Yarışmacılarımızdan Sağlıklı Yemek Tarifleri

Hem çok basit hem de çok sağlıklı bir tarifle geldim bugün. Mutlaka denemelisiniz. İsteğe göre içine ton balığı ya da peynir ilave edilebilir.

Nohutlu Diyet Salata Tarifi İçin Malzemeler

• 1 su bardağı haşlanmış nohut
  • Yarım demet dereotu
  • 2 adet kırmızı biber
  • 1 tatlı kaşığı nar ekşi

Nohutlu Diyet Salata Tarifi Yapılışı

1. Bir su bardağı haşlanmış nohut içerisine doğranmış dereotu ve kırmızı biber eklenir.
  2. Nar ekşisi ile tatlandırılır. Afiyet olsun.
Öğle veya akşam öğününde 1 bardak ayran ile tüketilebilecek bir tarif.

Hem çok basit hem de çok sağlıklı bir tarifle geldim bugün. Mutlaka denemelisiniz. İsteğe göre içine ton balığı ya da peynir ilave edilebilir.

Nohutlu Diyet Salata Tarifi İçin Malzemeler

• Yarım demet dereotu
  • 2 adet kırmızı biber
  • 1 tatlı kaşığı nar ekşi

Nohutlu Diyet Salata Tarifi Yapılışı

1. Bir su bardağı haşlanmış nohut içerisine doğranmış dereotu ve kırmızı biber eklenir.
  2. Nar ekşisi ile tatlandırılır. Afiyet olsun.
Öğle veya akşam öğününde 1 bardak ayran ile tüketilebilecek bir tarif.
tam benlik
tam benlik
tam benlik

:KK73: :KK73: :KK73:

teşekkürler Laydim. :KK200::KK36:

Selamlar tost sevenler buyursun...
3 yk yulaf kepeği
1 yumurta
1 yk yogurt
Azıcık tuz
Kekik
Pulbiber
Bu harcımız. İyice karışıp bir saat kadar dolapta bekletiyoruz.
Tavaya yağlı kağıt serip üzerine harcımızı incecik yayıyoruz. Tavanın kapağını kapatıp kısık ateşte altı kızarana kadar pişiriyoruz
İçine ben sucuk kaşar ve domates koyuyorum tavanın kenarına domates ve sucuğu da koyuyorum yulaf pişerken onlar da pişiyor.
sonra malzemeleri birleştirin bi iki dk daha pişiriyoruz tostumuz hazır, afiyet olsun😋
Aşşşırı lezzetli ve çok doyurucu bi tarif😇
ozrengin ozrengin ablam sağ olsun o vermişti tarif🥰

Hurmaların çekirdekleri çıkarılır.
İçlerine isteğe göre ceviz, çiğ badem, çiğ fındık konulur..
Kakaoya bandırılıp servis yapılır..
Tatlı krizlerinde en sağlıklı çözüm..
Afiyet Şifa olsun🌸🌸🌸

Bir tatlı tarifide benden...eski diyetimden unutulmayan tatlı krizi tarifim...aslında çok bilinen belkide..diyete basladigimda bi hevesle gidip yulaf ezmesi aldim kaseye doktum ustunede sutu.muhtesem demeyi cok isterdim ama malesef yiyemeden cope doktum.yulaf ezmesi bikac hafta dolapta bekledi sonra bu tarifi buldum ve keşke dedim önceden bıksaymışım. benim gibi yulaf ezmesini sade yiyemeyenler buyursun..

