Gebeliğe Hazırlık Yerleşme kanaması mı acaba?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

aknhn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2017
695
492
38
Arkadaşlar merhaba, yıllardır forumun sessiz takipçilerindendim. Yeni üye oldum ve İlk defa yazıyorum. 2 aylık evliyim. Bekarken yıllar önce pko vardı bende. Sonra tedavi oldum. Evlenmeden 4 ay önce de yine doktora gittiğimde kistlerim yokolmuştu ama serbest testesteronum yüksekti. 3 aylık doğum kontrol hapı vermişti ben 2 ay kullandım bıraktm. Ama sonrasında evlilik telaşı vs gidip kontrol olamadım. Yani hormonlarım düzeldi mi bilmiyorum. Evlendikten sonra 15 gün korunduk sadece. Adetim düzenli 28 gün siklusum. Geçen ay 17 sinde adet oldum. 2 gün öne geliyor her ay.
Yani ayın 15 inde cuma günü (3gün önce) adet olmam lazımdı olmadım gecikti.
Cumartesi evde test yaptım negatifti. Bugün 4.günüm ve az az kanamam başladı. Yalnız benim kanamam her zaman önce koyu kahverengi bi akımtı olarak gelir sonra notmal kırmızı kan rengine dönerdi. Şimdi ise açık kırmızı pembemsi renkli az az bi kanama başladı. Acaba yerleşme kanaması olabilir mi yani sizce ihtimal varmı? Kasıklarım ve belim adet zamanımda olduğu gibi ağrıyo. Yerleşme kanamasında böyle ağrılar olur mu? Kısacası sizce test yaptırmalı mıyım?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, yıllardır forumun sessiz takipçilerindendim. Yeni üye oldum ve İlk defa yazıyorum. 2 aylık evliyim. Bekarken yıllar önce pko vardı bende. Sonra tedavi oldum. Evlenmeden 4 ay önce de yine doktora gittiğimde kistlerim yokolmuştu ama serbest testesteronum yüksekti. 3 aylık doğum kontrol hapı vermişti ben 2 ay kullandım bıraktm. Ama sonrasında evlilik telaşı vs gidip kontrol olamadım. Yani hormonlarım düzeldi mi bilmiyorum. Evlendikten sonra 15 gün korunduk sadece. Adetim düzenli 28 gün siklusum. Geçen ay 17 sinde adet oldum.
Şimdi sormak istediğim ayın 15 inde cuma günü (3gün önce) adet olmam lazımdı olmadım.
Cumartesi evde test yaptım negatifti. Bugün 4.günüm ve az az kanamam başladı. Yalnız benim kanamam her zaman önce koyu kahverengi bi akımtı olarak gelir sonra notmal kırmızı kan rengine dönerdi. Şimdi ise açık pembe renkli az az bi kanama başladı. Acaba yerleşme kanaması olabilir mi yani sizce ihtimal varmı? Kasıklarım ve belim adet zamanımda olduğu gibi ağrıyo. Yerleşme kanamasında böyle ağrılar olur mu? Kısacası sizce test yaptırmalı mıyım?
Yerleşme kanaması adet zamanı olmaz diye biliyorum ben. Yumurtlama gününden bi hafta 10 gün sonra olurmuş. Sabırlı olup beklemeni tavsiye ederim. Kesilirse bi ihtimal yerleşme kanaması olabilir. O zaman test yaparsın. Ama artarak devam ederse yapacak bişey yok demektir. Ama umarım yanlış biliyorumdur ve hamilesindir canım.

Yerleşme kanaması adet zamanı olmaz diye biliyorum ben. Yumurtlama gününden bi hafta 10 gün sonra olurmuş. Sabırlı olup beklemeni tavsiye ederim. Kesilirse bi ihtimal yerleşme kanaması olabilir. O zaman test yaparsın. Ama artarak devam ederse yapacak bişey yok demektir. Ama umarım yanlış biliyorumdur ve hamilesindir canım.

