xxx Marka Buzdolabı, Teknik Servis Ne yapmalı?

E

EU1

Ziyaretçi
Kızlar akıl akıldan üstün derler, benim de biraz öneriye ihtiyacım var...

Dört ay önce evlenirken evin herşeyini yeni aldık... Beyaz eşyada da biraz pahalı olsun ama kullanımı iyi olsun diye biraz daha pahalıca bir marka aldık... Markayı vermem serbestse yazacağım ama yasak mı serbest mi bilemedim ondan yazmıyorum....

İlk ay buzdolabımız karlanma yaptı... Servisi çağırdık, "kapısını kapatamamışsınız" dediler... Herşeyi çöpe atıp üç gün fişten çektik... Daha sonra yine aynı şeyi yaptı, yine herşey çöpe yine fişten çektik...

İki hafta önce yine yaptı... Teknik servisi aradık... Başka bir servis geldi... Bize bu modelin evaporasyon parçasında hata var. 7 ay önce yazı geldi... Bayinizin haberi olması lazımdı dedi... Öğleden sonra parça ile geleceğiz dedi... Buzdolabını fişten çekip bekleyin dedi...

Öğleden sonra geldiler. Buzluğun alt kapağını sökmeye çalışırken alt kapağını kırdı ve orada tornavida izleri bıraktı... Sonra buzluğun içi çözülsün diye içine 6 kettle ve 2 tencere dolusu sıcak su döktü... Sıcak suyun tamamı mutfağımı bastı... Yerlere 4 tane pike 1 tane battaniye attım ama suyu emmedi... Masamın bacağı şişti... Şu anda da boyası dökülüyor... Adam kırdığı parça kullanıma engel değil deyip gitti...

Kafayı yiyecektim... O mutfağın suyu dolaplarımı bile şişirdi... Pikeleri yıkadım... Yerleri sildim... Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ettim...Servisi yine göndermeyi önerdiler... Bayi ile konuştum. Buzdolabını kullanmışsınız dedi... Genel müdürlüklerinde bir bayan buldum ona anlattım. Başka model verin, farkını ödeyelim dedim... Servisle konuşup arayacağım dedi... Bayan sanki biz sahtekar mışız gibi geri döndü... Yeniden servis gelip kırdığı parçaları taktı ve gitti... Ama tornavida izleri duruyor...

Buzdolabını her gördüğümde tekme atasım geliyor... O kadar sinir oluyorum yani... Şimdi tüketici haklarına gitsem; aylardır arıza yapan alet; şimdi tıkır tıkır çalışıyor... Büyük ihtimal bize haksızsınız diyecekler... Resmen sinir oluyorum... Bozulsun diye beklesem yok bozulmuyor...

Kızlar hadi bana bir akıl verin...

eğer çalışıyor arıza yoksa birşey yapılamaz sanırım..ancak teknik servis desteğiylede çalışmayan cihazlarda değişim oluyor diye biliyorum çünkü..

yinede netten müşteri haklarına girip araştırın derim..

canım o firmanın genel müdürlüğünü, müşteri hizmetlerini aramaktan vazgeçme şikayet edicem dava açıcam falan de her aradığında...
bizimde başımıza bu tür birşey geldi en sonunda annem genel müdürlüğü arayıp buzdolabınızdan vazgeçtim artık, önüne sizi şikayet eden bir yazı yazıp sokağa çıkarıp bırakıcam dolabı dedi herhalde bundan daha iyi bir reklam yapamam sizin için dedi...
hemen servis gönderildi hatalarını telafi ettiler ve ardından 2 defa arayı memnun olup olmadığımızı kontrol ettiler..
biraz diş göstermek gerekiyor bunlara ki sizin evinize bile zarar vermişler...

sen yine de bir gidip sor tüketici haklarına...
belki yapılabilecek bir şey vardır.
ayrıca genel müdürlüğü ara ama yetkili birilerini bulmaya çalış, mail at faks çek; ve bunlar belgeli bir şekilde elinde dursun.
cevap alamazsan şu tarihte mail attım, faks çektim ama sorunum çözülmedi diye sürekli rahatsız et.
gerekirse internet(şikayetvar.com gibi) ve çeşitli gazetelerdeki tüketici köşelerine yazacağını söyle hatta yaz buralara..
kesinlikle bir şey yapacaklardır, marka imajını zedelemeyi göze alamazlar..

Son düzenleme:
markayı merak ettim
biz de 1,5 yıl önce evlenirken samsung marka lcd tv almıştık
daha sonra ekranın sağ alt köşesinde parmağını kömüre sürüp çizmişsin gibi bir çizgi oldu
tamamen bizim hatamızdı,ev taşırken oldu sanırım
servis geldi aldı götürdü
tamir edilemeyecek dendi
daha iyi ve yeni bir modelinin sıfırını gönderdiler
neticede bizim de çalışmasına engel değildi ama değişti
siz de değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum

şimdi çalışsa bile başınıza gelenleri yazı ile firmaya iletin.. bilin ki teknik servisleriniz bu şekilde çalışıyor deyin..

Buzdolabı şu anda çalışıyor...

