Varikoseli öğrenince yaptıklarımız

manifest47

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2023
8
4
29
Kızlar 2022 ağustosta evlendik ve uzun süre bebek düşünmeyecektik. Sonra 2023 haziranda düşünmeye başladık. Hemen kadın doğuma gittim ve tüm kontrollerimi yaptırdım bir sorun yoktu. 4-5 ay denedikten sonra eşimede test yapması için baskı yaptım. Toplam sperm sayısı 25 mio. İleri hızlı hareket %1 ve morfoloji 2 toplam hareket sadece 8 çıkmıştı. Renkli dopler çekildi ve çift taraflı varilosel tanısı konuldu. Ben hemen Çakşır suyu ve keçi boynuzu pekmezi takviyesine başlattım ve sigarayı günde 3 düşürdü normalde 2 pakete yakın içiyordu. Ameliyat olmasından önce özeldeki doktor bir test daha istedi 2 hafta sonraki testte sayı aynı morfoloji 3 ileri hareketli hız 9 toplam hareket 19 çıkmıştı hareketsizlik ise 92 den 81 e düşmüştü. Doktor 2 haftada bu sonuca şaşırmıştı ve ameliyat sonrası daha da iyi olacağını söyledi. Aralık 5, ameliyatı oldu. Hala Çakşır suyu ve pekmeze devam ediyor sigarayı da aynı şekilde 3-4 içiyor. Şubat ayında tekrar kontrole gidecek. Ameliyattın üzerinden 2 hafta geçti ve şuan normal hayatına devam ediyor. Umarım güzel haberler size verebilirim.

Kızlar belki göreniniz olur 5 aralıkta ameliyat olmuştuk ileri hız %8 di bugün 22 Şubat ve 3 ay bile dolmadı ileri hızımız %28 olmuş hareketsizlik %64 e düşmüş ve toplam hareket 19 dan %36 ya çıkmış

Kızlar belki göreniniz olur 5 aralıkta ameliyat olmuştuk ileri hız %8 di bugün 22 Şubat ve 3 ay bile dolmadı ileri hızımız %28 olmuş hareketsizlik %64 e düşmüş ve toplam hareket 19 dan %36 ya çıkmış
Benim esimde de var ama doktor ameliyat olanlarından olmadığını söyledi sperm sayısı iyi ama diğerleri iyi değil perşembe günü tekrar test vericek inşallah yüksek çıkar

Bizim sperm sayımızda problem yoktu sadece ileri hız sorunumuz vardı bu kadar kısa sürede sonuç almayı beklemiyorduk inşallah sizde güzel sonuçlar ile karşılaşırsınız

Bizim sperm sayımızda problem yoktu sadece ileri hız sorunumuz vardı bu kadar kısa sürede sonuç almayı beklemiyorduk inşallah sizde güzel sonuçlar ile karşılaşırsınız
Bizde ileri, yavaş, yerinde hareketli hepsi ℅10 gösteriyor sperm hareketinde birşey yazmıyor umarım hemen atlatırız ve ben işlerimize kavuşuruz 💕🤲

Testler farklı oluyor sanırım bizde toplam hareket ve ileri hız sonucu var yine paylaşırsın sonucu inşallah evet en kısa zamanda bebişlerimize kavuşur burada biribirimizle paylaşırız 😘🙏

Merhaba kızlar bizdede sonuc böyle solda varikosel var
IMG_0207.jpeg

X