Vazgeçmeyin bebeğinizden

Umutolhayata

Allah var Gam yok şükürler olsun Rabbim'e
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2021
11
11
LÜTFEN OKUYUN.. Umut'umla bizim gerçek hikayemiz..bunları yazıyorum çünkü bir bebeğin yaşama hakkını elinden almanıza engel olabilirim belki.. hamileliğimde ikili tarama testim çok yüksek down sendrom riski cikti.dokttor gerekli Testler yapıldıktan sonra eşinizle imza atıp bebeğimizi aldırabileceğimizi söyledi.. başka hiçbir test yaptırmadık sonuç ne olursa olsun vazgecmicektik çünkü Rabbimin emanetiydi evlatlarim bize.Eşimle birlikte bebeğimizden vazgeçmeyi asla düşünmedik aksine dawm sendromlu doğarsa nasıl hayatını kolaylastiririz eğitimi nasıl verilir, diye arastirmaya ve bu durumu bebeğimiz doğana kadar en yakınlarımız haricinde kimseyle paylaşmama kararı aldık. Utandigimiz için değil olumsuz yorum duymamak adına öğrendiğimiz ilk gün hastane koridorunda aldık Eşimle bu kararı.Korkuma 2ay hastaneye gidemedim bebeğime birşey olur, doktordan aldırın kelimesini duymamak için. Çok zor günlerdi Dışım gülerken İçin ağlaması ne demek olduğunu öğrendiğim günlerdi..Sonra bi yazı çıktı karşıma içini Ferah tut bunca sıkıntınin ve derdin bı anlamalı olmalı.Belkide kalbin olgunlaşması icin bunlar bir Nimettir.Belkide dilin duaya alisiyordur.Belkide sen sen oluyorsundur.unutma ki; Allah'ın en sevdikleride hep sıkıntı içerisindeydi..Belkide sen Allah'ın sevdiğindensin..Sonra kendimi sorguladım bir yerde hata mi yaptım diye..eksikliklerimi çok şükür tamamladım.gunlerce gerçek hikayeleri okudum %100 engelli dedikleri çocukların sağlıklı doğduğunu %100 sağlıklı dedikleri bebeklerin engelli doğduğunu okudum. Rabbim kimseye yaşatmasın evlat çok başka birşey..Engelli çocuğa sahip Anneler sizin anneliğinizin yanında ben Anneliğimi 1000 defa sorgularim.. beni ihtimali bana birşey olursa kim bakar korkusu bitirdi..Rabbim cok büyük duanın gücüne İnanın Vazgeçmeyin bebeklerinizden lütfen yaşama haklarını elinden almayin..Gaybi bilen Allah'tır..Rabbime İnanin.unutmayın Her canlı Engelli adayıdır bir saniyemizin garantisi yok bir saniye sonra %100 engelli olmicamizin garantisi var mı.. Rabbim'e ne kadar sukretsem az cokk şükür bebeğim çok sağlıklı doğdu kul yapımı aletlere cihazlara inanıp yikmayin ahiretinizi vazgeçmeyin canınızdan..

Son düzenleme:
Ikili test sonucunuz risk oranı neydi? Burun kemiği ense ölçümü nasıldı?

Doktor yaptırmam gerektiğini söyledi fakat ben yaptırmadım çünkü sonuç ne olursa olsun bebeğimden vazgecmicektim.
Tamam o zaman.
sadece tarama testiyle zaten hiçbir doktor gebeliği sonlandırmaz. Amniyosentez de tanı testidir, kesin sonuçtur, onunla birlikte gebelik sonlandırılabilir.
Sizin sadece risk yüksek çıkmış. Adı üstünde tarama testi. 1/146 çıkmış, 145 gebelik sonucu normal kromozomlu bebek doğacaktı zaten, sizin bebeğiniz de normal kromozom sayısıyla doğmuş. Daha düşük risk olup da down doğanlar da var sonuçta.
Yanlış yönlendiriyorsunuz. Sanki kesin down dendi ben aldırmadım gibi yazmışsınız

Çok sevindim 🙏🏻 şükürler olsun bazı insanların başına olumsuz şekilde gelen şeyler aslında sınava nasıl tabi tutulur ve sınavdaki gücü ,inancı ,Allah'a olan yakınlığı ile sonrası nasiplendirilir . Rabbim hiç kimseyi evladı ile sinamasin ve herşeyin en hayırlı olanı olsun inşallah

Tamam o zaman.
sadece tarama testiyle zaten hiçbir doktor gebeliği sonlandırmaz. Amniyosentez de tanı testidir, kesin sonuçtur, onunla birlikte gebelik sonlandırılabilir.
Sizin sadece risk yüksek çıkmış. Adı üstünde tarama testi. 1/146 çıkmış, 145 gebelik sonucu normal kromozomlu bebek doğacaktı zaten, sizin bebeğiniz de normal kromozom sayısıyla doğmuş. Daha düşük risk olup da down doğanlar da var sonuçta.
Yanlış yönlendiriyorsunuz. Sanki kesin down dendi ben aldırmadım gibi yazmışsınız
Tarama testi olduğunun bilincindegim benim anlatmak istediğim bir bebeğin yaşama hakkı elinden alınmaması Rabbimin büyüklüğü Duanın gücü.Ben yaşadıklarımı yazdım bir anne adayına ve bebeğine Umut olsun diye. Rabbim kimseye yaşatmasın. İhtimali bile zor.o kadar çaresiz oluyorsunuz ki Gunlerce bı umut olsun yüreğine diye araştırma yapiyorsun.Anmiyo testi yaptırmış olsaydım kötüde gelebilirdi.tam anlamıyla yazıyı bütün bir şekilde anlamaya çalışırsanız anlatmak istediğimi daha iyi anlarsınız.

Son düzenleme:
Çok sevindim 🙏🏻 şükürler olsun bazı insanların başına olumsuz şekilde gelen şeyler aslında sınava nasıl tabi tutulur ve sınavdaki gücü ,inancı ,Allah'a olan yakınlığı ile sonrası nasiplendirilir . Rabbim hiç kimseyi evladı ile sinamasin ve herşeyin en hayırlı olanı olsun inşallah
Ne kadar güzel özetlemissiniz Allah razı olsun Amin inşallah☺️

X