Yenidoğan kalp ameliyatı-acil lütfen

Şu an çapa hastanesindeyim. Ama siz paylaşım tabi ki ben not alıyorum hep ne olur ne olmaz diye. Az önce aile komple konuşuldu. Gebeliğin ilerlemesine riskli ve olumsuz bakıyorlar 😢 tabii ki en son karar benim.
Bebek ameliyat olsada hep kalp hastası olacak. Hep sorunlu olacak. Normal çocuklar gibi rahat olamayacak. Anne baba olarak bir yer de düştü kaldı mı, kalbi mi durdu diye paronoyak yaşarsınız sizinde hayatınız kalmaz diyorlar. Ağlıyor sabahtan beri dinmedi gözümün yaşı. Bebeğim büyüdüğünde sorunlarla boğuşur mu diye 😢😢😢
Genetik sonuç gelmeden karar vermeyin o gelsin eğer ağır bir anomaliyse sonlandırın bence o zaman tam emin olursunuz daha az yıpranırsınız

Eşimle ağlayarak gebeliği sonlandırma kararı aldık. Doktor ameliyat olur ama sonrasında ne olur garanti verilmiyor. Ameliyat esnasında beynine pıhtı gittiği için felç olan hastası da varmış. Yani bebeğim ileride çok acı çeker diye daha kötü olur kalp yetmezliği yA da kalp Nakli gibi. Ben nasıl dayanırım gözümün önünde erimesine😢 sanırım en sağlıkl karar bu olur. İçim paramparça yaşayan ölü gibi oldum. Eşim de bende maf olduk oğlumuz hayatı göremeden toprağın altına girecek 😢😢😢😢
Merhaba tekrardan, Bi gelişme var mı merak ettim.

Merhaba kardeşim çok yeni gördüm, asla kendini yıpratma bebeğinde bunu hissediyor öncelikle kardeş tavsiyem bu. Biraz bilgilerimden bahsetmek istiyorum, 2 sene önce abimin eşi(yengem) 2. Çocuğuna bilmeyerek hamile kaldı. İlk bebeği çok küçük olduğu için açıkcası pek karnındakini takip etmedi kontrole 2 bilemedin 3 defa anca gitmiştir doğum oldu. İlk muayenede kulağındaki et benini hemşire fark edip kalp doktoruna götürmüş. Ve biz bebek doğduktan sonra senin bebeğindeki problemi öğrendik 1 hafta anca yaşar dediler. Biz tabi gitmediğimiz doktor kalmadı hiç kimse daha önceden bilmediği için yani detaylı ultrason falan olsa bileceklermişte malesef bilemediler. 40 gün beklemek durumunda kaldık çünkü heyet ne yapacağına bir türlü karar veremedi 40. Gün bebeğimizi kalp ameliyatına verdik. Fakat bebek kaldıramaz dediler 😞 daha sonra hiç safra kesesinin oluşmadığını öğrendik o ameliyatta safra kesesi yapay olarak yapıldı. Sonu pek güzel değil. O yüzden bahsetmeyeceğim şuan bende gebeyim ve sizin böyle birşeyle kendinizi üzmenizi istemem herşeyden önce çok sevinin ki çok erken öğrendiniz ve çözümü olan bir hastalık türkiyedr bu konuda uzman çok iyi doktorlar var ve öyle özellerde falan değıl değil. Yeğenimde yardımcı olan tek hastane uludağ üniversite hastanesi idi. ( erken teşhis hayat kurtatır)
Bizim bebeğimizin hem ihmali söz konusuydu tabiki bizim tarafımızdan daha önce farkedilse doğduğu gibi ameliyat çözüm olabilirmiş fakat bunada iman ediyoruz ki herkesin bebek bile olsa izin verilmiş bir nefes miktarı var. O ailesinin imtahını oldu elhamdülillah şuan daha iyiler. Bu arada güzel kardeşim genetik temiz geldi doktorun tek bir kelimesi vardı bize
Bu sizin imtihanınız, biraz sabır biraz metanet...
Çok uzun yazdım hakkını helal et fakat seni çok iyi anlıyor ve kendini bırakmanı istemiyorum anneler çok güçlüdür bebeğin için savaş bu rahatsızlıklardan ameliyat olup iyileşen sayı çok var. Biraz videoları izleyebilirsin seni rahatlatır bence

Hanımlar ben bittim maf oldum Allah rızası İçin başımdan geçen yazsın.