2 kasık Yulaf ezmesi
Süt.. kıvam olacak kadar
Kakao
Bikac kayısı yada hurma

Ben sütü az koymustumki muhallebi gibi olsun diye.yulaf ezmesinide tatlı olarak yemek istedigim icin azar azar yapiyordum yemek istedigimde. Siz tercihinize gore istedğiniz kadar ekleme yapabilirsiniz..afiyet olsun...

aysenurt3991 aysenurt3991 için sağlıklı bir yemek tarifi​

Sebzeden Kıyma Soslu Spagetti Tarifi İçin Malzemeler​

• Sebze Spagetti İçin:​

• 1 adetkabak(büyük boy)
  • 2 adethavuç
  • 2 yemek kaşığızeytinyağı
  • 1/2 çay kaşığıtuz
  • Kıymalı Sos İçin:​

• 3 yemek kaşığısıvı yağ
  • 2 dişsarımsak(kıyılmış)
  • 200 gramdana kıyma(az yağlı)
  • 1/2 çay kaşığıtuz
  • 1/2 çay kaşığıkarabiber
  • 1 su bardağıdomates püresi

Yapılışı :

Orta boy bir tavada sıvı yağı kızdırın. Üzerine sarımsak ekleyip kokusu çıkana kadar kavurun. Kıymayı tavaya ekleyin ve suyunu salıp çekene kadar pişirin. Tuz ve karabiberle tatlandırın. Domates püresini ilave edip 5 dakika daha pişirin. Kabak ve havuçları soyacak yardımıyla ince şeritler halinde kesin. Sebzeleri tavada zeytinyağı ilavesiyle 4 dakika kadar soteleyin. Sebzeleri tuzla tatlandırın. Servis tabağına aldığınız sebzelerin üzerine yoğurt ve kıyma sosunu ekleyin. Sıcak olarak servis edin. Afiyet olsun!

Nohutlu Semizotu Salatası Tarifi'nin Malzemeleri​

• Yarım demet semizotu
  • Yarım demet dereotu
  • 1 orta boy kase koyu kıvamlı yoğurt
  • 2 diş sarımsak
  • Tuz
Nohutlu kısım için;

• 5-6 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet orta boy soğan
  • 1 tatlı kaşığı salça
  • 1 çay kaşığı kimyon
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • Salça

Nohutlu Semizotu Salatası Tarifi'nin Yapılışı​

1. Yoğurtlu salata için; semizotu ve dereotunu çok ince olmayacak şekilde doğrayın.
  2. Sarımsağı biraz tuzla ezin. Yoğurtla karıştırıp, yeşilliklere ilave edin.
  3. Salatayı servis tabağına alıp, yayın.
  4. Nohutlu kavurma için; tavaya yarım ay şeklinde doğranmış soğan ve zeytinyağını alıp, soğan yumuşayıp pembe renk alana kadar kısık ateşte soteleyin.
  5. Salçayı ve nohutları ekleyip, hafifçe kavurun. Bu esnada acı pul biber de ekleyebilirsiniz.
  6. Kimyon ve karabiberi ekleyip, karıştırın.
  7. Servis tabağındaki yoğurtlu salatanın orta kısmına, nohut kavurmasını yerleştirin.
  8. Salatamız servise hazır.

IMG_20210716_073308.jpg

Son zamanlarda o kadar çok yazar oldum ki sağlıklı yemek tarifi topiğine aklıma şu an hiç bir tarif gelmiyor :oops::oops::oops::KK70::KK70:

Brokoli Salatası Yapılışı İçin Malzemeler​

• Brokoli
  • 3-4 adet salatalık turşusu
  • Konserve mısır
  • Közlenmiş kırmızı biber
  • Yeşil soğan
  • 2-3 diş sarımsak
  • Zeytinyağı
  • Tuz
  • Limon
Yapılışı

1. Brokoliyi salatasının yapımı için; ilk olarak brokolileri karnabahar gibi parçalara ayırıp, kaynar suda 4 dakika haşlıyoruz.
  2. Haşlandıktan sonra küçük küçük parçalara ayırıp, bir kaba alıyoruz.
  3. Yeşil soğanları ince doğruyoruz. Brokolilere ilave ediyoruz.
  4. Aynı şekilde közlenmiş biber ve kornişon turşuları da doğrayıp, ilave ediyoruz.
  5. Mısırı da ekleyip, üzerine zeytinyağını gezdiriyoruz. Sarımsakları rendeliyoruz.
  6. Limon sıkıp, tuzunu ekliyoruz ve karıştırıp borcama alıyoruz.
  7. Brokoli salatamız servise hazır.
Çok sağlıklı, bir o kadar da lezzetli bir salata.

