkisini de gormus oluyorum. bildigimi okuyorum. hosuna gitmediyse sonrasinda cenesiyle canimi okuyo sinir sistemi mi alt ust ediyo
O zaman takmamayi deneyin bir süre .
Bakalım o zaman ne yapacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X