22 haftalık gebeyim. Detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde büyük bir delik ve kalp damarlarının yeri yer değiştirmiş temiz kan pompalamıyormuş. Şu an da da benim vücudumda olduğu için yaşıyormuş ve bebeğim doğar doğmaz ağır açık kalp ameliyatı olacak 😢

Kalpte ki bu sıkıntıdan dolayı amniyosentez de istediler. Amniyosentez sonucu kötü çıkarsa gebelik sonlanacak. Eğer genetik iyi çıkarsa doğduğunda kalp ameliyatı için sonuna kadar ilerleyecek😢

İçim yanıyor yaşayan ölü gibiyim. Allah rızası İçin bu yollardan gecen varsa yazı.
Bebeğim hareket ediyor ben nasıl kıyayım yavruma.
Yüreğim dağlandı nefes alamıyorum 😢😢😢
Benim kızımın da kalbinde çok büyük Bi delik vardı ve av kapak tekti üstelik gebelikte anlaşılmadı hiç Bi şekilde. Doğumdan 20 gün sonra rutin muayenede üfürümle kendini belli etmişti 4 aylıkken açık kalp ameliyatı oldu şuan iyi hamdolsun

Eşimle ağlayarak gebeliği sonlandırma kararı aldık. Doktor ameliyat olur ama sonrasında ne olur garanti verilmiyor. Ameliyat esnasında beynine pıhtı gittiği için felç olan hastası da varmış. Yani bebeğim ileride çok acı çeker diye daha kötü olur kalp yetmezliği yA da kalp Nakli gibi. Ben nasıl dayanırım gözümün önünde erimesine😢 sanırım en sağlıkl karar bu olur. İçim paramparça yaşayan ölü gibi oldum. Eşim de bende maf olduk oğlumuz hayatı göremeden toprağın altına girecek 😢😢😢😢
Bu riskler her insanda var ki ama sağlıklı doğdu sandığımız çocuğumuza çıktı kalp hastalığı tabi karar sizin ama...

Benim kızımın da kalbinde çok büyük Bi delik vardı ve av kapak tekti üstelik gebelikte anlaşılmadı hiç Bi şekilde. Doğumdan 20 gün sonra rutin muayenede üfürümle kendini belli etmişti 4 aylıkken açık kalp ameliyatı oldu şuan iyi hamdolsun
Bizde sadece delik yok. Kalp damarları da tersti. Kirli temiz kan karışıyordu

Hayır bizim tanı başka. Ama falot tetrolojisi de çok ağır bir anomali 😢
Rabbim hakkınızdan hayırlısını nasip eylesin engelli bir çocuk annesi olarak yazıyorum beni yanlış anlamayın benimde kızımın kalbinde çok büyük sıkıntıları vardı ve zihinsel geriliğide var ama biz bunları hiç düşünmüyoruz yine gelsem dünyaya yine kızımın annesi olmak isterim şuanda da lösemi tedavisi görüyor sonradan kime ne olacağını bilemeyiz tabi ki kararınız saygım sonsuz

Rabbim hakkınızdan hayırlısını nasip eylesin engelli bir çocuk annesi olarak yazıyorum beni yanlış anlamayın benimde kızımın kalbinde çok büyük sıkıntıları vardı ve zihinsel geriliğide var ama biz bunları hiç düşünmüyoruz yine gelsem dünyaya yine kızımın annesi olmak isterim şuanda da lösemi tedavisi görüyor sonradan kime ne olacağını bilemeyiz tabi ki kararınız saygım sonsuz
Canımmmm hayırrr benim durumum çok farklı. Tabii ki evladımız ne ise o şekilde kabul edip köle oluruz. Engelli olması evlat aşkından bir yudum eksiltmez tabi🤲
Rabbimden size bolca sağlık diliyorum. Eğer ben gebelikte öğrenmeseydim her şey başka olurdu direkt kabullenir insan o şekilde sarılır yola devam eder tabi.
Ama ben durumu bebek doğmadan bildiğim için Bile bile yavrumu acılara atıyor gibi durumu sorguluyor insan, Yavrunuz ve sizin için ferahlık ve sağlık diliyorum tekrar kardeşim 😞🤲🤲

Hanımlar ben bittim maf oldum Allah rızası İçin başımdan geçen yazsın.

22 haftalık gebeyim. Detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde büyük bir delik ve kalp damarlarının yeri yer değiştirmiş temiz kan pompalamıyormuş. Şu an da da benim vücudumda olduğu için yaşıyormuş ve bebeğim doğar doğmaz ağır açık kalp ameliyatı olacak 😢

Kalpte ki bu sıkıntıdan dolayı amniyosentez de istediler. Amniyosentez sonucu kötü çıkarsa gebelik sonlanacak. Eğer genetik iyi çıkarsa doğduğunda kalp ameliyatı için sonuna kadar ilerleyecek😢

İçim yanıyor yaşayan ölü gibiyim. Allah rızası İçin bu yollardan gecen varsa yazı.
Bebeğim hareket ediyor ben nasıl kıyayım yavruma.
Yüreğim dağlandı nefes alamıyorum 😢😢😢
Merhaba ben hamilelikte farkedilmemişti doğdu zaman 1haftalık kontrolünde farkedildi ve 6aylık tan sonra direk kalp ameliyatına aldılar benim oğlumunda kalp sorunu var hem kalbi delik hem damarlar farklı kalbinde açıklık var ağlamasını falan hiç istemiyordu doktorumuz 7aylıkken ameliyata aldılar 5saat sürdü ve şuan çok iyiyiz 9aylık olduk çok iyi bir doktora git gözük İstanbul’da oturuyorsan Başakşehir çam sakura eğitim ve araştırmaya gidebilirsin

X