Vajinismusu parmak egzersizi olmadan yenen var mı?

gmazra11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2023
7
3
Herkese merhaba ben 8 aylık evliyim balayında başlayan vajinismusum var. Sonrasında önce erteleme ardından deprem olması sebebiyle evlilik hayatı kalmadı. Erteledikce gözümde büyüyor. İnternette birkaçı doktorun parmak egzersizi olmadan tedavi ettiğini gördüm. Ancak bulunduğum yerde böyle tedavi eden yok. Deprem bölgesindeyim. Parmak egzersizi olmadan yenen var mı vemcaine sprey denedim pek işe yaramadı. Ne olur yardımcı olur musunuz?

Bildiğim kadarıyla öyle yerlerle dilatör set ile tedavi yapıyorlar yanlış bilmiyorsam. Sizde evde alıp çalışabilirsiniz. Ama ertelemeyin

Ben de vajinismus yasadim parmak egzersizi igrenc geliyordu midem bulanıyordu düsününce bile dilatörle tedavi oldum kendi kendine ya da spreyle ilacla gecmez

Bayağı zaman geçti dilator set aldım son boya kadar alabiliyorum ama eşimle olmuyor siz nasıl başardınız yardım eder misiniz
Konuyu 6 ay önce açmışsınız, hala uğraşıyorsunuz bununla. Adıyaman’da yaşıyormuşsunuz. Gaziantep’te çok iyi bir doktor var. Bütçenizi ayarlayın, tedavinizi olun. Üç beş günlük mesele için aylarınız yıllarınız gidiyor.

Bayağı zaman geçti dilator set aldım son boya kadar alabiliyorum ama eşimle olmuyor siz nasıl başardınız yardım eder misiniz
Merhaba ben Reyyan Özcan Temizkan hocada tedavi oldum.Siz son boya kadar alabiliyorsaniz baya asama katetmissiniz demektir kayganlastiriciyla falan esli deneme yaptiniz mi ?

Herkese merhaba ben 8 aylık evliyim balayında başlayan vajinismusum var. Sonrasında önce erteleme ardından deprem olması sebebiyle evlilik hayatı kalmadı. Erteledikce gözümde büyüyor. İnternette birkaçı doktorun parmak egzersizi olmadan tedavi ettiğini gördüm. Ancak bulunduğum yerde böyle tedavi eden yok. Deprem bölgesindeyim. Parmak egzersizi olmadan yenen var mı vemcaine sprey denedim pek işe yaramadı. Ne olur yardımcı olur musunuz?
Malatya da zercan hanım bir de özlem hanım var bu konularla ilgilenen bir de turgut Özal tip merkezi var burda araştırma der herkes orda da esra hanım var gelme imkanınız varsa eğer mutlaka gelin

Parmak sokamadıgınjz bir yere penisin girmesi daha zor olur. Parmakta amaç hem bölgeyi tanımak bundan utanmamak hem de ardından daha kalın bir şeyin girmesi öncesi başlangıç oluşturmak. Dilator alıp deneyebilirsiniz ellemek ilk başta problem oluyorsa

Egzersiz olmadan yenilmiyor. Ya parmak ya dilatör bir şekilde alıştırma yapmanız gerekli. Eski vajinusmusluyum ordan biliyorum

Bu kadar zamandan sonra çok şükür ben de vajinismusdan kurtuldum. Biri yorum yapmıştı 6 ay olmuş tedavi olun diye bu söz biraz da kendime getirdi diyebilirim. Öncelikle sprey, krem dilator set hepsini aldım uğraştım Ana nafile. Ne yapsam eşimle olmuyordu. sinir stres herşey tavan. Dilator setin en büyük boyunu bile alıyordum olay dar olması vs değil tamamen eşim girmeye çalıştığında vücudumun kaskatı kesilmesiydi . En son bir psikiyatrist buldum Instagramdan adını vermeyecegim reklam yaptığım sanılsin istemiyorum. İki gün dört seans yaptık. Aslında bildiğimiz şeyleri söylüyor ama bunun bir tedavi yöntemi var ve o yolu izliyorlar. Vajina etrafındaki kasları kontrol etmeyi öğrenmek gerekiyor. Ben dilator seti yapabildiğim için belli bir aşamaya kadar gelmiştim. 2. Günün sonunda eşim deneyelim dedi hayal kırıklığı korkusuna rağmen denemek istedim vajina etrafındaki kasları gevşetmeye odaklandım ve eşim girebildi sonunda ve şunu samimiyetle söylüyorum ki dilatorden daha zor değildi. Toplumda duyduğumuz saçma sapan şeyler ikram zihnimiz kirleniyor. Bu kadar zaman sonra çok şükür diyorum. Tüm hemcinslerime aynı mutluluğu diliyorum. 🌸

X