Yeni bir ilişkiye başlamak için nasıl adımlar atılmalı?

aile özlemi diye adlandırdığınız, açmak gerekirse şefkat, sevgi, onay vb. ihtiyaçlarınızı birini bulup o kişiden almaya yönelik bu arayışınızda, o kişiyi bulmanız çok sürmeyecektir merak etmeyin. size bunu verebilecek kişiler zaten gözünüzden, bir bakışınızdan anlayacaklar. yalnız dikkat edin, herkes göründüğü kadar masum değil. sonrasında sonuçları ağır olabilir. bu tür beklentilerle bulunan kişiler ve o kişilerle yürütülen ilişkiler günün birinde bambaşka bir şeye dönüşebiliyor. sevmek sevilmek istemek ve diğer duygusal ihtiyaçlar hepimizin hakkı. lakin sağlıklı olanı alabilmek için sağlıklı beklentilerle ilişki kurma fikrine yaklaşmalıyız. yalnız değilsiniz bir çok insan sizin gibi. ben uzun süredir bu sevgi şefkat aile özlemi gibi eksikliğini hissettiğim konular üzerinde çalışıyorum ve kendi kendime bunları katabilmek için uğraşıyorum. ben bu farkındalıkta değilken sizinkine benzer beklentilerdeyken ( ki benim durumum daha vahimdi, farkında bile değildim eksikliğimin neler olduğunun ) karşıma çıkmasını istediğim o kişiyle ilişkim 5 bucuk yıl civarı sürmüştü. ve o 5 yılın enkazından çıkmak çok zor oldu. diyorum ya gözümüzden tanıyorlar. mıknatıs gibi çekiyor onları bizim gibiler. ben bu konular üzerinde çalıştığımdan beri karşıma çıkan kimseyle iki-üç haftadan fazla sürmüyor, ya onlar uzaklaşıyor ya da ben yanlış bir şeyler sezip yol veriyorum. böyle oluyor yani. çünkü kolayca manipüle edemiyorlar, değerimin farkındayım, yanlışa yanlış, doğruya doğru diyebiliyorum, eskiye nazaran daha kolay hayır diyebiliyorum. kusurlarımı eksiklik olarak görmüyorum, eksik yanlarımın ise bilincindeyim ve buyur işte bunlar benim zaaflarım demiyorum. gerektiği yerde tavrımı koymayı seçiyorum. isterse kralın oğlu olsun, işte hayatımın aşkı hissiyatını versin, kaybetme korkusuyla hareket etmiyorum. size tavsiyem sizinde bu konular üzerinde çalışıp daha iyi ve sağlıklı seçimler yapabilecek noktaya ulaşmanız. yoksa karşınıza çıkacak kişi korkarım bunları size çok acı bir şekilde öğrenmenize vesile olabilir. illa böyle olacak demiyorum. fakat yüksek ihtimal dahilinde, haberiniz olsun.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle haklısınız. Ayrıldığım ilişkimde de öyle olmuştu ve ailesi bile bunu kullandı. O kadar kalbim kırıldı. Ama olmuyorsa bir hayır vardır demek daha doğru geliyor. Eksik yanlarımı biliyorum bu konuların üzerine düşmeye çabalıyorum eskisi kadar pasif değilim ama sanki bir yorgunluk var gibi. Yıllarca birinin şuraya gitme, bununla görüşme, bunu yapma diye baskılayıcı tavırları beni yıldırmış adeta.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle haklısınız. Ayrıldığım ilişkimde de öyle olmuştu ve ailesi bile bunu kullandı. O kadar kalbim kırıldı. Ama olmuyorsa bir hayır vardır demek daha doğru geliyor. Eksik yanlarımı biliyorum bu konuların üzerine düşmeye çabalıyorum eskisi kadar pasif değilim ama sanki bir yorgunluk var gibi. Yıllarca birinin şuraya gitme, bununla görüşme, bunu yapma diye baskılayıcı tavırları beni yıldırmış adeta.

kendinize bir mola verin biraz dinlenin kendinizi daha çok tanıyın keşfedin. insan toksik ilişki içindeyken unutuyor kendini bile. ben en sevdigim cicegi biliyordum mesela. ama ilk 5 hangisi diye hic sorulmamıştı bana. cok spesifik bir beklenti bu zaten. lakin bende bilmiyordum hiç düşünmemiştimki zihin yorgunluğundan. kendime sordum çünkü bu kadar spesifik bir şeyi anca ben kendi kendime sorabilirdim. sonra düşündüm hatırlamaya çalıştım çocukluğuma gittim. ilk 5 taneyi sıraladım. o kadar iyi geldiki anlatamam. kendimi çok özel hissettim. hiç bir erkeğin veya bir ilişkinin bugune kadar hissettirmediği kadar. aslında bazı şeyler bu kadar basit. yeterki bir şeyleri kendi kendimize vermek, katmak isteyelim, o yola girelim. sizede tavsiye ederim

X