Vajinismusu Nasıl Yendim!

cicekkiz90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2024
1
0
33
Merhabalar,
4 yıllık evliyim, vajinismus hastalığımı Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu ile yendim. İyi ki yolum onunla kesişti.
Egzersizlerden, tedavi yöntemlerini anlatmadan önce Nazife hanım vajinanın ne olduğunu nasıl bir anatomik yapısı olduğu anlatıyor. Çoğu kişi belki de ay bilmiyor muydun nasıl bilmezsin diye düşünen olursa zaten bilmediğimiz için bu sorunu yaşadığımızı düşünüyorum.

herkes eminim vajinanın ne olduğunu bildiğini düşünüyordur bende öyle düşünüyordum ama Nazife hanım anlattığında nasıl bir şey olduğunu aslında doğru bilmediğimizi anlıyorsunuz.

Bazı insanlar bir şeyi başaramadıklarında belli şeyler mantığına oturmadığı için yapamayıp sonrasında mantığında oturup kafasındaki bütün sorun işaretleri tamamlandığında başarıya ulaşırlar. bende öyle biriyim. Nazife hanım sağolsun bütün her şeyi açıklayarak önce kendi kafam da sorduğum soruları cevaplayarak vajinismusu yenmemi sağladı.

Tedavi sürecim de muayeneyle birlikte başlayan süreçle sonrasında ki herşey o kadar hızlı ve kolay geçti ki gerçekten bende artık bumuymuş diyorum.
Umarım bu sorunu yaşayanlar süreçlerini daha fazla uzatmadan çözüme kavuşurlar.
Op. Dr. Nazife Ergen Micozkadıoğlu hocama çok çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki var.

X