Yapılandırma taksidinin ilk gününü kaçırmak, geri dönüşü yok mu şimdi :(

yalnizkus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
561
467
Merhaba arkadaşlar iki yıldır içime dert olan kyk borcu nihayet yapılandırılmıştı, yapılandırma başvurusunun ilk günü müracaatımı yaptım. Sürekli ilk borcun ödeme tarihini kontrol ettim, nasıl ödeyebileceğimi, son ödeme tarihini soruşturdum fakat aldığım yanlış bilgi sonucu maalesef ilk ödemeyi kaçırdım ve yapılandırma iptal oldu. Bugünki aklım dün olsaydı keşke :KK43: düne kadar sondu ve ben yetişemedim. Benzer durumda olan ya da daha önce yaşayan var mı? Geri dönüşü yok mu şimdi? Bu ay af çıkıp çıkmayacağı belli olur dediler ama çıkması zormuş ne dersiniz çıkar mı sizce?

Merhaba arkadaşlar iki yıldır içime dert olan kyk borcu nihayet yapılandırılmıştı, yapılandırma başvurusunun ilk günü müracaatımı yaptım. Sürekli ilk borcun ödeme tarihini kontrol ettim, nasıl ödeyebileceğimi, son ödeme tarihini soruşturdum fakat aldığım yanlış bilgi sonucu maalesef ilk ödemeyi kaçırdım ve yapılandırma iptal oldu. Bugünki aklım dün olsaydı keşke :KK43: düne kadar sondu ve ben yetişemedim. Benzer durumda olan ya da daha önce yaşayan var mı? Geri dönüşü yok mu şimdi? Bu ay af çıkıp çıkmayacağı belli olur dediler ama çıkması zormuş ne dersiniz çıkar mı sizce?
Bende kalan borcumu yapılandırdım son ödeme tarihi geçti ama benim ki iptal olmadı. Sizin ki nasıl iptal oluyo. Faiz işliyo sadece.

Kyk bilmiyorum ama borç yapılandırmalarında, taksidi ödemediğin zaman yapılandırmanın iptal olduğunu biliyordum ben de.

Ben de yapılandırıp ilk taksidi ödememiştim yapılandırma iptal oldu. Tamamını ödemeniz lazım dediler ödemedim. 1 yıl kadar sonra vergi dairesine düştü borç. Gib internet sitesine girip geçmişe dönük taksit taksit ödedim. Birden fazla ödeme yapabiliyordunuz 2-3 yıl kadar önce.

Sanırım ilk taksidi zamanında yatırmazsanız yapılandırmanız iptal oluyor.İlk taksit ödemesi çok önemli zamanında ödenmesi gerekiyor

Keşke son güne bırakmasaydınız.ben peşin yapılandırdım baya faiz düşürdüler, neredeyse yarıdan fazlasını borcumdan düştüler

bütün tvler bangır bangır bağırdı maalesef dönüşü yok

ben de bir borcumunkini kaçırdım

ama benimki şaka gibi

zira yapılandırılan borçları ayrı ayrı yapılandırmışlar

önce büyük yekunlülerden başladım

sonra ödemelere devam ettim

ve en son borca geldiğimde kartın bankası ile Vergi dairesinin sorunu var uyarısı verdi

Cuma sonrası bu uyarıyı verdi dün zaten sisteme girilemedi saatlerce

gidip ödeme imkanım zaten yoktu

31 TL lik borcu ödeyemedim

özle bankaların bankamatik kartı ile almıyor kamu bankalarındaki hesaptan alıyor

özellerde sadece kredi kartı alıyor gibi farklı farklı uygulamaları var

ha borç daha fazla olsaydı ben daha da uğraşırdım da 31 TL için lanet olsun dedim

ama bugün sisteme girdiğimde yapılandırmanız iptal yazısı çıkmış gayet güzel

boşu boşuna yapılandırıp ödememiş imajım oldu hepi topu 34 TL lik borç idi diye gülüyorum şimdi

ileride belki yine çıkar yapılandırma

Bir dahaki yapılandırmayı beklersiniz. Ben 2016 yılı gibi yapilandirdim evlilik hazırlıkları arasında unuttum ilk ödemeyi bozuldu. İki yıl sonra bir af daha geldi yine yapılandırdim onu çocuğum oldu masrafı çok şimdi ödeyemem deyip ödemedim. En son bunda tek defada ödedim :) faizi de neredeyse tamamen sildiler. Bir de ilk yapilandirdigim yıl maaşımın iki katı odeyecektim şimdi 1/3 ödedim. Enflasyon borcu eritmis bana gerek kalmadan.

Bugün son gündü

İnternet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz.

X