Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Yeni doğan için neler almalıyım?

pastellim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2016
1.255
3.307
37
16. haftamdayım, alışveriş için şu an çok mu erken?
Neler almam gerekli?
Kıyafet çok almalı mıyım? ve neler olmalı? Aldığınız siteler ya da markalar var mı?
Hastane çıkışı kıyafeti nedir, kaç tane almam lazım?
Bebek odası şimdilik düşünmüyorum ama dolap, beşik önerileriniz var mı?
Etrafımda ne hamile var, ne çocuğu olan, sudan çıkmış balık gibiyim biraz.

Kapalı çarşıda havuz mu ne varmış. Yanlış biliyor olabilirim. Orada uygun fiyata bulursunuz dediler ama

Eminonunde canim. Kapali carsinin daha asagisinda kaliyor. Havuzlu Han diye pasaj var orada komple bebek kiyafetleri satiliyormus. Ama nereden alacagimdan ziyade neyden kac tane almaliyim ne almaliyim onu merak ediyorum daha cok.

Hastane cikisi dogunca giydiriliyor bana cok almissin dendi ama hala kullaniyorum 5 aylik oldu bebegim. Yaklasik 15 adet hastane cikisi vardi. Bir takimi 10 lu. 5 tanesi besli. Digerleri 3 lu. Sapkalari haric onluklerini vs surekli kullaniyorum. Ust kisimlari onden citcitli oldugu icin cok kullanisli, emerken terliyor acip kapayaniliyorum

Bunun disinda citcitli badi ayakli tek alt. Pamuklu tulum alabilirsin. Yunlu yelek ceket patik olabilir.
Kapusonlu takimlar alabilirsin. Badilerin yandan citcitli olmasina dikkat et..
Nevresim tk en az 3 tane. Battaniye yorgan bi kac adet.
Adet sorarsan ne kadar cok alirsan iyi bence. Ama gunluk kiyafetleri.
Ben bol almisim dogdugunda beri aldigim extra kiyafet 10 parcayi gecmemistir.. Sonradan tamamlamak icin vaktin olursa az da alabilirsin..
Aklima gelenler bunlar. Saglikli dogumlar ins. :emir_bebek::anne:

Ben çoğunlukla e-bebekten aldım. Kıyafet çok almadım, toplam 5 takım ancak vardı, Ağustos ayında doğdu oğlum, hep atlet body kullandım ilk ay. Hastane çıkışı falan hiç beğenemedim kendim kombin yaptım.
Giysiler için acele etmeye gerek yok, gerçekten çok hızlı büyüyor bebekler. Şöyle bir şey var: Bazı giysileri giydirmek çıkarmak hele ilk haftalarda zor oluyor, bu yüzden dikkatli seçim yapılmalı. Sırf güzel görünüyor diye alıp hiç kullanamayanlar biliyorum.
Kendinize bir alışveriş listesi edinin, internette vardır. Alışveriş için bence erken ama araştırmaya başlayabilirsiniz tabi.
Şimdi aklıma gelenler bunlar, kolay gelsin :)

Canim ic badilerini al bolca. Ic pijamalarini al bunlar bol olsun. Tulumlar al, alt ust takimlar var onden citcitli oluyorlar onlardan al. Hepsi yeni dogan olmasin 0-3 ay alabilirsin bence. 2 tane hastane cikisi alsan yeterli. Kalin ve ince battaniye al 2-3 tane. Corap patik alinmali. Onluk ve sapka genelde takimlarda oluyor ama yine az bulursan alirsin. Alt acma ortulerinden alabilirsin. Portbebe alabilirsin ev tipi olanlardan cok sirin oluyorlar:) hirka ve yelek almalisin tabiki orme ve penye seklinde

Hayırlı olsun bebeğiniz, şuanda almasanız bile bi dikir edinmeniz açısından kendi debeyimlerimi paylaşmak isterim. ben srzeryan oldum doktorum iri bir bebek olacak normal doğuramazsın dediği için kendimi de o a hazırladım. ama çıka çıka 3580gr. pisicik çıktı. neyse

