Erkek İnfertilitesi Y delesyonu

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bunları bazen bi tek ben mi düşünüyorum diyorum cidden aynı şeyleri yaşıyormuşuz o instagramı açasım gelmiyor bazen 😬bu günlerde geçer gider ve bunlar bize bi hayat tecrübesi olur herşeyin çok daha kıymetini bilerek ilerleriz umarım. Bazen herkesin bi sınavı var hayatta sana da bu düştü diyorum kendi kendime 🤔 sizlerle konuşmak iyi geldi bugün bana cidden rahatladım sağolun . Ne güzel ilk denemende iyi bi yerle başlamışsın ben İlk 2 denememi novaartta sıfır ilgi ve düz protokolle ziyan etmişim resmen hep 3. Gün de kaldı embriyolarım 5. Günü hiç beklemediler bile.
Ben şuanda görüdm bu mesajını sende çok çok sağol allah razı olsun tesenin eşiğindeyiz bakalım ne olıcak merakla bekliyorım

Merhabalar bizde azf c ile ugrasiyoruz🤷‍♀️2 kez tüp bebek denedik kimyasal oldu. Var mı olumlu gelişmeleri olan,bebek sahibi olan aramızda acaba

Merhaba kızlar burda yeniyim
Yaklaşık bir sene önce eşimin azosperm olduğunu öğrendik 5 aydır tedavideyiz. Bahçeci bülent erolda, azfc delesyonu var maalesef varikosel testis küçüklüğü hormon bozukluğuyani anlayacağınız hepsi mevcut😶
Bülent bey ilaç tedavisinin ardından tüp bebeğe başlayalım tese ameliyatı için gün vermedi henüz ama artık bir kaç içinde oluruz tahminimce. Ama korkuyorum çünki testis küçük ve bir kaç tese olma şansımız yok bir tesede hallolması gerek tedavi yeterli gelmiyor sanki bana göre. Öte yandan bülent bey iyi ama sanki yetersiz gibi kafam çok ksrışık onuda karalamak istemiyorum çok tereddütteyim ama mersk ettiklerime istediğim gibi cevap alamıyorum bazen mesaj atıyorum cevap vermiyor çok fazla ilgilenmyor sanki. Bilemiyorum.mesela bir ayrıntılı sperm testimiz bile yok istmedi. Bende sordum neden istenmediğini çünki derecemix belli değil ileçlar işe yaradımı acaba bilemiyoruz takip etmek çin en başta ayrıntılı test gerekliymiş mesela bunu zamanla fark ettim. Kızlar anlayacağınız doldum taşıyorum ne yapıcam nasıl bir yol izleyeceğim bilemiyorum korkuyorum.
Sizce ameliyatı olmalımıyız yoksa başka bir hastane başka bir doktor mu bakmalıyız ?
Arkadaşım burdamisinn inşaallah hamile kalmışsınız eşinin durumu bizimkiler aynı 🥺