Markası siemens...

Müşteri hizmetlerine falan şikayet ettim teknik servisi ama bize değil teknik servise sahip çıktılar...

Bazen olay komik de geliyor... Dünyaca ünlü markanın teknik servisi, bayisi ve buzdolabı...

Ama sonuç elde var sıfır... Sinir olduğumla kalıyorum...

bencede aramaktan vazgeçmeyin. ben de markayı merak ettim,özel mesajın acık olmadıgı ıcın de soramıyorum.:ecrin_bebek:

"Teknik servis eve geliyor, geldiğinde de dolabınızda tornavida izleri bırakıyor...
Sıcak sular mutfağınızı basıyor,mobilyalarınızı şişiriyor..."

Yani sinir olunmayacak gibi değil ki arkadaşım...

Yani gerçekten sinir bozucu bi durum...Böyle durumlarda tabiri cazise "yırtık" olmak gerekiyor çünkü insanca derdinizi anlatınca kimse tınlamıyor.Bence arayın ve daha yeni aldığınız buzdolabınızı tornavida izleriyle kullanmayacağınızı söyleyin, markayı kötüleyin , "her yere yazıcam, böyle şey olamaz" diyin ,bağırın çağırın...

Kaldı ki fiyat farkı verelim demişsiniz başka modelle değiştirip, onu bile takmamışlar ya...Bu kadar pahalıya alıp sinir olmak zorunda değilsiniz ...
Hakkınızı sonuna kadar arayın ,para kolay kazanılmıyo ki...

Son düzenleme:

senin ürününü değiştirmek zorundalar aslında
ama kaçmışlar bi nevi
çalışmıyor olsa bile zarar verdiler buzdolabına çizikler falan var diyorsun
ve bu sizin hatanız değil
ben olsam nereye şikayet etmem gerekiyorsa oraya eder bu işin peşini bırakmazdım
sonuçta hatalı bir mal satmışlar
ve satarken iyi hoş,değişime gelince boş oluyorlar:kızgın:

ankaradaymışsın.
gimat toptancılar sitesinin civarında tüketici hakları var.bütün şikayetlerini dilekçe olarak ver.heyet karar veriyor sonuca.peşini bırakma bence.kolay gelsin.
biraz zaman alıyor tabii ki

Kızlar akıl akıldan üstün derler, benim de biraz öneriye ihtiyacım var...

Dört ay önce evlenirken evin herşeyini yeni aldık... Beyaz eşyada da biraz pahalı olsun ama kullanımı iyi olsun diye biraz daha pahalıca bir marka aldık... Markayı vermem serbestse yazacağım ama yasak mı serbest mi bilemedim ondan yazmıyorum....

İlk ay buzdolabımız karlanma yaptı... Servisi çağırdık, "kapısını kapatamamışsınız" dediler... Herşeyi çöpe atıp üç gün fişten çektik... Daha sonra yine aynı şeyi yaptı, yine herşey çöpe yine fişten çektik...

İki hafta önce yine yaptı... Teknik servisi aradık... Başka bir servis geldi... Bize bu modelin evaporasyon parçasında hata var. 7 ay önce yazı geldi... Bayinizin haberi olması lazımdı dedi... Öğleden sonra parça ile geleceğiz dedi... Buzdolabını fişten çekip bekleyin dedi...

Öğleden sonra geldiler. Buzluğun alt kapağını sökmeye çalışırken alt kapağını kırdı ve orada tornavida izleri bıraktı... Sonra buzluğun içi çözülsün diye içine 6 kettle ve 2 tencere dolusu sıcak su döktü... Sıcak suyun tamamı mutfağımı bastı... Yerlere 4 tane pike 1 tane battaniye attım ama suyu emmedi... Masamın bacağı şişti... Şu anda da boyası dökülüyor... Adam kırdığı parça kullanıma engel değil deyip gitti...

Kafayı yiyecektim... O mutfağın suyu dolaplarımı bile şişirdi... Pikeleri yıkadım... Yerleri sildim... Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet ettim...Servisi yine göndermeyi önerdiler... Bayi ile konuştum. Buzdolabını kullanmışsınız dedi... Genel müdürlüklerinde bir bayan buldum ona anlattım. Başka model verin, farkını ödeyelim dedim... Servisle konuşup arayacağım dedi... Bayan sanki biz sahtekar mışız gibi geri döndü... Yeniden servis gelip kırdığı parçaları taktı ve gitti... Ama tornavida izleri duruyor...

Buzdolabını her gördüğümde tekme atasım geliyor... O kadar sinir oluyorum yani... Şimdi tüketici haklarına gitsem; aylardır arıza yapan alet; şimdi tıkır tıkır çalışıyor... Büyük ihtimal bize haksızsınız diyecekler... Resmen sinir oluyorum... Bozulsun diye beklesem yok bozulmuyor...