Deneyeceklere, afiyet olsun.

Sıcak yaz günlerinde hem serinleten hem de doyuran bir tarif;
Malzemeler:
Salatalık
Yoğurt
Az tuz

3 orta boy salatalığı iri küp halinde doğrayıp büyükçe bir kaseye alıyoruz. İstenilen miktarda ev yoğurdu ekleyip, az tuz ilave edip karıştırıyoruz. Kaşıklayarak yemeye hazır😍
Not: Su eklenmiyor. Salatalığı azaltıp çoğaltabilirsiniz.

Merhabaa 🤗
Bana her zaman iyi gelen kilo vermemde bana her zmn katki saglayan kabak corbama dun tartida arti cikmam sebebiyle sabah uyanir uyanmaz yaptığım corba tarifim

2-3kabak
1 orta biy sogan
6-7dis sarimsak
2 domates
Cok az miktar tuz
Karabiber
Sumak
Limon
Dogramis oldugum sogan sarimska ve kabagi zeytinyağında kavurdum uzerine kabuguni soyup rendeledigim domatesleri ekleyip biraz daha kavurdum sicak suyu ilave edip kabaklar yumsayana kadr pisirdim ve blenderdan cektim baharatlari ekledim
Sabah=2yumurta
2 zeytin
Yarim dom. Sal.
1tk helva
1dlm çavdar ekmeği tukettim
Bn iki ogun besleniyorum ara ogunde sade kahve iki hurma tuketicem
Aksam ogununde 3kepce kabak corbami tuketicem pazartesi guzel sonuc almak dilegiyle💞

Merhaba sevgili diyettaşlarım🤗
Bugün size fit kakaolu tahinli kurabiye tarifi vereceğim umarım dener ve seversiniz 😋

2 yumurta
4 yemek kaşığı bal (isteğe bağlı arttirabilir siniz)
1 su bardağı tahin
2 yemek kaşığı kakao
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
1 paket vanilya

Önceden ısıtmış olduğunuz 180 derece fırında 15 20 dk kadar pişirin. Yağlı kağıda kaşık yardımıyla koyabilirdiniz şimdiden afiyet olsun😘

Karın Düzleştiren Detoks Tarifi​

• 2 Salatalık
  • Fındık büyüklüğünde zencefil
  • 5 yaprak ıspanak
  • 1 yeşil elma
  • 1 çorba kaşığı bal
  • Çay kaşığının ucuyla tarçın
  • 1 çay bardağı soda

Bütün malzemeleri blendardan geçirip, her akşam öğün yerine bir hafta bunu içerseniz değişikliği gözle görebilirsiniz.

Siyezli Mercimek Salatası

Malzemeler
1 su bardağı yeşil mercimek
Yarım su bardağı siyez bulguru
1/3 bağ dereotu
2 tane kırmızı kapya biber
3 tane salatalık turşusu
4 çorba kaşığı zeytinyağı
2 çorba kaşığı sirke
2 çorba kaşığı soya
Yarım çay kaşığı pul biber
Limon

Hazırlanışı

· 1 su bardağı yeşil mercimeği yıkayın ve tencerede 20 dakika kadar haşlayın.
· Yarım su bardağı siyez bulgurunu yıkayın ve tencerede 30 dakika kadar haşlayın.
· 2 kırmızı kapya biberi küp küp doğrayın.
· 3 salatalık turşusunu küp küp doğrayın.
· Haşlanan yeşil mercimeği ve siyez bulgurunu süzdükten sonra bir kapta karıştırın.
· Üzerine 4 çorba kaşığı zeytinyağını, 2 çorba kaşığı sirkeyi, 2 çorba kaşığı soya sosunu ve yarım çay kaşığı pul biberi ekleyin ve hepsi birbiriyle özdeşene kadar karıştırın.
· Hazırladığınız salatanızı tabağa koyun hafif dinlenince isteğinize göre limon sıkabilirsiniz, afiyet olsun.

X