Premature Bebekler Yenidoğan yoğun bakım hemşiresiyim sorularınızı alabilirim

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Selamun aleyküm. Benim size sormak istediğim çok şey var .dört aylık anneyim .bana yardım edebilir misiniz lütfen

Arkadaşlar kısa sorular sorabilirsiniz vakit oldukça cevaplamakta çalışırım
Merhaba 35+2 de 3 cm açılmam olduğu için doğum yaptım. Bebeğim boynunda 3 kat kordon ile doğdu normaldi doğumum. Oğlum 37 haftaya uyumlu olarak doğdu 2.900 gr. Birkaç saat yanımda kaldı fakat emmek için çaba sarf etmeyince küveze alındı. Biraz enfeksiyon da varmış. 5 gündür küvezde. Oksijen desteği 1 gün aldı şuan desteksiz çok şükür. Beslenmesi biraz düşüktü bugün 30-50 cc ye ancak çıkabilmişler. Şimdi sorum şu bebeğimi hiç emziremediğim için sağıyorum 3 saatte 1. Yeterli mi bilmiyorum, kaç cc süt çıkmalı mesela her sağımda? Kaç saatte bir sağılmalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merabalar 27 ocakta bebeğim vsd kapatma ameliyatına girdi halen yoğun bakımda enson 29 ocak saat 00:10 da kan tahlili istenmiş akşam oldu e nabızda halen bi hareket yok 2 gündür tüm işlemleri e nabızdan takip ediyordum saat 20:00 oldu hiç bir işlem yok. Neden acaba?

Arkadaşlar kısa sorular sorabilirsiniz vakit oldukça cevaplamakta çalışırım
Merhaba ben 3 şubatta bebeğimi kaybettim. 28. Haftada kalbinde bir damar görüldü kalbe kan pompalayan bir damar ve 33+5 te o kan akciğere sıçradı ve acilen doğuma alındım Mersin’de yaşamama rağmen Ankara’da oldu doğum. İlk doğduğunda ağlamadı bebeğim entübe doğdu dedi doktorum. Sonra kalp masajı yaptılar gözlerimin önünde ve yoğun bakıma alındı sadece 2 saat yaşamış. Benim merak ettiğim şu yoğun bakımda neler yapıldı mesela hep merak ediyorum bebeğimin bana ihtiyacı var mıydı mesela. Bide otopsi raporunda akciğerinde kakası görüldü akciğerdeki kana ve kalbe odaklandıkları için o kakayı görmediler belki yoğun bakımdakiler ve ona yönelik tedavi yapmadılar. Çok uzun oldu ama anne olarak gerçekten merak ediyorum yaşadığı 2 saatte neler oldu diye.Belkide bunu bana neden soruyor diyebilirsiniz ama bu içimdeki yangın herşeyi yaptırtıyor insana 😢

Benim bebeğimde 32+4 küvözde bugün 11.Günü midesine hortumla besleniyor. 8.gün ağzından tüp çıkmiş bebeğe bi şans verelim demişler extübe yani burundan oksijen denediler 2 gün tolere edemedi. Geri entübe oldu. Beslenmeye devam ediyor bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni de bilgilendirebilir mi çok çaresizim her gün öyle görmek canımı çok yakıyor.

Tamam beslenmesi de başlanmış çok güzel ne kadar aldığına ne kadar erdiğine bağlı malesef net bişey diyemiyorum süreci bebek belirliyor, biliyorum belirsizlik çok zor ama en azından herşey güzel ilerliyor.
Banada dua edin allah rızası için 38 haftalık dogdu sezeryanla solunum cihazına baglı serumla besliyorlar antibtotik veriyırlar akciger enfeksiyon nolur dua edin yalvarırırm ne olacak bilmiyorum solunumu iyi. Olsa enfeksiyonu atlatır rabbim yardım ettt rabbimm

merhabalar bende bi soru sormak istiyorum..
1. gebeliğimde 33+4 te erken doğum yaptm oğlum 1 hafta küvezde kaldı eve geldikten sonra toparladık ikimizde atlattık..(gebelik zehirlenmesi geçirmiştim)

şimdi 28. haftamdayım bu benim 2. gebeliğim.. 1-2 gündür idrar yollarımda ağrı vardı bol su içerek falan dikkat etmeye çalışıyordum bugün rutin sağlık ocağında kan tahliline bakıldı crp 6 çıkmış.. tamda doktor değiştirdiğim bi döneme denk geldi yarın sabah yeni doktorla görüşmeye gideceğim.. crp nin 6 olması çok tehlikeli bi durum mudur yani doğumu tetikler mi ?
bir de kaçıncı haftada doğum yapılırsa bebeğin yaşama sanşı yüksek (Ömrü veren Allah'tır sadece kendine yetecek kadar gelişimini tamamlar anlamında soruyorum) sanırım erken doğum yaptığım için bilinç altıma yerleşmiş bilgi verirseniz çok sevinirim.. Kolay gelsin bu arada..
Dua edin yalvarırırm bende 38 haftalık sezeryan oldum bebegimi yogun bakıma aldılar solunum cihazına baglı serumla besliyorlar antibtotik veriyırlar akciger enfeksiyon nolır dua edin yalvarırırm entübe etmişler

Banada dua edin allah rızası için 38 haftalık dogdu sezeryanla solunum cihazına baglı serumla besliyorlar antibtotik veriyırlar akciger enfeksiyon nolur dua edin yalvarırırm ne olacak bilmiyorum solunumu iyi. Olsa enfeksiyonu atlatır rabbim yardım ettt rabbimm
38. Haftadaki bebek neden solunumu kötü ki anlamadım doktor bunu bilerek mi doğurttu

25 haftalık 810 gram erken doğum yaptım . Pda ve 2 kere göz ameliyatı , 3 kere de beyinden ameliyat oldu .5 aydır küvezde kilo olarak solunum olarak toparladı fakat biberonla beslenirken çok yoruluyor 30 cc anca içiyor geri kalanı ağzından og ile veriyolar . Beslenme için önerileriniz varmı kavuşmak istiyoruz artık

X