Kızlar hadi bana bir akıl verin...

bence o budolabını degıstırmek ıcın baskı yap sureklı rayın musterı hızmetlerını.bızımde evlılıgımızın ıkıncı yılında buzdolabımızı yenısıyle degıstırdıler.yaklasıl 10 kez servıs gelıp hala sorunu cozemeyınce yenı buzdolabı getırıp eskısını goturduler.basına gelenlerı okuyunca hem uzuldum hem sınırlendım.senı bır suru zarara ugratmıslar keske fotograflarını cekıp sıkayetcı olsaydın.tuketıcı haklarına

merhaba,
arkadaşım bu konularda biraz ısrarcı ve hatta tehditkar olun bizim de yeni evlendiğimizde buzdolabında sorun çıktı tam bir sene abartmadan hemen her haftasonu servis çağırdık baktılar birşeyler yaptılar çekip gittiler en son gelen servis yetkilisine söylendim bu ne böyle her haftasonu sizinle mi uğraşacağız bu buzdolabı sorunlu işte 2-3 gün çalışıyor sonra yine arıza yapıyor naparsanız yapın sizi şikayet edicem falan dedim adam bir bakayım değişme imkanı var mı falan deyip geveledi ben arkasını bırakmayıp telefon edip sıkıştırdım 3 gün sonra geldiler aldığınız bayiye fabrika bildirdi gidip bir yenisini alın bunu biz alıcaz dediler ben de yeni bir buzdolabına kavuştum. siz de elinizden geleni yapın üstüne gitmezseniz kendileri değiştirme kararı vermiyor kolay kolay

Bence hiç sözlü görüşmemek gerekiyor nede olsa bu firmalar yurtdışı menşeeli. ılk önce tornavida izi olan yerin ve zarar gören diğer eşyalarınızın fotoğraflarını çekin daha sonra bilgisayarda bir dilekçe hazırlayın ekinede çektiğiniz resimleri ve servis formlarının tümünü ekleyin daha sonra firmanın Türkiye'deki Tüketici Danışma Müdürlüğü'ne hemen ardında ingilizce olarak hazırladığınız bir dilekçe ile Yurtdışındaki genel Merkezine mail atın. Ve bir tavsiyem daha var sizlere evinize servis çağırdığınızda kamera ile kayıt yapın. Ozaman problem ne ise çözüyorlar ve size o kadar kibar davranıyorlar ki anlatamam.

Buzdolabı şu anda çalışıyor...

Markası siemens...

Müşteri hizmetlerine falan şikayet ettim teknik servisi ama bize değil teknik servise sahip çıktılar...

Bazen olay komik de geliyor... Dünyaca ünlü markanın teknik servisi, bayisi ve buzdolabı...

Ama sonuç elde var sıfır... Sinir olduğumla kalıyorum...

Seni o kadar iyi anlıyorum ki arkadaşım bizde şuan benzer sorun yaşıyoruz aynı markadan..

2007de aldım dolabımı garantisi bitti arıza çıkardı hemen 5 kez servis geldi 3 ayrı teknisyen birinin dediği birini tutmuyor en son motor yanmış değişçek dediler 550 tl masraf çıkardılar kabul etmedim değişim istedim 3,5 yılda motor yanar mı hiç????

bugün tüketici derneğine başvuruda bulunucam birde ayrıca faturası lazım oldu aldığım bayii faturamı göndermemişti oda fatura kesmemiş 2009 yılına ait bi fatura veriyor bana onun verdiği faturaya göre garantim devam ediyor yani işler arapsaçı malesef..3 haftadır dolabımı kullanamıyorum soğutmuyor..o kadar sinirliyim ki anlatamam......böyle dünya markası bir firmadan hiç beklemezdim. ayrıca ingilizce olarak hazırladığım dilekçe ile Yurtdışındaki genel merkeze mail atıcam...:KK47:

merhabalar uzun zamandır bosch buzdolabı ile yaşadığımız bir sorun vardı. bosch no frost ksu modelli bir buzdolabı. buzluğun iki sırası soğutuyor gerisi soğutmuyordu servis çağırdık önce gaz doldurdular düzelmedi sonra motor değiştirdiler yine olmadı sonra kılcal dedikleri ince bir boru değiştirdiler yine olmadı, boruların içini özel bir madde ile temizlediler yine olmadı. bunun üzerine bir kaç servis daha çağırdım hem yetkili hemde özel servis olmak üzere kimse çözemedi. buzdolabı 10 yılın üstünde olduğu için her hangi bir şekilde değişim filanda yaptıramadık. hatta buzdolabını aldılar götürdüler 1 hafta kaldı sonra servisten aradılar bu dolapta genetik bir sorun var yenisini alın dediler. daha fazla uzatmayayım sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile son defa birini çağırdık adam geldi dolaba baktı dediği kelime şu oldu '' güzel bende böyle bir arıza arıyordum'' siz geçin oturun ben yarım saatte yaparım dedi ( bu arada gelen usta sanırım biraz sıyırmıştı) yaptı gerçekten halen çalışıyor on numara oldu buzdolabı . bizim ülkemizde çok yetenekli insanlar var ama kıymetini bilmiyoruz. bu arada ustanın adı ıshak http://www.kartalboschservisiniz.com buda internet sitesinin adresi. bir probleminiz varsa beyaz eşya ile ilgili bir sorun derim. saygılar.

X