öncelikle herkes çok gereksiz dese de bende öyle diyordum hastane çıkışı 5 li 10lu 20li farketmez çünkü bebek hakkaten minacık bişey çıkıyor ve diğer bütün herşey kocaman geliyor bide kilo kaybediyolar doğumdan sonra
Emzirme sütyeni almadım hatta hastanede kaldığım sürece sütyende kullanmadım hatta 40ım çıkana kadar mecbur kalmadıkça sütyen takmadım çok sıcaktı zaten
Alt üst pijama 2-3 tane takım ya da ayrı ayrı üst çok kirleniyor süttü kremdi filan (ben 2 pijama 2gecelik almıştım)
Doğum yapacağın hastanenin şartlarına bağlı olarak ped alabilirsin benim ihtiyacımı hastane karşıladı
Bebek bezi yarım paket bence kafi az olmasın 1 numara ben yine doktorumuzun bize attığı fake yüzünden 2 numaradan başladım
Bebek battaniyesi birkaçyüz tane :) benim oğlan biraz çişli olduğu için annemlerde her fırsatta bezini açtıkları için 3 tane battaniye yetmemişti
Hastane çıkışı dışında body doğacağı mevsime göre kollu kolsuz o s3nin bileceğin iş 4-5tane filan
Patikli alt ya da alt üst takım 1-3 değil yenidoğan bedeninde
Çorap hem kendine hem bebeğe yaz kış farketmez hastaneler zaten soğuk oluyor üşümeyin
Bebek bakım örtüsü ben almadım hastaneden temin ettim
Şimdilik aklıma gelenler bunlar brn evime uzak bir hastanede doğum yaptığım için çok sıkıntı çektim 2.kez doğum yaparsam (bu aralar pek bi karşıyım) baya destekli gidicem doğuma.
Sağlıkla kucağına alman dileğiyle

Bebekler başından ayaklarından ve ellerinden üşürmüş es geçme eldiveni çorabı ve şapkayı. Sezaryen olacaksan kendine lohusa kilodu al kesinlikle pedlerin de olsun.
Bebek bezini biraz büyük alırsan taşma olmuyor. Kilosu uygun olmasına rağmen bugün taştı bezden bebeğimin kakası hemen bir beden büyüğünü alıp geldim rahatız artık.
Göğüs Pompası ve mama almadığıma pişman oldum ben. İlk 2 gün aç kaldığı için sarılık tedavisi gördü bebeğim.

Yenidoğan bebekler için bebek banyo seti

Yeni doğan bebeğiniz için kıyafetler aldınız. Şimdi sıra bebeğinizin temizliği için bebek banyo seti almaya geldi. Bebeğinizi doğumdan 8 ila 12 saat sonra nemli yumuşak bir sünger veya bezle yıkayabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek için Alışveriş Listesi​

• Yeni doğan bebek için alışveriş
    • Yenidoğan bebekler için kıyafetler
    • Yenidoğan bebekler için bebek banyo seti
  • Yenidoğan bebeklerin beslenme ihtiyaçları
    • Yenidoğan bebek bakım ürünleri
    • Yenidoğan bebek sağlık ürünleri

Yeni doğan bebek için alışveriş

Son birkaç ayda bebeğin cinsiyeti de belli olduğu için yeni doğan bebek için alışveriş bir nebze de olsa kolaylaşmaktadır. Bebek alışveriş listesi hazırlayın ve bu anın tadını çıkarın.
İlk bebek haberinin alındığı andan itibaren ilk alışveriş heyecanla beklenir. Doğuma yaklaştıkça hem annenin hem de bebeğin birtakım ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Ortaya çıkan ihtiyaçları giderip doğuma psikolojik olarak hazırlanmak hem anne hem bebek için önemlidir. Özellikle hamileliğin son ayları alışveriş için en çok tercih edilen dönemdir.

