yeni işime alışamıyorum

Üzgünüm ama saydıklarınızda hiçbir şey yok. Bunlara takılan biri mali müşavirin yanında hiç yapamaz. Çünkü az da olsa mobbing olacaktır, hatalar affedilmeyecektir, yoğun çalışılıcaktır vs...

Zorluğa gelemeyen biri iş hayatında yapamaz, çıtkırıldımlığı bırakmalısınız.

Kurallar anormal gelmedi bana. Ünlü bir çorap mağazasındaki satış temsilcileri de hep mini etek giyer çorapların gözükmesi için. Siz bence işi sevmemişsiniz, bir yandan da sınava hazırlanamayınca her şey ondan batar olmuş. Burada öncelik sıralaması yapmanız lazım. Yani ya ders çalışmayı ya da 2 ay sabrederek borcunuzu ödemeyi seçeceksiniz. Artı-eksi yöntemi uygulayarak kararınızı verebilirsiniz.

İhtiyaç varsa idare edilmeli diye düşünüyorum.kozmetik alanında çalışan birinin makyaj yapması olmaası gereken bir durum bence. Şahsen ben bazı diş. Doktorlarının diş yapısını görünce bile şaşırıyorum ister istemez. Buu da onun gibi bir durum.

Konu saahibinin yerinde olsam idare eder ve. O arada. Ofis tarzı yer arar. Staj başlatırdım. Ben de stajımı ofiste yaptım. Sigorta ve maaşta sıkıntı olmamıştı.Öyle bir yer denk gelebilir.
Size de kolaylıklar diliyorum.Ağır sanayide o kadar saat çalışmak, tebrik ederim.
Biz artık alıştık. Ayda 45-50 saat mesai yapıyorum. :) zihinsel ve fiziksel gerçekten yorucu bir iş. Ama bunu bilerek kabullenerek okudum ve severekte yapıyorum. Her işin bir zorluğu ve kolaylığı vardır. Girmeden önce de bunu hesap etmek gerekiyor. Bu kadar işsizliğin olduğu bir ortamda da sırf makyaj yapılmak zorunda olunmasından rahatsızlık duymak bana biraz şımarık bir tepki olarak geliyor.
Konu sahibine tavsiyem ise çeyrek part veya part time iş bulup kalan zamanında staj yapması. Sigorta durumu nasıl olur bilemem ama işverenle anlaşılabilir

Cok normal makyaj yapmanizi istemeleri. Ben kozmetik magazalarinda satis gorevlisinin makyaji duzgun degilse soyledikleri tavsiyelere bile he he diyorum icimden. Ekmek aslanin agzinda daha iyisini bulana kadar sartlara uyucaksiniz mecburen. Allah hayirli kapilar acsin

daha önce ki işyerimin kapanmasından dolayı işten çıkmak zorunda kaldım mecburen yani ayrıca iş görüşmesinde de bana makyajla ilgili herhangi birşey söylenmedi

kötü tablo çizmek istemem ama normal zamanda iş bulmak zaten zorken ve pandemi zamanı millet açlıktan intihar ediyorken bu şikayetlerinizi şımarıkça buluyorum. şurda hepi topu 2 ay sabredeceksiniz ve belli ki maaşınız bir mali müşavirin yanında alacağınız stajdan daha tatmin edici ve borçlarınızı ödemenize yeterli.. demek ki ya dişinizi sıkacaksınız ya da şikayet ettiğiniz yerden ayrılacaksınız..

Bana da kurallar normal geldi. Bende otel çalışanıyım. Bizde de buna benzer kurallar var. Personel dışarda giydikleri kıyafetle çalışamaz. Kendi hususi çantası dışında dışarıya büyük poşet, çanta çıkardığı zaman resepsiyona göstermek zorundadır. Aşçı bone takmak zorunda. Bayan aşçı uzun tırnaklı olamaz. Bunun gibi bir sürü kural var.
kozmetik mağazasında çalışan makyajsız ise “kendin kullanmıyorsun bana nasıl satacaksın” diye düşünürüm. Güzel makyaj yapmışsa da kullandığı ürünleri sorarım. Bu sebeple İhtiyacım olmadığı halde ürün aldığım çoktur. Kendim makyaj kursuna gittiğim için çoğu çalışandan da fazla bilgim vardır.
siz kendinizle örtüşmeyen bir sektöre girmişsiniz. Uzun vadeli olacağını sanmıyorum.

Bana da kurallar normal geldi. Bende otel çalışanıyım. Bizde de buna benzer kurallar var. Personel dışarda giydikleri kıyafetle çalışamaz. Kendi hususi çantası dışında dışarıya büyük poşet, çanta çıkardığı zaman resepsiyona göstermek zorundadır. Aşçı bone takmak zorunda. Bayan aşçı uzun tırnaklı olamaz. Bunun gibi bir sürü kural var.
kozmetik mağazasında çalışan makyajsız ise “kendin kullanmıyorsun bana nasıl satacaksın” diye düşünürüm. Güzel makyaj yapmışsa da kullandığı ürünleri sorarım. Bu sebeple İhtiyacım olmadığı halde ürün aldığım çoktur. Kendim makyaj kursuna gittiğim için çoğu çalışandan da fazla bilgim vardır.
siz kendinizle örtüşmeyen bir sektöre girmişsiniz. Uzun vadeli olacağını sanmıyorum.
evet aynen öyle oldu dediğim gibi borçlarım yüzünden çalışıyorum eğer onlar olmasaydı kendime uygun işlere bakabilirdim

En azından sirkülasyonu minimuma indirmiş olurlar. Yoksa elbette kadınların işe gidip gelmeleri çanta kullanmaları mümkün. Aksi durumu saçma olur. Bu arada sebebin bu olabildiğini düşündüm ama bambaşka birşey de olabilir.
Ben konu sahibinin buna takılmasını çok anlayamadım. Sanki işi beğenmedi de bahaneler sunuyor gibi. Ağır sanayide mesaili çalışıyorum günde 12 saat. Üstum başım pisleniyor da. Ama paraya ihtiyacım olduğu için bunlar beni rahatsız etmiyor. Ortamda huzurumun olması yeterli.
ağır bir iş yapıyorsunuz allah yardımcınız olsun

Tabiki makyaj malzemeleri satan bir yerde çalışıyorsanız makyaj yapmak zorundasınız, ayrıca satış danışmanları ne olursa olsun her zaman kılık kıyafetlerine saçlarına makyajlarına bir tık daha dikkat etmeliler, zaten sözleşmeniz 2 aylıkmış, biraz sıkın dişinizi
ben kılık kıyafetime davranışlarıma zaten dikkat ediyorum sadece makyaj yapmıyorum bugüne kadar ki iş yerlerimde böyle bir şart sunulmamıştı bana o yüzden çok şaşırdım zorlandım ama 2 ay sabredeceğim başka çarem yok

Borcum var diyorsan iş bulanana kadar idare etmen gerek.
Öyle mağazalarda bol,muzik bol makyaj olur zaten..Daha önce alış veriş yapmadın mi ?
Henüz çok yeni,bekle derim..
daha önce devamlı alışveriş yaptığım mağazaydı zaten müşteri olarak gittiğim mağazaya şimdi çalışan olarak gidiyorum alacaklarımı alır çıkardım ben öyle küçük detaylara takılmazdım

Bazı iş yerleri makyaj istiyor maalesef hele de kozmetik mağazası olunca dikkat ediyorlar. 2 ay daha dişinizi sıkın bence umarım her şey istediğiniz gibi olur

X