Ayy inşallah yaaa yaşım 32 çok istiyorum bi bebeğim olsun evet yeni evliyim ama yaş gidiyo bi an önce olsun istiyorum inşallah yerleşmedir
Çok teşekkür ederim

Ayy inşallah yaaa yaşım 32 çok istiyorum bi bebeğim olsun evet yeni evliyim ama yaş gidiyo bi an önce olsun istiyorum inşallah yerleşmedir
Çok teşekkür ederim
Rica ederim canım. Hormonların da dengesizlik varsa kesinlikle aslan pençesi kullanmalısın. Mucizevi bi bitki. Dua edersin bana :)

Rica ederim canım. Hormonların da dengesizlik varsa kesinlikle aslan pençesi kullanmalısın. Mucizevi bi bitki. Dua edersin bana :)
Yaaa öyle mi.. Peki nasıl kullanıcam alırım yani. Ben adet olduğumu düşünerek zatrn çarşambaya randevu aldım hormon testlerini yaptırıcam orda da varsa bi sorun cıkar. Bari dediğini kullanayım.

Yaaa öyle mi.. Peki nasıl kullanıcam alırım yani. Ben adet olduğumu düşünerek zatrn çarşambaya randevu aldım hormon testlerini yaptırıcam orda da varsa bi sorun cıkar. Bari dediğini kullanayım.
Aynen hormonlarında sıkıntı yoksa kullanmazsın. Bir bardak suya bi tatlı kaşığı kadar atıp 5 dk kaynatıp her gün yemeklerden sonra toplamda 2 bardak içiyorsun. Ama ben akşamları 1 bardak içtim. Yine faydasını gördüm. Önce arkadaşlardan sonra İbrahim saraçoğlundan duydum bende. Kullananlar memnunlar.

Aynen hormonlarında sıkıntı yoksa kullanmazsın. Bir bardak suya bi tatlı kaşığı kadar atıp 5 dk kaynatıp her gün yemeklerden sonra toplamda 2 bardak içiyorsun. Ama ben akşamları 1 bardak içtim. Yine faydasını gördüm. Önce arkadaşlardan sonra İbrahim saraçoğlundan duydum bende. Kullananlar memnunlar.
Tamamdır çok sağol çok teşekkür ederim

herkese merhaba adetime 4 gün var ve az önce kahverengi kanama olduğunu gördüm.kanama şekliden değil peçeteyle silince geliyor.geçen gün de hgc de gebelik yoktu.şu an ki durum yerleşme kanaması olabilir mi sizce? hcg yerleşme kanamasından sonra yükselmeye başlıyor değil mi?

herkese merhaba adetime 4 gün var ve az önce kahverengi kanama olduğunu gördüm.kanama şekliden değil peçeteyle silince geliyor.geçen gün de hgc de gebelik yoktu.şu an ki durum yerleşme kanaması olabilir mi sizce? hcg yerleşme kanamasından sonra yükselmeye başlıyor değil mi?
Adet gününden emin misin yumurtlama takibi yapıyor muydun ?
Evet hcg yerleşme kanamasından 3-4 gün sonra yükseliyor. 5-6 gün sonrasında da idrarda çıkıyor.

evet eminim 2 nisan da regl olmam gerekiyordu.yumurtlamam da 20 mart da oldu tam 10 gün önce.zaten yumurtlamadan sonra da kasıklarım da ağrı hissedip kan vermiştim negative çıkmıştı.kahverengi lekeler var.hiç bir zaman 4 gün önceden adet olmadım.adet tarihlerim asla şaşmazdı.bilemedim

evet eminim 2 nisan da regl olmam gerekiyordu.yumurtlamam da 20 mart da oldu tam 10 gün önce.zaten yumurtlamadan sonra da kasıklarım da ağrı hissedip kan vermiştim negative çıkmıştı.kahverengi lekeler var.hiç bir zaman 4 gün önceden adet olmadım.adet tarihlerim asla şaşmazdı.bilemedim
Bende aynı şekildeyim bu ay 3 gün kala kanamam başladı ve ve İki günde kesildi. Şimdi eczaneden test söyledim bakalım ne çıkıcak

X