Vajinal mantar cözüm

Merhabalar 2018-2019 gibi vajinal mantarla olan derdim başladı 2020 ye kadar çekm bu sıkıntıyı gitmediğim devlet hastanesi özel üniversite hastaneleri( en ünlü dediğimiz) kalmadı. hepsi birbirine benzer mantar ilaçları antibiyotikler yazıp gönderdi kimisini haftada 1 gün 3 ay kullandım kimisi bir hafta ama asla geçmedi artık psikolojim bozulmuştu aids olduğum için bağışıklığımın düştüğünü bile düşündüm o sıralar eşimle sevgiliydik henüz cinsel ilişki kabus olmuştu her ilişki sonrası peynirimsi akıntı var mı diye kontrol ederdim özgüven zaten yerlede birde kaşıntısı akıntısı ayrı ( Allah’m çok zor günlerdi Rabbim hepinize şifa versin inşallah çok iyi anlıyorum bu derdi çekenleri) çay ağacı yağları, sarımsakk fitilleri sirkeli oturma banyosu, probiyotikler vajinal ve ağızdan, çörek otu yağı içmeleri( bağışıklık için) yapmadığım denemediğim yol kalmadı. her gece bunu araştırıyordum. Hemşirelik mezunu olduğum için terimlere oldukça hakimim başladım makaleleri araştırmaya neyse uzun lafın kısası Borik asiti buldum bunu da konya da bi eczane yapıyormuş gittin doktoruma yazdırdım( Dr Polat dursun.) tabi bu sırada hpv pozitif smear temiz bide üstüne mantar türüne de bakıldı normal candida. Borik asiti kullandım ama aynı dönemde şekersiz glutensiz eliminasyon diyetine başlamıştım bi fonksiyonel tıp diyetisyeniyle beraber. ( öyle bıkmıştım ki bu hastalıktan inanılmaz bir diyet yapmışım şimdi hayret ediyorum. ( süt süt ürünü yok kurubaklagil yok şeker un yok ve bi takım takviyeler) Binlerce kez şükürler olsun bitti gitti kurtuldum. asla umudunuzu kaybetmeyin ben bu hastalık yüzünden evlenmek bile istemiyordum gittiğim her dr da özgüvenle hallederiz çözeriz diyordu sonra boş. 2 yıl oldu çok şükür bi daha olmadım. İnsan yaşadıklarını unutuyor bazen aklıma gelir şükrederim çamaşırının kuru olması kaşınmadan durabilmek istediğin an ilişkiye girebilmek ne güzelmiş. Borik asiti kesin deneyim derim Bu arada siz bu kadar çaresiz ve umutsuz olunca her söyleyene güvenip bu çok iyi gelir dediklerine sarılıyorsunuz( çörekotu yapı ve sarımsak gibi) kendime söz vermiştim bu hastalıktan kurtulursam çözümünü her yere yazacağım diye bir kişiye bile faydam olursa özellikle bu konuda benden mutlusu yok.
Ne güzel cok gecmis olsun. Borik asiti defalarca denedim. En son 45 günlük borik asit tedavisi oldum ama tedavi bitti, aninda bi daha basladi. Benim de diyetten baska çözümüm yok sanırım.. Hala devam ediyor musunuz diyete

