Aile Planlaması Yasmin doğum kontrol hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende yeni kullanmaya başladım daha 3. Günüm geçen ay yani nisan 16sında kürtaj olmak zorunda kaldım 15 gün kanamam oldu :KK43: kürtajdan sonraki ilk adetim bi korktum önce içerken ama şimdi içiyorum vallahi ama bulantım ve ağrılarım var :KK43:((((

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ben 3 yıl sürekli olarak yasmin kullandım ve bıraktığım ay hamile kaldım herkezin bünyesine göre değişiyor ben hiç bir zararını görmedim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende 3 ay yasmin kullandım sonra buraya gelince eş değerde bi hap verdi doktorum hiçbir yan etkisi olmadı bana bıraktığım ayda hamile kaldım

yasmini 2 aydır kullanıyorum.2.kutu bitti 3 gün geçti fakat hala kanamam olmadı bu aralar bel ağrılarım oluyor sizce hamile olabilirmiyim

yasmini 2 aydır kullanıyorum.2.kutu bitti 3 gün geçti fakat hala kanamam olmadı bu aralar bel ağrılarım oluyor sizce hamile olabilirmiyim
Gebelik bölümü var oraya konu açarsan yardımcı olurlar eski bir konuyu tekrar güncellemişsin.
Ayrıca kan testi öneririm.

Bana doktorum Yazz doğum kontrol hapı verdi. Yaklaşık 2-3 yıldır kullanıyorum. Hem kistlerimi geçirdi, hem sivilce problemimi geçirdi, hem akıntı problememimi bir nebze çözdü, hemde adet sancılarıma deva oldu.. kısacası pek çok yönden faydasını gördüm. Doktorum verirken piyasadaki en düşük hormona sahip doğum kontrol hapı olduğunu, yasmin ve diğerlerinin bu hapa göre hormonal seviyelerinin biraz daha yüksek olduğunu söylemişti. Gittiğim başka bir doktor da bunu onayladı. Hatta araştırdım yurt dışında güzellik için de kullanılıyormuş. Hapın içeriğinde hapı bırakır bırakmaz hamile kalabileceğim yazıyor. Güvenle kullanıyorum, ne koruma ne de başka mevzularda hiçbir sıkıntı yaşamadım.. İstersen bu konuları bir de doktoruna danış. Ama ben hamile kalmana bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.

7 Şubatta son adetimi gördüm ve ilacı bıraktım valla o ay hamile kalmışım , 7 Nisanda hamile olduğumu öğrendim. O yalan yanlış hikayelere inanma. Çoğu insan aslında var olan rahatsızlıklarını bilmedikleri için ve bilmeden evlenip rast gele doğum kontrol hapı kullandıkları için suçu hemen hapa atıyorlar. Aslında suçlu hap değil, daha önceden gelen rahatsızlık.

Benim arkadaşım evlenmeden önce hiç doğum uzmanına gitmemiş. Evlenicem diye kalktı kafasına göre doğum kontrol hapı kullandı. Sonra bebek düşününce bıraktı yine kafasına göre. Aylar geçiyor olmuyor, o da hemen "doğum kontrol hapı tembelik yapıyormuş hamile kalamıyorum" diye suçu hapa attı. Sonra doktora gittiğinde öğrendi ki, rahim duvarında sorun varmış hemde çok öncelerden ve de bir sürü kist. Asıl çocuk sahibi olamaması bu yüzdenmiş yani.

Kısacası, çok konuştum galiba. Ben hapı bıraktım 7 Şubatta, doktorun tahminine göre 23 Şubatta hamile kalmışım :) düşün artık.
Sizin yazdığınız da tabi doğru elbette ama çoğu bayanda tembellik yapıor dogurganliga gore ama her zaman ağrı kesici bile olsa doktora danışmadan kullanılması sakıncalı

X