Yenidoğan bebekler için kıyafetler

Yenidoğan bebeklerin gelişimleri hızlı olduğu için içinde bulunduğu aya uygun birçok kıyafet alınmasına gerek yoktur. Her ay için ayrı bebek kıyafeti almaktansa 0-3 veya 3-6 ay bebek giysileri alınabilir. Alınan giysilerin %100 pamuklu olması bebeğin cilt sağlığı için önemlidir. Doğum sonrası ve hastane çıkışı için birer adet bebek takımı, zıbın, tulum, çorap, penye şapka, pamuklu yelek gibi kıyafetler tercih edilebilir. Yeni doğan bebek için alışveriş sizin için oldukça heyecan verici ve zevkle yapacağınız bir etkinlik olacaktır.
Yeni doğan bebek kıyafetleri alırken, bebeğinizin cilt sağlığı için kaliteli ürünler almaya özen gösterin. Yeni doğmuş bebek kıyafetleri sık sık kirleneceği için yeterli sayıda olmasına dikkat edin. Yeni doğan bebek için alışverişinde yeni kıyafetleri alırken aşırıya da kaçmamanız aile bütçesine uygun davranmanız da bir o kadar önemlidir.

Yenidoğan bebekler için bebek banyo seti

Yeni doğan bebeğiniz için kıyafetler aldınız. Şimdi sıra bebeğinizin temizliği için bebek banyo seti almaya geldi. Bebeğinizi doğumdan 8 ila 12 saat sonra nemli yumuşak bir sünger veya bezle yıkayabilirsiniz. Tek başına bebek nasıl yıkanır? Sorusunu duyar gibiyiz. Tek başına bebek nasıl yıkanır? Başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bebeğinizin suyla teması için göbek bağının düşmesini bekleyebilirsiniz. Pamuklu bez veya banyo süngeri, banyo havlusu, başı için pamuklu bir kurulama mendili, yenidoğan bebeklere özel sabun, banyo küveti, bebeği kolay yıkayabilmeniz için küvet filesi gibi malzemeler gerekmektedir. Bebek banyo seti alırken bebeğinizin güvenliğini ön planda tutmayı ihmal etmeyin.

Yenidoğan bebeklerin beslenme ihtiyaçları

Yeni doğan bebek için alışveriş
Yenidoğan bebeklerin beslenmesinde genelde anne sütü tercih edilir. Annenin sütü yetersiz ise veya herhangi bir sorunu varsa doktoruna danışmalıdır. Doğumdan sonra süt gelmemesi veya az süt gelmesi yaygın durumlardır. Bebek göğüsten beslenemiyorsa; göğüs pompası, süt saklama poşeti, sütü bebeğe vermek için kullanılan bardak ya da diğer araçlar gerekli olmaktadır. Bebeğin beslenmesinde kullanacağınız malzemelerin cam olmasına, adi plastikten olmamasına dikkat edin.

Yenidoğan bebek bakım ürünleri

Yenidoğan bebeğiniz için cilt bakım ürünleri tercih ederken doğal içerikli olmasına, parfümsüz olmasına ve antibakteriyel özellikleri bulunmasına dikkat etmelisiniz. Alt değiştirme örtüsü, tırnak makası, pişik kremi, bebek şampuanı ya da sabunu, bebek saç fırçası gibi malzemeler bebeğiniz için gereklidir. Bebeklerde görülen cilt problemleri olması durumunda doktorunuza danışın.

Yenidoğan bebek sağlık ürünleri

Yenidoğan bebeğinizi kontrol edebilmek ve gereken durumlarda bebeğinizi rahatlatmak için bir takım sağlık ürünlerine ihtiyacınız olabilir. Termometre, pişik kremi, yaz mevsiminde doğan bebekler için güneş kremi, nazal aspiratör, serum fizyolojik gibi malzemeler hem size hem bebeğinize yardımcı olmaktadır. Bebek ateş ölçer tavsiyemiz, temassız ve kaliteli bir marka olması yönündedir.
Yeni doğan bebek için alışveriş yapmanız için size önerimiz, doğum öncesi bebek alışveriş listesi hazırlamanızdır. Bebek alışveriş listesi hazırlayarak planlı şekilde, bu etkinliği eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Yeni doğan bebek ihtiyaç listesi bir hayli uzun olacak. Ancak, bebeğin için alışveriş kadar eğleneceğin başka bir şey yok.
  1. Yeni Doğan Bebekler İçin Normal Olan Nedir?
  2. Yeni Doğan Bebeğin Göbek Bağı Bakımı
  3. Yeni Doğan Bebekte Görülen Hastalıklar
  4. Yeni Anne Olanlar için Bebek Bakım Tavsiyeleri
  5. Yeni Doğan Çocuğa İsim Koyma Duası

Son düzenleyen: Moderatör:
X