Merhabalar kızlar tam bir yıl süren bajinal mantar problemimden sonra 4 aydır sorun yaşamamanın mutluluguyla buraya yazmak istedim 23 yaşındayım ve son bir bucuk yılda 26 kez özel hastane devlet hastane üniversitesi kadın hastalıklar muaynesine gitmişim sayısız kan idrar hepsi temiz cıktı erkek arkadaşımla her birlikte oldugumda tekrarlayan 14 gün her gün fitil kullanmama ragmen fitil kullanırken bile tekrarlayan bi illetle uğraşıyordum sayısız kez doktorlara agladım dışarda oturamıyordum uyuyamıyordum uykumdan uyanıyordum kaşıntı degl artık acıdan ve kac defa ellerimle kendimi temizledigimi acıdan ben bilirim dünyanın en migde bulandırıcı şeyi kesseler kurtulsam diye nelerle uğraştım sirkelerin hepsini denedim tentiridyot sürdüm kac ay probiyotik haplar 200-300 liralık vajina florası için haplar asla işe yaramadı düzenli kullandım 4-5 ay asla legene ilaclı su koyup oturdum doktorun söyledigine göre sayısız ph düzenleyiciler fitiller 1 ay boyunca her gün zalain fitil koydum hapta kullanıyordum fitil koyarken bile mantar oluyordum ne antibiyotik kullandım ne başka birşey nede pis biriydim oldu ve bulaştı ve gitmedi tüm olay bu neyse sizde ben gibi aglıyorsanız hiç birşey olmadı diyosanız o zaman şimdi iyi dinleyin bi gün dabah aglayarak uyandım günlerden Çarşamba pazartesi yeni doktora gitmiş ve fitil koymuştum igrenc bi agrıyla uyandım fitilden dsha büyük bi o katı görüntü cıktı içimden doktora gidicem ama ilk doktora ya şunuda denesek demek için araştırma yapıyorum yine adanada bi kadın hastanesi özel kronikleşmiş 6 ayı gecmiş mantar hastaları için borik asit takviyesi uygulayıp en kısa sürede saglıklarına kavuşturuyoruz yazmış bende doktora gittim ben sana borik asitli yıkama jeli verdim dedi sorun icte ama benim diye söylesemde olmuyor demekki ben seni başka bi doktora yönlendireyim diyip 5-6 aylık doktorum bunu söyledi neden bu kadar ay direttin o zaman diye sinirlenip eve gittim tabi ağlıyorum borik asit vajinal mantar diye girdigimde burda bir iki yazı gördüm onedio da yazılar vardı ama onedioda ne oldugunu cözememiştim borik asid diyor içiliyomu yeniyormu takviye hap mı anlamadım burdaki bir cok kadın böyle iyileşmiş iyileşmedim diyeni duymadım ama borik asid aldım eczaneden antidepresan kapsul haplar vardı evde onları boşaltıp içlerine borik asit doldurdum beniö gördügüm yazıda bi kadın doktor önerdi demişti sabah 2 akşam 2 konulmasını söylemiş ben regli oldugum için o hafta günde bir defa koydum sadece reglim bittiginde sıkıntım yoktu ama yazıda kronikleşmiş kişiler 14 gün kullanıp sonra haftada bire düşürsün yazıyordu 14 gün aralıksız kullandım her sabah içinizden su gibi birşey akıyor ama su gibi fitil gibi kesinlikle degil sonrada hafta da bire düşürdüm ben ilk kullanmaya başlamamdan sonra 3. 4. Günde tamamen bitmişti içimden parcalar cıkmadı gayet kendi kendine cözüldü bir bucuk ay sonra bırakıp kontrol etmeye başladım gerçekten bittimi diye o günün üstünden 4 ay gecti şükürler olsun 4 ay içinde sadece bir kere korktum bi batma olmuştu hemen koydum bi tane fitil gibi ama asla mantar olmadım ve tedavi sürecimde doktora giderken mantarım geciyordu fitili kullandıktan 3-4 gün sonra kokulu akıntım başlıyordu doktora gidiyordum mix ovul ve bi şiringalı krem veriyordu geciyordu koku akıntım gittiyse hemen mantar oluyordum içim parca parca yine bitiricek olursam borik asit alın hemen ve yapın dua ediceksiniz bunu kullanan doktorlarda varmış korkulucak birşey yok asla İÇMEYİN ama tabiki bu vajinaya koymak için fitil ve kronikleşmiş gecmeyen kişiler kullansın bence yoksa gerek yok çektiğim acılara göz yaşlarına yazık gerçekten
Şimdi nasılsın

X